Skocz do zawartości
mazilo

Akwarium na ogrzewaniu podłogowym ???

Rekomendowane odpowiedzi

Przewidywana pojemność akwarium to 500l

Ogrzewanie w salonie i pomieszczeniu z akwarium ma byc podłogowe( ogrzewanie w akwarium ma posiadać oddzielna pętle)

Z racji ( nikt nigdy nie wie co sie wydarzy w dalekiej przyszłości ) chciałbym aby w pomieszczeniu z akwarium cała powierzchnia podłogi obejmowała ogrzewanie podłogowe . Boje sie troszkę o skutki iż ciężar jaki ma to wytrzymać to około 1000kg

Posadzkarskie polecił aby w miejscu gdzie ma znajdować sie akwarium położyć STYRODUR 5cm( zamiast styropianu 10cm) na to położyć ogrzewanie podłogowe i wykonać wylewkę .

W miejscu akwarium samej wylewki ponad rurkami z ogrzewaniem bedzie 8 cm (2 cm rurka )

Posadzkarz uważa ze przy takiej wylewce nie ma co sie bać o zmiażdżenie rurak jak i o pękanie posadzki .

Dodam ze ogrzewanie w pomieszczeniu ma byc wyłączone poniewaz bedzie ogrzewane same w sobie od powierzchni akwarium .

Proszę o opinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zatem ogrzewanie skoro ma być nieużywane z założenia? Poza tym trzeba zaizolować stelarz. Jeśli już je włączysz to będzie grzać zbiornik.

Ja bym ominął powierzchnię po akwarium, najbezpieczniejsze wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w salonie stoi 540 literkow (jeszcze słodkie) na podłogowce i nic się nie dzieje

Podłoga to hudziak, styropian zwykły 5cm razy dwa na mijanke, posadzka z rurkami fi16 alupex, plytki.

Stara zasada akwarystyki mówi, grzej pomieszczenie, a nie akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to wylewka jaką zastosujesz. To ona będzie przenosić lwią część obciążenia. Ja mam knaufa anhydrytowego ok 6 cm pod nim normalny podłogowy styropian 10 cm w dwóch warstwach. Pod akwarium nie mam podłogówki bo z tym to tylko kłopoty mogą być. Ktoś tu już chciał robić odejście z podłogówki do ogrzewania akwarium :alien:


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić stelaż, który rozłoży nacisk i nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego strachu, normalny stelarz i już. Styroduru rownież nie trzeba stosować, zwykły styropian przewidziany na posadzki posadzi sobie.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to wylewka jaką zastosujesz. To ona będzie przenosić lwią część obciążenia. Ja mam knaufa anhydrytowego ok 6 cm pod nim normalny podłogowy styropian 10 cm w dwóch warstwach. Pod akwarium nie mam podłogówki bo z tym to tylko kłopoty mogą być. Ktoś tu już chciał robić odejście z podłogówki do ogrzewania akwarium :alien:

Osobiście znam sklep ( sponsor forum ) , w którym woda ogrzewana jest pętlą rurki z alupexa ( rurki są w sumpie). Nie wiem czy to podłączone do podłogówki czy normalnego ogrzewania.

Powiem wam, że to może być niezły pomysł zważając na to , że ja swojego pokoju z akwa raczej niedogrzewam w zimie za bardzo.

A 500W grzałeczka tylko czasami ma przerwę w wpracy :(


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju dałbym siatkę w beton w ostatniej warstwie na całej powierzchni pomieszczenia, w ten sposób rozkładasz ciężar nacisku baniaka maksymalnie po całej powierzchni pomieszczenia.

O ile dobrze pamiętam 2m w kwadratowe to wydatek około 4 zł, a styropian wystarczy zwykły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znam sklep ( sponsor forum ) , w którym woda ogrzewana jest pętlą rurki z alupexa ( rurki są w sumpie). Nie wiem czy to podłączone do podłogówki czy normalnego ogrzewania.

Powiem wam, że to może być niezły pomysł zważając na to , że ja swojego pokoju z akwa raczej niedogrzewam w zimie za bardzo.

A 500W grzałeczka tylko czasami ma przerwę w wpracy :(

Taniej by chyba było grzać pokój i dać odpocząć grzałce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na 2 pietrze 2tony Wody posadzke 6 cm z ogrzewaniem podlogowym grzalke 300 w i bez problemu wszystko funkcjonuje grzalka zalancza sie sporadycznie pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym zastosować ogrzewanie na całej powierzchni bi jak napisałem nigdy nic nie wiadomo w przyszłości .... W przypadku likwidacji akwarium spora cześć niewielkiego pokoju pozostanie bez ogrzewania .

Ogrzewanie w pokoju byłoby używane wyłącznie po likwidacji ; czyli mamnadzieje ze nigdy :-), ale wole byc przezorny .

Może lepiej STYRODUR na całej powierzchni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz gesciej zalozyc petle pod czescia bez akwa. Ja u siebie dalem 70cm pustego miejsca pod akwa, reszta i tak ogrzewa w nadmiarze pokoj.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , w takim bądź razie odpada ogrzewanie w strefie pod akwarium ; a czy obowiązkowo należy dać siatkę do wylewki pod akwarium ? Jeśli jej nie dadzą stanie sie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj ogrzewanie pod akwarium jeżeli może te pomieszczenie pełnić inną rolę. Różnica jest kolosalna między podłogą ogrzewaną a strefą nie ogrzewaną - chyba że chodzisz w laczkach. Dodatkowo nie musisz niczego dozbrajać, siatka tak położona w tym przypadku nic nie pomaga, stosuje się anty skurczowe i to wszytko. Specjalnie styroduru również nie musisz dawać, wytrzymałość styropianu na ściskanie jest wystarczająca. Akwarium to nie 30t czołg...

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie uważasz ze nic sie nie stanie ?

Może tak dla bezpieczeństwa zastosować ten STYRODUR ?

Kurcze ,skoro to nie czołg to czemu tak wiele osób o to pyta ???

Jedno pytanie ,odpowiedzi zawsze dwie ,skrajne.

Masakraaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezgodze sie, zalezy od temp wody. U mnie jest grubo ocieplony dom i podlogowka prawie nic nie grzeje. Plytki sa zimne na tyle ze bez kapci nie przyjemnie sie chodzi

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Niezgodze sie, zalezy od temp wody. U mnie jest grubo ocieplony dom i podlogowka prawie nic nie grzeje. Plytki sa zimne na tyle ze bez kapci nie przyjemnie sie chodzi

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Prawidłowo wykonane ogrzewanie podłogowe sprawia, że podłoga nie jest zima. Także przy kontakcie z podłogą nie powinieneś czuć zimna płytek ale też nie powinny być ciepłe. Powinny być one dla Ciebie "neutralne". Niestety większość instalacji w Polsce jest nadal źle wykonywana (po taniości, bez podmieszań, bez automatyki). Także polecam kolego się zorientować w temacie co tam u Ciebie jest powodem takie stanu rzeczy. Gruba izolacja elewacji nie robi większej różnicy powyżej pewnego poziomu. Największe straty ponosisz przez okna, dach i mostki termiczne (jeśli są). Zrobić "puszkę" z mieszkania żeby jak najmniej kosztów ponosić za ogrzewanie to nie problem z punktu technicznego - ale zdrowotnego już tak.

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przekazałem aby na całej powierzchni pomieszczenia położyć STYRODUR 5cm , pętlę ogrzewania podłogowego i wylewkę 10cm .

Temat zamykam :-)

Edytowane przez mazilo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacje robili mi z Karbon z Rybnika wiec nie amatorzy i kilkadziesiat tys poszlo na to:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem 1200l na kafelkach pod którymi jest podłogówka i nic się nie dzieje. Jedna tona to na prawdę nie jest jakiś ciężar jak chodzi o wytrzymałość materiałów budowlanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie...!!!!

jak czytam posty typu :pomijam akwarium podłogówką" to się zastanawiam, czy to pisał polak, czy egipcjanin z 1 ery !!!

Stawiaj i nie pękaj, mam tak. A tu mrowie ludzi którzy nie wiedzą nt nic i nie mają ŻADNEGO doświadczenia pisze po prostu głupoty. Nic Ci nie nagrzeje, nic się nie stanie - nawet jakbyś baniak na samą podłogę bez stelaza postawił !


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylewke 10 cm ? o panie na co Ci dycha 5-6cm za świat zanim podlogowka Ci to nagrzeje to wiosna będzie ps zamiast wydawac bez sensu kase na styrodur kup jakieś życie do baniaka

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wojtek, do wiosny grzejesz i masz ciepło całą zimę ... :rofl:


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po między wiosną a zima mamy jeszcze Lato i jesień :)

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dlatego piszę.....temp podtrzyma hahahahahahahaha.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.