Skocz do zawartości
Norbix

Red sea max 500- ktoś posiada?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,trafia mi się okazja kupna w dobrej cenie rsm500,czy ktoś posiada taki sprzęt ,jak to wygląda ze strony eksploatacyjnej,ponoć wcześniejsze modele miały straszny pobór prądu ?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem RSM 250 i dosłownie wszystko wymieniłem, od wentylatorów w pokrywie do odpieniacza i pomp !

Sprzęt prądożerczy i głośny ale ja miałem RSM w roku 2009 więc nie wiem czy w międzyczasie coś się poprawiło choć nie sądzę . . .

pozdr

Witam,trafia mi się okazja kupna w dobrej cenie rsm500,czy ktoś posiada taki sprzęt ,jak to wygląda ze strony eksploatacyjnej,ponoć wcześniejsze modele miały straszny pobór prądu ?

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 stoi w Akroporze w Warszawie i sam kiedyś zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem. Stoi tam już jakiś czas i ładnie wygląda a nic nie było zmieniane. Engell11, na pewno miałeś MAXA? Z tego co pamiętam to w 2009 roku to oni byli na etapie serii C, a nie MAX, a to całkowicie inne konstrukcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na 200% miałem Red Sea MAX 250 czyli zabudowane akwarium z pokrywą i techniką w tylnej ścianie akwarium - to jest druga sprawa, że tam strasznie mało miejsca było na jakiekolwiek kombinacje . . .

pozdr


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na 200% miałem Red Sea MAX 250 czyli zabudowane akwarium z pokrywą i techniką w tylnej ścianie akwarium - to jest druga sprawa, że tam strasznie mało miejsca było na jakiekolwiek kombinacje . . .

pozdr

No właśnie, czyli akwarium bez sumpa a z panelem (taki wiekszy Reef Max).

500, o któą pyta autor to zapewne seria "E" http://www.redseafis...a-max-s-series/, a to już akwa bez pokrywy z sumpem w szafce... Akwaria z panelem bez sumpa nie były w wersji 500 L.

Ps. Dopiero teraz zauważyłem, że każda seria ma "MAX" , a rozróżniają je literki "C", "S" , "E" lub brak literki...

Pozdrawiam.

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może faktycznie ale ja się zraziłem do sprzętu RSM więc tym razem nawet nie brałem RSM pod uwagę


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, sam nie posiadam takiego akwarium, ale widuje je w Akroporze w Warszawie i sam kiedyś się zastanawiałem nad tym akwarium. Praktycznie kompletny setup (w szafce jest przewidziane miejsce na chłodziarkę). Pracuje cicho. Fajny patent z oświetleniem, które się przesuwa do prac w akwarium i po podniesieniu jednej części jest wyłączana część świetlówek, tak aby oświetlać akwarium i jednocześnie nie razić po oczach. Ja ostatecznie zdecydowałem się na aktorski projekt, po pierwsze aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, a także zminimalizować jednorazowy wydatek (zakup akwarium jest już rozłożony na prawie rok czasu - najpierw stelaż, sump, lampa, odpieniacz, potem kolejne elementy).

Podoba mi się także w Red Sea, jego sposób montażu - taka zabawa prawie jak klockami LEGO..

Tak z ciekawości ile czasu ma akwarium i za jaką cenę ktoś sprzedaje (samo akwarium czy z życiem?)

Pozdrawiam

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa bez życia zakupiłem za 6 tys,ile ma nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na wątek opisujący nowe akwarium. Powodzenia.

Ps. Myślę że za tą kwotę to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już mnie głowa boli od kłębiących się wątpliwości:D póki co ,czyszczonko na maxa,potem wymiana paneli w pokoju i myślimy dopiero o baniaczku,na razie reefmaxik niech się kręci:D ile skałki do takiego baniaczka? chyba wykonam tradycyjny manewr 50/50% żywa sucha,czy tam sztuczna:D,chyba że od kogoś dorwe w dobrej cenie co będzie miał,musze jeszcze filtr ro zakupić,zorganizować wody z dolewki z okolicznych solanek-tu jest problem:D bo mam po średnio 55km do Płocka,Ciechanowa,Warszawy,a chciał bym z 50% wody z dolewki z solanek na chodzie:D.kwestia baniaków i km do przejechania:D no ale to już bedzie sama przyjemność bo wiadomo że to najważniejsze wydarzenie w domu-ZALEWANKA:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wystartowac na dojrzalej skale. Wtedy nawet 10 do 20 procent zywej wody wystarczy. Ja tak zamierzam wystartowac w nowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no będe takiej szukał od kogoś z baniaczka,po likwidacji czy jak tam:D,w sklpie dosyć słono,powinni robić jakieś upusty przy każdym 10kg+ to -10pln na kg:D,jak ja potrzebuję -no tak mi sięzdaje z 40-50kg to po 45 wychodzi 1/3 wartości mojego akwarium:D srogo.

Edytowane przez Norbix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem na Zeo 50/50 bez, woda tylko z RO. Mimo moich błędów obyło się bez strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.