Jump to content

RaLe

Klubowicz
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Informacje o profilu

 • Imię
  Radek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tarnobrzeg/Kraków
 • Akwarium
  ponad 400L w obiegu

Recent Profile Visitors

2538 profile views
 1. Z powyższych lamp wybrał bym Maxspect Jump MJ-L165 Blue (sam używam lamp maxspecta). Osobiście zastanowił bym się jeszcze nad RED SEA REEFLED 90 (rynek wtórny) i AI PRIME 16HD (rynek wtórny) (do tej lampy można kupić takie klapki które możesz tak ustawić żeby nie świeciły bardzo poza baniak). Światło to jedna z podstaw na której nie można oszczędzać, a zmiany oświetlenia też nie są obojętne dla obsady (wiem, że cyrkulator też musi być dobry ale łatwiej go wymienić po czasie na lepszy niż światło). Kupując dobrą/sprawdzoną lamp możesz być pewien, że w razie niepowodzeń przyczyny nie trzeba szukać w oświetleniu.
 2. Super, że znowu wracasz! A jakie plany jeśli chodzi o życie w środku?
 3. A to i ja dodam swój "jublownik" w trakcie remanentu...
 4. Używam tego miernika bezproblemowo już kilka lat. Jeśli kuwetę masz czystą to jedyne co mogę podpowiedzieć to ja na swojej zrobiłem u góry małą kropeczką i to samo na obudowie miernika, dzięki temu kuweta jest zawsze prawie idealnie tak samo ułożona w mierniku (eliminuje to wpływ rysek, uszkodzeń powierzchni kuwety i zniekształcenia szkła). A patrząc przez pryzmat błędu pomiarowego wyniki masz praktycznie idealne, 0,31-0,04=0,27 drugi pomiar 0,21+0,04=0,25, czyli możliwa różnica między pomiarami z uwzględnieniem błędu = 0,02 ppm, bardzo bardzo mało. Testem kropelkowym tego nie osiągniesz.
 5. Baniak piękny! Dużo ryb (w tym dużych) jak na taki litraż i świetne podsumowanie kilkumiesięcznych obserwacji. Napisz tak z ciekawości jakiej wielkości kupowałeś pokolce i jak przebiegała ich aklimatyzacja? (wszystko na raz, czy stopniowo)?
 6. Z ciekawości zapytam o światło bo teraz masz 4 zamiast 2 świetlówek (chyba Ati blue), czy ustawienie obu lamp 15000k i 16000k są takie jak kiedyś, co coś zmieniałaś? Tp. 8.oo A0% B 0% Tp. 10.oo A7% B45% Tp. 12.oo A 20% B60% Tp.16.30 A30 % B70% Tp 18.00 A 0% B 60% Tp 20.00 A 0% B 0% Na środku baniak wisi jakaś mała okrągła lampka, co to? BTW. Dla formalności: Baniak super!
 7. Dzwon do serwisu maxspect. Tam dostaniesz kompletna informacje. Sam przerabialem ten temat jakiś czas temu i panele 16000k są praktycznie niedostępne lub w zaporowej cenie i serwis wymieniał je 15000k 180W
 8. Ciekaw jestem czy ten przybytek dalej się rozwija? Można kupić jakieś błazenki? Rozmnażacie już coś poza błaznami?
 9. RaLe

  Pompa obiegowa

  Też należę do ludzi którzy lubią ciszę... mam DCP6500 chodzi na 34W i jest bardzo cicha (jak wyłączy się resztę osprzętu to jest bezgłośna). Obawiam się tylko że będzie za słaba do twojego baniaka. Wg. wykresu przy pełnej mocy na 1,5 metra masz przepływ 4000l/h, a będziesz mial jeszcze 10cm więcej, co na styk da odpowiedzi przepływ. Imho lepiej i ciszej jest pracować pompami tak np. z połową fabrycznej mocy.
 10. Mój szwagier ma g12w ale w pge i rozliczenie jest na taryfy rozbite. To co masz pobrane w danej taryfie to jest rozliczone z tym co wyprodukowały panele w godzinach danej taryfy.
 11. RaLe

  AQma Doser Six

  Jedno 12v wystarczy.
 12. Ja już nawet rozmawiałem ze sklepem partnerskim z mojej okolicy i wiem, że wysyłają próbki kurierem akurat tu w poniedziałki.
 13. Mi też DP-4 wlała wszystko co było w pojemniku (na szczęście też był to SBS wprawdzie stężony 2x ale końcówka). Zrobiłem testy i okazało się, że po zaniku napięcia potrafi się losowo załączyć pompa i pracować cały czas. Po testach kupiłem Aqma Doser Six wywaliłem bebechy Jebao i wsadziłem te od @magu (dzięki za wskazówki i pomoc) teraz pompa wygląda tak jak na zdjęciach, mam dostęp przez bluetooth, i mam wsumie DIY . Na wszelki wypadek pompa jest podłączona przez UPS... I w razie potrzeby można rozbudować o 2 dodatkowe pompy.
 14. Mała aktualizacja niemal po latach... Piękny zbiornik! Ta Caulastrea z lewej nie jest czasem na wydaniu?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.