Skocz do zawartości
vvest

Buczenie w Reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was spotkał się z buczeniem w reefmaxie? Ten dźwięk przyśpiesza(robi się głośniej), a po chwili zwalnia(ciszej). Nie jest to pomopa. Czy programator może tak buczeć, bo jak np zmieniam godzinę to w momencie "edycji" przestaje buczeć. Druga opcja to wiatraki boczne. Trzecia stateczniki, tylko że jak wyłącze w ogóle światło to dalej też buczy.

PS dzięki za wszystkie pomocne komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączasz światło to wiatraki boczne też się wyłączają więc pewnie nie to ale przedmuchać ja i tak zawsze warto. Bez filmu trudno o konkretną podpowiedź.

Może to ten duży wiatrak nad koszykami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę że to ten duży wiatrak nad koszykami bo on reguluje swoje obroty w zależności od ustawionej temp, ale w czasie edycji na panelu też potrafił zmieniać prędkość lub nawet całkiem się wyłączyć, choć to chyba zależy od wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyłączasz światło to wiatraki boczne też się wyłączają więc pewnie nie to ale przedmuchać ja i tak zawsze warto. Bez filmu trudno o konkretną podpowiedź.

Może to ten duży wiatrak nad koszykami?

https://vimeo.com/167073934

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swietlowki moga buczec? Zauwazylem, ze jak gasze swiatlo to zaczyna buczec. Filmik nagrany w poprzednim poscie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączone świetlówki nie buczą. Jeżeli po wyłączeniu światła wciąż słyszysz buczenie to ja bym odrzucił opcje świetlówek i ich wentylatorków.

Co prawda dopiero wczoraj wieczorem po raz pierwszy odpaliłem swojego Reksia do przetestowania ale z tego co zauważyłem to :

Boczne wiatraki są dość słyszalne, ale działają wyłącznie podczas włączonego oświetlenia. Pompa jest praktycznie niesłyszalna – słychać z odległości paru centymetrów.

Tylni wiatrak słychać wyraźnie i to może być przyczyna. W zależności od tego ile masz wody i co w pierwszej przegrodzie może być słychać bardziej lub mniej. Ale w moim przypadku nie jest to jakieś okropne buczenie.

Pompa cyrkulacyjna. Zaraz po powieszeniu na ściance i włączeniu nie było żadnych wibracji i nic nie było słychać. Ale dziś nad ranem już ją słychać.

Polecam:

-Jeszcze raz włącz wyłącz oświetlenie. Osobno białe osobno aktynke.

-Włącz wyłącz tylni wiatrak do schładzania wody

-Sprawdź wszystkie cyrkulatory

-Na wszelki wypadek wyłącz pompę i odpieniek.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłączone świetlówki nie buczą. Jeżeli po wyłączeniu światła wciąż słyszysz buczenie to ja bym odrzucił opcje świetlówek i ich wentylatorków.

Co prawda dopiero wczoraj wieczorem po raz pierwszy odpaliłem swojego Reksia do przetestowania ale z tego co zauważyłem to :

Boczne wiatraki są dość słyszalne, ale działają wyłącznie podczas włączonego oświetlenia. Pompa jest praktycznie niesłyszalna – słychać z odległości paru centymetrów.

Tylni wiatrak słychać wyraźnie i to może być przyczyna. W zależności od tego ile masz wody i co w pierwszej przegrodzie może być słychać bardziej lub mniej. Ale w moim przypadku nie jest to jakieś okropne buczenie.

Pompa cyrkulacyjna. Zaraz po powieszeniu na ściance i włączeniu nie było żadnych wibracji i nic nie było słychać. Ale dziś nad ranem już ją słychać.

Polecam:

-Jeszcze raz włącz wyłącz oświetlenie. Osobno białe osobno aktynke.

-Włącz wyłącz tylni wiatrak do schładzania wody

-Sprawdź wszystkie cyrkulatory

-Na wszelki wypadek wyłącz pompę i odpieniek.

Dzieki. Reefa mam od listopada 2015 i wczesniej nie bylo takich problemow. Zrobilem wszystko oczym pisales poza odlaczeniem tylnego wiatraka bo noe wiem jak to zrobic. Jak wylacze glowna wtyczke to pompa i cyrkulatory odpadaja bo ich nie slychac. Dzwiek ewidentnie wychodzi spod pokrywy z prawej strony. Sluchales jak to buczy? Dodatkowo zauwazylem ze jak wylacze biale to swietlowki same mrugaja. Z tym buczeniem mam tak od jakiegos miesiaca.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokładnie czyściłem swojego Reksia. Przyjrzałem się wszystkim częścią zastanawiając się co może buczeć. Przesłuchałem też parę razy Twoje nagranie.

Zacznijmy od wentylatora do schładzania wody. Nie sądzę by był to on bo znajduje się po lewej stronie. Jednak dla pewności możesz go wyłączyć. Można go ustawić by włączał się przy określonej temperaturze - w niektórych modelach sam się wyłączał. Ale można go też włączyć i wyłączyć samemu. Wystarczy przytrzymać około sekundę guzik w bok.

Przez chwilę zastanawiałem się czy mruganie lampy i buczenie nie są skutkiem uszkodzonego statecznika lub jakiegoś spięcia. Aby to sprawdzić powinieneś wyłączyć wtyczkę od oświetlenia aby całkowicie odciąć źródło zasilania. Jeżeli bez zasilania oświetlenia buczenie ucichnie znaczy że problem leży gdzieś w tej instalacji.

Po przysłuchaniu się dźwiękom jakie nagrałeś. Osobiście mam wrażenie, że coś ociera o jeden z wiatraczków. Tak to brzmi kiedy wiatrak się rozpędza dźwięk się nieco zmienia. ReefMax ma po obu stronach świetlówek po 2 wiatraki. Te po lewej wpuszczają powierze te po prawej je wyciągają z wnętrza.

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dokładnie czyściłem swojego Reksia. Przyjrzałem się wszystkim częścią zastanawiając się co może buczeć. Przesłuchałem też parę razy Twoje nagranie.

Zacznijmy od wentylatora do schładzania wody. Nie sądzę by był to on bo znajduje się po lewej stronie. Jednak dla pewności możesz go wyłączyć. Można go ustawić by włączał się przy określonej temperaturze - w niektórych modelach sam się wyłączał. Ale można go też włączyć i wyłączyć samemu. Wystarczy przytrzymać około sekundę guzik w bok.

Przez chwilę zastanawiałem się czy mruganie lampy i buczenie nie są skutkiem uszkodzonego statecznika lub jakiegoś spięcia. Aby to sprawdzić powinieneś wyłączyć wtyczkę od oświetlenia aby całkowicie odciąć źródło zasilania. Jeżeli bez zasilania oświetlenia buczenie ucichnie znaczy że problem leży gdzieś w tej instalacji.

Po przysłuchaniu się dźwiękom jakie nagrałeś. Osobiście mam wrażenie, że coś ociera o jeden z wiatraczków. Tak to brzmi kiedy wiatrak się rozpędza dźwięk się nieco zmienia. ReefMax ma po obu stronach świetlówek po 2 wiatraki. Te po lewej wpuszczają powierze te po prawej je wyciągają z wnętrza.

No wlasnie jak odlacze zasilanie to przestaje buczec. Dzis w nocy pierwszy raz nie buczalo mimo wlaczonego zasilania. Ja bym obstawial wlasnie te stateczniki. Wiatraki wydaja troche inny dzwiek. Bede musial rozkrecic i zobaczyc. Musze tylko znalezc artykul jak tam sie dostac. Dzieki za odpowiedz

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem właśnie z programatorem, nie wiedziałem o co chodzi czasami przestawało buczeć a czasami buczało cały dzień i noc. Wymieniłem programator i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem problem właśnie z programatorem, nie wiedziałem o co chodzi czasami przestawało buczeć a czasami buczało cały dzień i noc. Wymieniłem programator i po problemie ;)

Skad wziac ten programtor?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem bo szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie się znajduje. :) ja mam zewnętrzny programator w słodkowodnym. Też do końca nie wiem jak twój programator jest skonstruowany, mój się nastawia za pomocą odchylanych ząbków które wł krańcówkę A wszystko pracuje na przekladni zebatej i te tryby się tak tukly..

Teraz kupiłem programowany elektronicznie, zobaczymy ile pochodzi :)

Żeby nie było... mój post był tylko sugestią :) miałem podobny przypadek, więc się podzieliłem informacja :) może akurat będzie ten sam problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem bo szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie się znajduje. :) ja mam zewnętrzny programator w słodkowodnym. Też do końca nie wiem jak twój programator jest skonstruowany, mój się nastawia za pomocą odchylanych ząbków które wł krańcówkę A wszystko pracuje na przekladni zebatej i te tryby się tak tukly..

Teraz kupiłem programowany elektronicznie, zobaczymy ile pochodzi :)

Żeby nie było... mój post był tylko sugestią :) miałem podobny przypadek, więc się podzieliłem informacja :) może akurat będzie ten sam problem :)

ReefMax ma wszystko sterowane elektronicznie. Więc to raczej nie to.

Vvest a co z gwarancją ? Bo jeżeli jest to dzwoń do serwisu i raczej szybko rozwiążą problem albo dadzą nową pokrywę. A jak nie ma to może któryś z Twoich znajomych ma ;)

Edytowane przez Tenshuchiyu (wyświetl historię edycji)

W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefMax ma wszystko sterowane elektronicznie. Więc to raczej nie to.

Vvest a co z gwarancją ? Bo jeżeli jest to dzwoń do serwisu i raczej szybko rozwiążą problem albo dadzą nową pokrywę. A jak nie ma to może któryś z Twoich znajomych ma ;)

Ja kupiłem używanego Reefmaxa w Wałbrzychu :), wiec gwarancja już dawno mineła. Najbardziej zastanawia mnie to, że już drugi dzień nic nie buczy.

Edytowane przez vvest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.