Skocz do zawartości
Bodzio71

skała diy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałem zapytać kolegów i koleżanki jaki najlepiej kupić grys koralowy3-5 mm, 10-12mm, 13-15 mm jest tego na allegro,aby ukleić skałę do mojego nowego baniaczka

Wyczytałem że najlepiej jest go łączyć białym cementem. Proszę o opinie i spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował żadnego. Jeśli wrzucisz w cement i będziesz formował, wszelkie pory zostaną zalane cementem, więc nie spełnią swojego zadania. Jesli będziesz kleił na zasadzie puzzli - zarobisz się na śmierć. A to się konstrukcja posypie, a to przyschnie....

Są różne szkoły, które mówią że zement miesza się albo z solą (potem płucze długo), albo z lodem ... Ale to wszystko półśrodki. Najlepiej jest, jak chcesz zrobić swoją konstrukcję, kupić suchą skałę, pręty plastikowe i cx5. Pokleić na sucho i ożywić.

Eksperymentowałem też z kilkoma piankami do aquascapinngu - wyrzucone pieniądze :( Lepi się, spływa ...

Z resztą, gruz majątku nie kosztuje, jak nie wierzysz :) - spróbuj. Zawsze możesz potem konstrukcję przeszlifowac miniszlifierką :) - żeby pory otworzyć na wierzchu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Bogdan ja kleiłem skałki z 3 granulacji żwirku koralowego 1mm,3-5mm ,10mm i cementubiałego .Skałki by wyszły bardziej porowate musisz zrobić półsuchą zaprawę, możesz też dodać pokruszonego lodu. Idealnie porowatej skały nie zrobisz ale wychodzą całkiem niezłe.Ja to traktuje jako dodatek do żywej skały. Głównie jako podstawy do korali lub jakąś półkę.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan ja kleiłem skałki z 3 granulacji żwirku koralowego 1mm,3-5mm ,10mm i cementubiałego .Skałki by wyszły bardziej porowate musisz zrobić półsuchą zaprawę, możesz też dodać pokruszonego lodu. Idealnie porowatej skały nie zrobisz ale wychodzą całkiem niezłe.Ja to traktuje jako dodatek do żywej skały. Głównie jako podstawy do korali lub jakąś półkę.

Cześć mógł byś dać proporcje cementu do piasku do robienia podstawek, i jak byś mógł opisać w skrócie cały proces dzięki


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez robilem sam. Zastowalem takie rozmiary gruzu jak ty dodalem cement i piasek( uzywalem plastikowego kubka 2x gryby, 1x sredni, 1xgrobny, 1x piasek i2x bialy cement). Malo wody ze zaprawa jest dosc sucha.kleilem etapami. Do miski dalem zwykly piasek(wilgotny) na piasku rozkladalem cienka folie (spozywcza) iformowalem jaki kasztalt chcialem. w to wglebienie wkladalem malymi porcjami zaprawe. tak zeby powstawalo duzo szczelin (nie ubijalem). zostawialem do wyschniecia (2dni- skrapaijac delikatnie woda).i tak kolejne skalki. filar robilem tez etapami - gotowe półki, skalki sklejalem ze soba taka sama zaprawa jak wczesniej (fotki sa w galerii). tak jak pisal Erni po 6 miesiacach nie ma roznicy a jak nie ma roznicy po co przeplacac.Na trzeciej fotce widac jaka jest roznica po 3 miesiacach (po prawej DIY po lwej zywa)

post-23687-0-88908300-1462426897_thumb.jpg

post-23687-0-82892600-1462426985_thumb.jpg

post-23687-0-56471700-1462427098_thumb.jpg

Edytowane przez jackami (wyświetl historię edycji)

70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Daje proporcje 2:1 żwir/cement. Na tackę wysypuje warstwę żwiru koralowego i na to nakładam zaprawę tak by nie była od spodu płaska. Skałki po wymoczeniu nic nie oddają do wody, są ok. Używam od dłuższego czasu i niczłego się nie dzieje.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez robilem sam. Zastowalem takie rozmiary gruzu jak ty dodalem cement i piasek( uzywalem plastikowego kubka 2x gryby, 1x sredni, 1xgrobny, 1x piasek i2x bialy cement). Malo wody ze zaprawa jest dosc sucha.kleilem etapami. Do miski dalem zwykly piasek(wilgotny) na piasku rozkladalem cienka folie (spozywcza) iformowalem jaki kasztalt chcialem. w to wglebienie wkladalem malymi porcjami zaprawe. tak zeby powstawalo duzo szczelin (nie ubijalem). zostawialem do wyschniecia (2dni- skrapaijac delikatnie woda).i tak kolejne skalki. filar robilem tez etapami - gotowe półki, skalki sklejalem ze soba taka sama zaprawa jak wczesniej (fotki sa w galerii). tak jak pisal Erni po 6 miesiacach nie ma roznicy a jak nie ma roznicy po co przeplacac.Na trzeciej fotce widac jaka jest roznica po 3 miesiacach (po prawej DIY po lwej zywa)

Jaki piasek stosowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Kup suchy drobny piasek koralowy i żwirek koralowy średni i grubszy. Możesz zrobić kilka małych skałek na próbę i sam dobierzesz proporcję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup suchy drobny piasek koralowy i żwirek koralowy średni i grubszy. Możesz zrobić kilka małych skałek na próbę i sam dobierzesz proporcję .

Ok dzięki kolego będę się niebawem bawił w lepienie skałek , a efekt pokażę w tym temacie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem narazie 3szt, kolejne dwie szt leżą w formie.

Mam pytanie jeszcze do Was czy włożyć te skałki do wody z podmiany , wrzucić cyrkulację i niech się kręci, czy tylko wmoczyć w ro

https://pro.zapodaj.net/uploads/pphulegocki/29042/20160520_143833.jpg

https://pro.zapodaj.net/uploads/pphulegocki/29042/20160521_200653.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W ten sosób nie uda wam się skopiować strukrury "żywej skały"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o kopiowanie, tylko o wykonanie czegoś samemu, wiadomo że te skały będą częścią wystroju akwarium, będzie też LR i siporax w sumpie. LR kupujesz takie jakie są a swoje formujesz jak chcesz i o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie robiłem z myślą o wystroju a nie o filtracji. Filtracja oparta jest u mnie np. na siporaxie i AIO.

Taka betonowa skała ma znikome właściwości filtracyjne (powiedziałbym że pomijalnie małe:) ).

Praktycznie każdy kto do mnie przychodzi jest zdziwiony że to beton a nie skała.

Pozdr

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja chce zrobić półkę płaska na korale i dwa. Filary pomysł fajny bo kupienie naturalnej w takim kształcie jk chce praktycznie nierealne

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.