Skocz do zawartości
Filavandrel

osmoze zakupic czas...

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie, chce zakupic wlasny filtr osmotyczny i nie wiem ktory...

Nie zalezy mia na super ilosci wody na dzien bo i tak ja zuzywam jakies 15l do morskiego tygodniowo, reszta by poszla do slodokowdnego na uzupelnienie odparowanej tam wody.

Na allegro widzialem od 170 zl w gore... ktora firme polecacie ??

za podpowiedzi z gory dziekuje :(

Filavandrel


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze polecam ten filtr. Ja jestem z tej "firmy" zadowolony. Przynajmniej takie same mam nalepki :(

BTW jak zbywa Tobie troche grosza to lepiej doplac zeby miec te 100GPH poniewaz nie raz, nie dwa bedzie sie Tobie spieszylo gdzies, albo z lenistwa nie bedzie chcialo sie Tobie czekac az nakapie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także osmozę taką jak na linku który podał mario-sz i jestem z niej zadowolony. Na początku pzrepłukałem filtr węglowy i za osmozą mam DI i akwa ma się dobrze. I jak by nie patrzeć za te pieniądze taka wydajność moim zdaniem warto się skusić :(


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za polecenie tej osmozy :(

cenowo ciekawie to wyglada :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukaszPL a po co ma odlaczac membrane przeciez w nowym filtrze jest membrana zapakowana w folie i prefiltry pluka sie przed wlozeniem membrany.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek jednak warto, jak wlaczysz wode przy podlaczaonych samych prefltrach (bez membrany), to zobaczysz jaka czarna woda poplyne - cos z weglowego sie wyplukuje, choc trwa to praktycznie chwile. Ale jak tego nie zrobisz, to ten syf moze zablokowac membrane.

/tez mam te osmoze jak na linku, po DI woda jak trzeba, wydajnosc wczoraj mierzylem wyszla mi okolo 300l na dobe/

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :-)

Najsampierw trzeba plukac z godzinke dla bezpieczenstwa prefiltry, a pozniej sama membrane z 30 minut. Chodzi o to, ze lepiej raz przeczyscic lepiej wszystko, niz stracic na wydajnosci.

Tak jak MateuszD napisal. Chodzi o zapchanie sie porow w membranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady w zyciu bym sie tego nie domyslil :(

po 28 ide upic ta osmoze bo mnie letko wkurza jazda co tydzien z 2 bankami 10l do sklepu :)

a poza tym zawsze zostawie jakies dodatkowe pieniadze w sklepie bo a to fajna szczepka a tamta fajniejsza :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ??

sorki ale dopiero teraz zaczolem interesowac sie filtrem RO bo przedtem z zalozenia bylo kupowanie w sklepie :( wiec wybaczcie moja ignorancje w tym temacie :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD mam taki filtr i w instrukcji jest napisane zeby plukac najpierw prefiltry przed wlozeniem membrany.A plukanie samej membrany to dopiero jak przepluka sie dokladnie prefiltry.Jak uruchomisz filtr z wlozona membrana przed wyplukaniem prefiltrow to dopiero zasyfisz membrane pylem weglowym.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peniek przeciez wlasnie cos takiego napisalem, ze trzeba przeplukac prefiltry przed zalozeniem membrany, a dopiero potem sama membrane

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej załozyć 3 prefitr za węglowym. Tak jak ja. Zdzwilibyście się nawet jak po płukaniu filtra i po dłuższym użytkowaniu wygląda 3 prefitr po 6 miesiącach. CZARNY!

osmoza2.JPG


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD spoko ziomal:D


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.