Skocz do zawartości
Moljzesz

lysmata kuekenthali zaciążyła i co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziś żółte jajeczka u jednej z kreweci, ma ktoś doświadczenie w wychowywaniu maluszków?

Gdzieś czytałem że larwy wcinają fito i wrotke, nie wiem jak długo krewetka nosi ikrę.

Nie wiem czy ją łapać i przenosić?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapłodnione te jajeczka? Masz dwie sztuki tych krewetek?

U mnie czyszcząca średnio co miesiąc jajkami sypie, ale że jest sama, to jajeczka ktoś zjada na kolację.Sama jestem ciekawa, jakby dwie były, czy dałoby sie odchowac maluchy zz tych jaj.

Nanokaczor je rozmnaża, podpytaj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sztuki, nie wiedziałem że składają też niezaplodnione..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co jakiś czas młode Kuekenthali i amboinensisnsis uzupełniają dietę dla pozostałych mieszkańców w akwarium. Szkoda trochę tych maluchów, wyglądają pociesznie. Przeważnie widuję młode nocą, a rano już nie ma śladu.

Pozdrawiam, Marek.

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie wypuszcza larw, tylko same jajeczka. Robi to regularnie po każdej wylince, czyli częściej, niż raz na miesiąc. Krabinka pom-pom podobnie, tez nosi jajka choć jest sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey widzę że na forum w tym dziale mało kto odpowiada na temat postaram się w skrócie napisać jak wygląda odchowanie larw

obserwujemy krewetkę z jajeczkami jak zaczyna być widać oczka to już blisko do wypuszczenia moje wypuszczają co około 2 tyg około 1h po zgaszeniu światła

jak wypuszczą młode wyłączasz pompy i cyrkulacje zgaszone światło zostawiasz i tak są 2 metody łapania albo robisz lub masz pułapkę na krewetki lub na rogu wieszasz kubek i świecisz w kubek latarką larwy wpływają do kubka jak opisane przy łapaniu błaznów młode dajesz do osobnego zbiorniczka

grzałka napowietrzanie powolne z brzeczka i dajesz pokarm

co do pokarmu najlepsza podobno metoda to mieć 2-3 pokarmy wtedy najlepsze osiąga się rezultaty

stosują ludzie dopiero co wyklutą artemie mrożony oczlik wrotkę dolewa się z jedzeniem trochę fito by pokarm miał co jeść fito jak i pokarm można wzbogacać witaminami ale to już temat na osobny post tyle ja wiem osobiście dodam że żeby larwy przeobrażały się w krewetki trzeba dozować jod do akwarium

Edytowane przez Quest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Powiedz mi czy jak bym ciężarną mamuśkę przełożył do osobnego zbiornika będzie oki ?

Jakoś nie wyobrażam sobie łapania małych tym bardziej że krewecia się cały czas chowa i jak ja niby tam dopatrzę się oczek ?

Wolałbym ją przenieść i wtedy niech się klują albo nawet przenieść mamę i tatę i nich działają sobie..

Czy to będzie jakiś problem tak jak przy błazenkach ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś odłowiłam taką z jajkami to zrzuciła jajka.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama odłowiona, czekam na poród, jajek nie zrzuciła :-)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja w swoim akwarium mam Lysmata amboinensis i wundermani nosiły jajka jak je kupiłem i tez chciałem jakos wychować krewetki małe ale dałem sobie spokój az w nocy zauważyłem w skałach jak i w saumpie bardzo dużo malutkich krewetek i takich gdzies 1 cm żyją sobie:) po mału rosną pewno dają rade bo leje fito i karmie korale drobnym pokarmem a one sobie jedzą myślę ze coś tam napewno sie uchowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To pewnie są lasonogi. Lysmaty jak są małe to są bardzo płochliwe i prawie się nie ruszają. Na początku prawie się nie ruszają i wychodzą tylko do żarcia. Larwy za to pływają w wodzie - jak u większości morskich zwierząt...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lasonogi też sa i mogłem właśnie sie pomylić ze to krewetki :) jak mi sie uda zrobic zdiecie w sumpie to pokaże :)

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki już kolejna ikrę złożyły a krewetka dalej z jajcami pływa. .


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę

Brawo Ty :)


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba brawo krewetka a nie Ty heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

po prostu BRAWO :)

jak odchowasz - to się piszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do "odchowania" jeszcze sporo brakuje. . Ale na razie żyją i rosną. .


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A co im dajesz do jedzenia? Ja jakieś 3 tygodnie temu kupiłem Kuekenthali i okazało się, że jedna ma jajka, po kilku dniach wykluły się z nich larwy :) na początku myślałem, że to jakieś paprochy mi poleciały z filtra ale po chwili zobaczyłem, że to jednak larwy - były ich dziesiątki :) To było koło godziny 23 więc wyłączyłem odpieniacz na noc żeby z larw nie zrobiła się zupa, rano larw już nie było widać, bo pewnie weszły w skały. Teraz dodaję im co drugi dzień fito i czasem dokarmiam też suchym planktonem. Nie liczę za bardzo na to żeby mi się udało odchować maluchy, bo większość opinii na ten temat jest negatywnych, ale w zbiorniku jeszcze nie mam ryb więc kto wie, może coś się ostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla taty :) Dzieciów jak mrówków, teraz jeszcze odchowac. Jak coś, to chętnie podrośnięte kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię wrotką, mi pierwszej doby też dużo zdechło ale część przeżyła, raczej bez wrotki czy innego podobnego żarełka nie ma szans. Moje praktycznie pływały w jezeniu od początku a i tak duża część zdechła..

Nik@ jak coś przeżyje to spoko, ale wątpię w to niestety, że za pierwszym razem się uda coś odchować ..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrotkę + artemie daj wtedy wężykiem odsysasz brud z dna i martwe krewetki ważne jest no3 żeby było niskie dolewasz wodę z głównego zbiornika metodą kropelkową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dna nie odsysałem jeszcze bo boję się wciągnąć larwy krewetek, woda zielona mam nadzieję że fito wciągnie no3 i po4.

Wody też nie podmieniałem, leci ro pompką perialistyczną 100ml na dobę (co 2 godz po 10ml)

czy lepiej podmieniać ?

No i stało się krewetka znowu zaciążyła :blushing:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, przestań zdejmować gatki w pokoju, w którym stoi akwarium... Ja już zaczynam się bać przyjechać do Ciebie po korala czy rybkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sex, drugs and alkohol yeah :scooter:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.