Skocz do zawartości
AquaManiac

Toksycznosc silikonu - PILNE!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Musialem dzisiaj rano przykleic belke oswietleniowa w pokrywie bo sie z jednej strony odkleila jakims cudem i omal nie wpadla do wody. Przykleilem ja na szybkiego silikonem i tak sobie schnie. Zastanawiam sie po jakim czasie moge te pokrywe zalozyc? Obawiam sie glownie o wode kondensacyjna ktora zbiera sie w nocy (w dzien pokrywa jest wentylowana) no i moze zebrac sie na spoinie silikonowej i skapnac z powrotem do akwarium. Normalnie slilikon schnie bardzo dlugo, nalozylem go troche wiec zanim calkowicie wyschnie minie kilka dni. Nie chce zwierzakow trzymac bez swiatla dluzej niz jeden dzien ale z drugiej strony boje tez sie zatrucia.

Radźcie Bracia Akwarysci, co czynić???


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej silikonowy jest na bazie octu to chyba specjalnie nie powinien byc toksyczny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to "chyba" mi chodzi :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zakladam te pokrywe, ale jak cos sie stanie to bedzie na Was.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIC nie bój aquamaniac. Schnie 24 godziny. ZAKŁADAJ nie jest toksyczny.


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybciej wyschnie jak bedzie wilgotno, ale gdzies pisano, ze 2 mm na dobe grubosci, jak masz cm to 5 dni :(, chociaz ja szybke w sumpie wklejona tego samego dnia juz poddalem probie wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem: belka sie trzyma, zwierzaki na razie tez, sprawdzalem spoine przez zalozeniem i jak na silikon byla juz twarda :( Tez slyszalem o tych 2mm na dobe ale mysle ze w tak wigotnym srodowisku doschnie w moment.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mylę to pisze tak na opakowaniu od sylikonu ale pewny na 100% nie jestem :(


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalezy pamietac, ze silikon schnie 2mm z dwoch stron dziennie, czyli w sumie 4mm na dobe. Jednak bezpiecznie jest przyjac 3mm na dobe.

AquaManiac nie powinienes martwic sie o toksycznosc.

Zebys spal spokojnie wlacz wentylacje tam gdzie smarowales silikonem jak sie da :-) Na pewno nie zatrujesz nic w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chcę się wychylać, ale zakładam że to silikon do zastosowań akwarystycznych, niemniej jednak czy dla swojego świętego spokoju nie możesz włączyć dziś wyjątkowo wentylatora na noc? Chyba że jest podłączony na krótko do światła i nie masz innej możliwości.

Pozdrawiam:)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest czarny silikon Hagena, nawet sie nazywa "Marin". Zostawilem wentylator wlaczony ale leze wlasnie w lozku i cos mi ten wentylator za glosno chodzi :( Bo ja jestem z tych co absolutna cisze i ciemnosc musza miec zeby zasnac, kiedys przeszkadzal mi wrecz dzwiek termostatu od grzalki :) natomist co dziwne wszelkie chlupotania, babelkowania i przelewania znosze dzielnie a nawet przyjemnie mi sie przy nich zasypia, tylko jesli halas jest pochodzenia sztucznego to mi przeszkadza juz w najmniejszej dawce, odglosy wody mnie usypiaja :)

Dzieki chlopaki za rady, musze jeszcze dodac na koniec ze kiedy zapalilem dzisiaj swiatlo na 2 godzinki to sie korale momentalnie napompowaly, i to napompowaly jak rzadko, ciekawe jak bedzie jutro ale czytalem na paru stronach ze taki dzien bez swiatla raz na jakis czas swietnie robi koralom, przez kilka dni po takim czyms wygladaja piekniej niz zwykle. Ma to niby symulowac bardzo pochmurny dzien, i mysle ze cos w tym jest...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , oj to aquamaniac masz fajnie jak mozesz zasnac w absolutnej ciemnosci , ja jak mam ciemno to jak piajny zajac sie czuje , zawroty glowy az na wymioty mnie zbiera (jak jest calkiem ciemno) musze miec wlaczona mala lampke inaczej nie zasne , kiedys moglem prowadzic autko nocami teraz to sie boje bo ja de i mie sie kreci w glowie jak na karuzeli :]


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.