Skocz do zawartości
rpp

Krab - identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety bez zdjęcia bo skubany jest bardzo płochliwy.

Krabik przyszedł razem ze skałą, jest całkiem spory (ok. 4-5cm), praktycznie cały czarny.

Szczypce mają ok. 2-3cm długości (licząc od tułowia), na nogach włoski.

Jak na razie widzę, że podjada sobie glony w akwa - ale właśnie czy na tym poprzestanie czy zacznie interesować się koralami?

Co to może być i co ważniejsze - zostawić czy eksmitować? A jak eksmitować to jakieś propozycje jak go złapać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja wyciagalem (ze skala) to w jedym przypadku woda z RO nie pomogla musialem skale rozlupac, inne powoli wygrzebaly sie z otworow po dlugim podlewaniu RO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harari - na tej stronce nie znalazłem nic podobnego.

Ale udało mi się choć minimalnie złapać w obiektywie tego krabika i prezentuje się tak:

1301-krab1.jpg

1301-krab2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie podobny do naszego - ma około 4-5cm i wcina glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takiego, wcina jak na razie glony ale jest pod baczna obserwacja. Cos mi szatkuje w nocy wieloszczety, ale te najwieksze, znajduje rano takiego pocietego jak nozem na kilka czesci. Nie wiem czy to ten krab, na razie ma odroczenie wyroku, nie przylapalem go na niczym poza jedzeniem glonow ale jak zobacze ze za bardzo lubi miesko to...

Generalnie wyglada na to ze ten gatunek jest na rafach Indopacyfiku bardzo powszechny, z pewnoscia jest to najczesciej znajdowany krab w skale z Indopacyfiku. Jak na razie nikt sie chyba na niego nie skarzyl ale krab to krab, na oku warto go miec :(

Szybko rosnie skubany.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - no to na razie dostaje u mnie zieloną kartę i nie będę go próbował eksmitować :-)

Fakt, że rośnie baaaardzo szybko. Na tych fotkach "dobierał" się do ślimaka turbo :-) ale na szczęście nie do mięska tylko oczyszczał muszlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.