Jump to content

RaLe

Klubowicz
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Radek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tarnobrzeg/Kraków
 • Akwarium
  ponad 400L w obiegu

Recent Profile Visitors

1600 profile views
 1. RaLe

  Pompa obiegowa

  Też należę do ludzi którzy lubią ciszę... mam DCP6500 chodzi na 34W i jest bardzo cicha (jak wyłączy się resztę osprzętu to jest bezgłośna). Obawiam się tylko że będzie za słaba do twojego baniaka. Wg. wykresu przy pełnej mocy na 1,5 metra masz przepływ 4000l/h, a będziesz mial jeszcze 10cm więcej, co na styk da odpowiedzi przepływ. Imho lepiej i ciszej jest pracować pompami tak np. z połową fabrycznej mocy.
 2. Mój szwagier ma g12w ale w pge i rozliczenie jest na taryfy rozbite. To co masz pobrane w danej taryfie to jest rozliczone z tym co wyprodukowały panele w godzinach danej taryfy.
 3. RaLe

  AQma Doser Six

  Jedno 12v wystarczy.
 4. Ja już nawet rozmawiałem ze sklepem partnerskim z mojej okolicy i wiem, że wysyłają próbki kurierem akurat tu w poniedziałki.
 5. Mi też DP-4 wlała wszystko co było w pojemniku (na szczęście też był to SBS wprawdzie stężony 2x ale końcówka). Zrobiłem testy i okazało się, że po zaniku napięcia potrafi się losowo załączyć pompa i pracować cały czas. Po testach kupiłem Aqma Doser Six wywaliłem bebechy Jebao i wsadziłem te od @magu (dzięki za wskazówki i pomoc) teraz pompa wygląda tak jak na zdjęciach, mam dostęp przez bluetooth, i mam wsumie DIY . Na wszelki wypadek pompa jest podłączona przez UPS... I w razie potrzeby można rozbudować o 2 dodatkowe pompy.
 6. Mała aktualizacja niemal po latach... Piękny zbiornik! Ta Caulastrea z lewej nie jest czasem na wydaniu?
 7. RaLe

  Popełniłem rollemata

  Gratuluje pięknego wykonania! Piękna robota. Jeśli to nie tajemnica jaki był koszt produkcji tego urządzenia? BTW. Ostatnio urządzenia z projektów DIY wyglądają nie gorzej niż te "firmowych" producentów.
 8. Ja mam instalacje ongrid od 16 miesięcy, rocznie mam delikatną nadprodukcje koszty roczne wynikające z faktur (rozliczenie co 6 miesięcy) z pge to ok. 140zl/rok (za prąd nie płace te 140zl to rożne opłaty). Moim zdaniem offgrid to tylko domki letniskowe i ew. w środku lasu. Przy normalnym domu całorocznego użytku ewentualnie hybryda z niewielkiej pojemności akumulatorami (12h podtrzymania do max.24h).
 9. Kolego problem z tymi pompami jest stary jak świat i kilka razy było o tym pisane. Szukaj a znajdziesz. Mam tez problem z tą pompa i mogę tylko powiedzieć że rozmawiałem z e-rybka czyli dystrybutorem Skimz w Polsce i aktualnie czekają na dostawę od producenta (niewiadoma dokładnie kiedy będzie) w której maja być te pompy.
 10. I odbiorców którzy o ile nie ustalą inaczej obowiazuje norma PN-EN 572-2. Amen
 11. Oczywiście. Codziennie w pracy widzę takie przypadki, zapewniam Cie że to norma i nic specjalnego szczególnie przy grubych szkłach.
 12. Przecież wyraźnie jest napisane że jest to "skaza" pęcherzyk więc poco to gdybanie? Prawda.
 13. Kolego poza estetycznymi walorami baniak jest w pełni sprawny i możesz go bez problemu używać. A to czy jest to wada czy nie wszystko zależy od umowy z wykonawcą.
 14. Fajny duży projekt robiony z "rozmachem" trzymam kciuki szczególnie że jak dla mnie wszystko dzieje się bardzo szybko Napisz jak po miesiącu sprawuje się odpieniacz, jak z głośnością pompy oraz całego odpieniacza?
 15. Dzięki za informacje i wrażenia z używania tej pompy, muszę Cie jednak zmartwić. Ta pompa do chińczyk i do tego wygląda jak dcp od jebao, tylko zmodyfikowana na potrzeby innej firmy. Szkoda kasy bo cena znacznie wyższa... Jak pisali poprzednicy używam DCP6500 nawet przy 100% jest bezszelestna (a jestem pod tym kątem skrzywiony).
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.