Skocz do zawartości
Gość

"Modyfikacja" mojego RO+DI

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu , membrana działa na zasadzie sita, czyli przepuszcza cząsteczki tylko o określonej wielkości , co znaczy ze jakość wody kranowej nir ma tu żadnego znaczenia, a jej wydajność to nic innego jak bardziej lub mniej zapchane dziurki.

Kranowka ma 200

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jezu , membrana działa na zasadzie sita, czyli przepuszcza cząsteczki tylko o określonej wielkości , co znaczy ze jakość wody kranowej nir ma tu żadnego znaczenia, a jej wydajność to nic innego jak bardziej lub mniej zapchane dziurki.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

025 po membranie...Jak to się ma do Twojego wykładu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się ma ze albo nie jest skalibrowalem tds, albo mam coś skopane w filtrze

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak to się ma ze albo nie jest skalibrowalem tds, albo mam coś skopane w filtrze

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

No to widzisz- sam sobie rozwiązałeś swój problem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zapytałem byłem niedoedukiwany, ale poczytałem zasadę działania membrany na logikę jeśli działa jak sito tonchyba oczywiste że nigdy nie puści "większych" cząstek, a jak się orzytka to wywala więcej wody w kanał into należy rozumieć jako spadek wydajności.

Amen

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedy zapytałem byłem niedoedukiwany, ale poczytałem zasadę działania membrany na logikę jeśli działa jak sito tonchyba oczywiste że nigdy nie puści "większych" cząstek, a jak się orzytka to wywala więcej wody w kanał into należy rozumieć jako spadek wydajności.

Amen

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Ja osobiście gdybym miał nawet 015 po membranie wywalił bym ją na śmietnik. Tak mnie mówił Pan, który handluje filtrami od wielu, wielu lat. Sprawna membrana ma się "zamykać" w 10, góra 12 i koniec, kropka. To jego słowa. No, ale każdy ma swoje osobiste podejście do tematu. Są osoby którym nie przeszkadza 002-004 po żywicy, leja taką wodę i są zadowoleni... Inni leją kranówkę i też prowadzą na niej z powodzeniem akwaria. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robie pomiary , kolejny błąd jaki popełniłem to pomiar zaraz po uruchomieniu filtra, po spuszczeniu pół litra po membranie jest juz 005 a po spuszcza niuanse litra jest 001

Po żywicy podobnie ale.skala mniejsza

Po uruchomieniu 002

Po spuszczeniu pół litra 002

Po spuszczeniu litra 000

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życiowe doświadczenie uczy mnie żeby nie do końca słuchać rad, nawet doświadczonego sprzedawcy.

Jego interesem jest częsta wymiana filtrów czy cokolwiek tam sprzedaje.

Nigdy ani ja ani nikt w tym wątku nie przekonywał kolegi że 025 to jakiś dobry wynik.

Czytanie ze zrozumieniem A może troszkę mniejsza chęć do bitki. Miłej niedzieli Panowie :)

PS

Twierdzenie że ilość zanieczyszczeń nie ma wpływu na wyniki pomiarów po membranie jest moim zdaniem błędne.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Życiowe doświadczenie uczy mnie żeby nie do końca słuchać rad, nawet doświadczonego sprzedawcy.

Jego interesem jest częsta wymiana filtrów czy cokolwiek tam sprzedaje.

Nigdy ani ja ani nikt w tym wątku nie przekonywał kolegi że 025 to jakiś dobry wynik.

Czytanie ze zrozumieniem A może troszkę mniejsza chęć do bitki. Miłej niedzieli Panowie :)

PS

Twierdzenie że ilość zanieczyszczeń nie ma wpływu na wyniki pomiarów po membranie jest moim zdaniem błędne.

Wysłane z galaktyki S4

Teraz się okazuje że 025 to jednak zły wynik, bo "nikt nie mówił wcześniej że to dobry wynik". Aha. OK.

Moje stanowisko od początku jest jasne i niezmienne- 025 to kiepski wynik po membranie, bez względu na wszystko inne (kalkulatory, szmery, bajery itp) i trzeba szukać przyczyny w samej membranie, wadliwej kalibracji TDS etc. I to się w sumie potwierdziło u kolegi. Również miłej niedzieli życzę. ;)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się że nasi wygrali, zdrowia życzę chyba bardziej się przyda niż miła niedziela!

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.