Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Chciałbym pokazać wam swoje 200 L akwarium i liczę na jakieś podpowiedzi od weteranów :D

Akwarium niestety tymczasowo bez sumpa czyli też bez odpieniacza ( za tydzień max zamówię sump )

Pompa Thead z gąbką + falownik Jebao RW-8

Oświetlenie jeszcze przez kilka dni zwykłe 2x T5 z słodkowodnego

15 kg Skałek z Indonezji

Odpaliłem napowietrzenie na pompie aby podnieść trochę pH

Parametry wody :

zasolenie 1.0025

temp 25

pH 7.8

N02 0,025 ml/l

NO3 5 ml/l

kH 7dKH

Ca 410mg/l

Mg 1410 mg/l

Obsada akwarium :

1 Calcinus elegans

1 Blood Red Fire Shrimp

1 szczepek Xenia Pulsująca

fc9f766b69311.jpg

adae81a3c36a1.jpg

831e9ca1a6628.jpg

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Chciałbym pokazać wam swoje 200 L akwarium i liczę na jakieś podpowiedzi od weteranów :D

Akwarium niestety tymczasowo bez sumpa czyli też bez odpieniacza ( za tydzień max zamówię sump )

Pompa Thead z gąbką + falownik Jebao RW-8

Oświetlenie jeszcze przez kilka dni zwykłe 2x T5 z słodkowodnego

15 kg Skałek z Indonezji

Odpaliłem napowietrzenie na pompie aby podnieść trochę pH

Parametry wody :

zasolenie 1.0025

temp 25

pH 7.8

N02 0,025 ml/l

NO3 5 ml/l

kH 7dKH

Ca 410mg/l

Mg 1410 mg/l

Zapowiada się dobrze, również moja skała podobnie ułożona. Popraw podane parametry zasolenia. Pozdrawiam


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję :) Ten sam litraż mamy.

Jaki sump planujesz?

Jaką obsadę ryb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję :) Ten sam litraż mamy.

Jaki sump planujesz?

Jaką obsadę ryb?

Sump na pewno z refugium glonowym , projekt zrobię za parę dni gdyż aktualnie jestem za granicą

Obsada

2 x błazenki

Zebrasoma flavescens

2x albo 3x Pterapogon kauderni

Puki co styknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas mnie nie było na forum gdyż sporo podróżuję co niestety źle wpływa na zbiornik . Obsada w akwarium to 2 Błazenki Snowflake , 1 krab pustelnik oraz 2 Fire Shrimpsy . Niestety po moim powrocie z ostatniego kontraktu okazało się że tata nemo popełnił samobójstwo wyskakując z wody a akwarium zostało zaatakowane przez stado Aiptasii , w związku z powyższym wymieniłem się koralem za rybkę Chaetodon kleinii która podobno jest postrachem różyczek . Ostatnio przearanżowałem troszeczkę zbiornik i dodałem kilka szczepek oraz 2x Pterapogon kauderni.

Parametry Wody

pH = 8,2

kH = 7

Mg = 1500

CA = 420

NO2 = 0

NO3 = 0

NH3 = 0

Kilka zdjęć :D

ccd6a5443196a34cgen.jpg

6aa841e173efdabagen.jpg

8a4c3ff7793cb48cgen.jpg

805e3a02492ca47bgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakiś diy overlow?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to jakiś diy overlow?

Pipe overflow . Masz na necie sporo tego jak zrobić . Działa dobrze ale niedługo kupię nowy zbiornik i zrobię prawdziwy komin .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie lecz aktualnie jestem w pracy za granicą. Jak wrócę to pokaże co i jak

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepiej. Jak to wszystko porośnie to będzie mega.

Tylko czy mandarynek je mrożonki? Akwarium masz dość młode, może nie dać rady na tym co w skale znajdzie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy mandarynek je mrożonki? Akwarium masz dość młode, może nie dać rady na tym co w skale znajdzie.

Mandarynka nauczyłem jeść mrożonki :D używałem do tego przezroczysty pojemnik i nabierałem go jakby do tego pojemnika i wieczkiem do szyby , wpuszczałem mrożonki i nie miał wyboru musiał spróbować . Równolegle założyłem hodowlę artemii w obawie że coś mu się nie spodoba w zimnym jedzonku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to git :) no i gorącokrwista artemia w odwodzie ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.