Skocz do zawartości
CzarneSlonca

99%

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Dogadalem sie dzis co do skaly. 40zl/kg. Skala wyglada chyba fajnie...jest duzo fioletowych glonow wapiennych i porow. Duze i mniejsze kawalki do wyboru. Generalnie jest co wybrac z ok 300kg.

Jedno mnie nurtuje. Bede mogl sobie wybrac skale razemz tym co na niej jest i to mi zostanie. Podobno korale miekkie maja raczej przezyc przesiadke do swiezej wody razem ze skala...PYTANIE CO O TYM SADZICIE?

Skala jest u sprzedawacy juz ok 4 miesiace pod oswietleniem i rosna na niej calkiem duze miekasy roznej masci...Sprzedawca twierdzi ze mimo swiezej wody bakterie ze skaly pozwola na szybkie ustabilizowanie warunkow i te miekasy raczej przezyja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo chcesz żeby dużo Ci przeżyło zalej akwa mieszaj, podgrzewaj, napowietrzaj potem posól odczekaj z 2 dni i kup trochę skały, za tydzień daj resztę. Woda „ożyje” i jest jeszcze wiesza szansa na utrzymanie tego co jest na skale.

No chyba ze akwa ma 50l - wtedy operacja nie ma sensu.

a jeśli potrzebujesz mało wody załatw sobie od kogoś z ustabilizowanego baniaka.

pozdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia to powiem tyle, ze jezeli kupujesz skale to nie patrz na korale co na niej sa, patrz na jakosc w sensie: porowatosc, lekkosc, ilosc glonow wapiennych (rozowe glony, wygladaja jak cienka warstwa na skale). Jezeli skala jest biala, ciezka to nie bierz jej. Korale zdarzysz dokupic, a nawet kilka osob Tobie za darmo odda pare szczepek. 40zl/kg to sporo, cena na necie to minimum te 5 zl taniej.

Co do bakterii na skale to faktycznie, ze z NH4+ i NO2 poradza sobie nawet w ciagu 2 dni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to święta prawda co pisze Lukasz. ja mam jedynie odmienne zadanie co do glonów wapiennych:)

najważniejsze: porowata i lekka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartY ja wychodze z zalozenia, ze jezeli sa na niej glony wapienne czyli byla z gornej czesci rafy wydobywana, a tym samym jest na niej o wiele wiecej zycia niz na tej co wydobywana byla z nizszych warstw. Jezeli jest wiecej zycia na niej, to prawdopodobnie wiecej otworow organizmy zrobily i jest tym samym bardziej porowata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS korale powinny przezyc, nawet twarde korale sa w stanie przezyc taka operacje. Inna sprawa to jest to ze przewaznie na skale sa korale hmmm... niezbyt ciekawe :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze te korale nie sa zbyt ciekawe to raczej prawda...Wszystkie sa raczje koloru cielistego...pod tym wzgledem nic ciekawego. Ale niektore sa naprawde duze nawet po ok 30 cm srednicy jak sie rozloza. Na poczatek chyba stykna a potem bede ladniejsze dokladal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.