Skocz do zawartości
shaft

Czy 780 l/h starczy do 63L FO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. planuje załozyc zbiornik FO o pojemnosci 63 L (70 x 30 x 30) i zastanawiam sie czy przepływ pomp 780 L/h wystarczy czy zakupic doadtkowo cos

Pozdriawiam Shaft :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dwie mniejsze pompy niz jedna duza.

Jesli to ma byc rzeczywiscie FO to 2x 400-500 powinno byc ok.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 x 260 może być natomiast za słabe..pamiętaj że strumień wody z pomy jest dość szybko wychamowywany....


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shaft ja mam w takim akwarium 2x300 + 1x480 i jest tak w sam raz, nie za mocno, tyle ze ja SPS-y tez trzymam a one potrzebuja silnej cyrkulacji. Powiem Ci ze 2x280 bedzie troche malo, skoro chcesz z czsaem ewoluowac w kierunku normalnej rafy to daj wieksza cyrkulacje od razu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManaic nie wiem czy w poscie sie pomyliles czy nie zauwazyles ile mam napisane :( mam ze 3 x 260 a nie 2 x 280 :) wiec jezeli u Ciebie 780 l/h z dwuch źródel mysle ze u mnie 780 z 3 źródeł tez bedzie ok chyba ze sie myle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shaft kombinujesz jak koń pod górke,najlepsze było z odpieniaczem napędzanym co2 z butli :(

daj taką cyrkulacje żeby było chociaż 20x/h czyli na Twoje akwa minimum 1200l/h, nie może byc tam martwych stref a przy tych 3x260 to będą napewno no chyba że same szkło i ryby...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie shaft, u mnie jest w sumie ponad 1000L/h i jak napisalem, wcale nie jest to za duzo, z tym ze w gornej czesci zbiornika jest spora i dosc zmienna cyrkulacja, w dolnej natomiast mniejsza i bardziej laminarna. Martwych stref nie ma zadnych ale troche sie nagimnastykowalem zeby tak ustawic pompeczki.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shaft a kaskaę bedziesz miał ? bo ona też da cyrkulację choć nie za dużą.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na to długość dałbym 1x2400 Maree

Mam 3200 i strumień nie jest tak silny niż np z owerHeada 1000l/h

A mam taką samą długość akwa. POZRAWIAM


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze małą głowiczke 250 L/h wiec moge ją dodac. z 4 źródłami mysle ze bedzie ok w koncu to co ok 17 cm jedna przypada wiecchyba nie bedzie martwych stef :( Razem to bedzie 1030 l/h wiec moze styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak w takim małym akwa będą wyglądać 4 pompki i 4 kable.......co najmniej NIECIEKAWIE. Zawalone kompletnie. Więcej prądu i więcej gniazdek.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemiał wody powinien być w granicach 20-30to krotności wielkości akwariumu na godzinę, przy tak małym akwarium nie da się włożyć wielu pomp więc może lepiej zastosować dwie mocniejsze ( no chyba że pompy maja być główna dekoracją ;])


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30x? Jesli ktos nie trzyma SPS-ow to nie widze takiej potrzeby, jest wiele korali ktore nie lubia mocnej cyrkulacji.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ryby tym bardziej nie lubią aż takiej mocy. jeśli mu nie szkodzi że ma 4 ompy to mrybki powinny byc zadowolone a jeśli się trafi jeszcze miejsce ze spokojnym przepywem to będą szczęśliwe moim zdaniem.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.