Skocz do zawartości
Józef

Kupię skałę w Warszawie.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupię 20-30 kg skały w Warszawie lub bliskich okolicach. Mogę odebrać osobiście. Sprawa pilna.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem ze skala z indonezji jest w www.korale.pl

Zadzwon do Piotra 509446260

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jozef mam rodzine w Debe wielkie co jakis czas tan zajezdzam.Moze kiedys sie spotkamy i pogadamy o solniczce.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dojrzałą skałę, to polecam z Atol Zoo na Umińskiego ze zbiornika ze strzępielami (na dole – kto był ten wie o co chodzi) – zadziwiające rzeczy z niej wychodzą, i fajne na niej rosną.

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie krzyczą od 30 do 60, w zależnosci od tego jaka to skała, standard Indonezja chodzi po 50 zł / kg (w Fokusie masz wywoławczą po 45), ale spokojnie się dogadasz. Jeżeli chcesz skałę z frachtu musisz się umówić na termin dostawy. Ta ze zbiornika dolnego jest też po 50, ale z racji "dodatków" na poszczególnych egzemplarzach (np. favites) mogą chcieć więcej (co nie znaczy że i tak nie wytargujesz dobrej ceny).

Zobacz priv

PZDR

Piotr


Utwierdzam się w przekonaniu, że praktyka bardzo różni się od teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek, jak by co to daj znać. Skałę kupię prosto z frachtu w sklepie Korale.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Jówzef


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy korale mialy dostawe skaly jak ostatnio tam byle to mieliskale ale jakas biala a jak pytalem sie o frach to powidzial ze wezmie jak ta sprzeda wiem ze frach ma miec fokus i cos bizonik wspominal ze jakos na dniach ma byc swieza dostawa skaly wiec lepiej z nimi na korale bym nie liczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ryszard@, jutro jadę po skałę do Atol Zoo. Byłem tam dziś i mi się podobała, poza tym mam tam naprawdę blisko. Mimo to bardzo dziękuje Wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Józef


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JÓZEF PAMIETAJ SKAŁA CZYM STARSZA TO LEPSZA SKAŁA W ŁODZI LEŻAŁA 5 LAT W AKWARIUM I MOŻESZ DONIEJ WPROWADZIĆ WSZYSTKO NA GOTOWO.A SKAŁA Z IMPORTU MUSI POLEŻEC 3 MIESIĄCE W AKWARIUM I DOJŻEC. POZDRAWIAM RYSZARD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecasz 5 letnia skale? Ciekawe ile taka skala fosforanow nazbierala przez te 5 lat :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard Kolasa: nie rob zamieszania na forum. Herezje opowiadasz.

Po pierwsze AquaManiac ma racje, ze przy wysokim pH wytracaja sie w szczelinach i na skale fosforany w postaci stalej, ktore rozpuszcza sie w nowym zbiorniku przy spadku pH, a takich zakladam bedzie conajmniej kilka

Po drugie skala odgazowana przez dwa tygodnie i wlozona do zbiornika stabilizuje NH4+ i NO2 nawet pod dwoch dniach.

Jeden i dwa to trzy, co chciales powiedziec, ze skala musi dojrzec przez 3 miesiace? Parametry w zbiorniku aby sie ustabilizowaly? Na to potrzeba o wiele wiecej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁUKASZ JAK JA MIAŁEM AKWARIUM MORSKIE TO TY NAWET NIE WIEDZIAŁEŚ ZE COŚ TAKIEGO ISTNIEJE SAM ZAŁOZYŁEM PARE ZBIORNIKOW JUŻ W LATACH SIEDEMDZIESIĄTYCH I WIEM JAKI JEST PROCES DOJŻEWANIA ZBIORNIKA CHETNIE BYM ZOBACZYŁ TWOJE AKWARIUM I POKAZAŁ TOBIE MOJE DLA PORÓWNANIA .POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Lukasz.PL i "spolka" jestescie de best :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard a co ma twoje akwarium do tego ze skala przez 5 lat nazbiera fosforanow i w razie spadku pH bedzie to oddawac?

U nas na forum nie bylo chyba takich przypadkow ale jak chcesz to moge Ci z niemieckiego forum przytoczyc pare opowiesci ludzi ktorzy zakladali akwarium na starej skale.

Zreszta w ostanim numerze "Koralle" red. naczelny D. Knop pisze wyraznie o tym ze jedna z przyczyn dla ktorych musial od nowa zakladac swoje akwarium bylo wlasnie to ze nie wymienial skaly w ciagu wielu lat i nagromadzilo sie tyle fosforanow ze sie zbiornik w koncu wykoleil i nawet on nie byl w stanie juz nic zrobic.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJA SIOSTRA W BERLINIE MA AKWARIUM ZAŁOŻONEW 78 ROKU BYŚ ZOBACZYŁ TO AKWARIUM BYŚ NIE UWIERZYŁ NIEMA CENTYMETRA WOLNEGO OD KORALI ROSNĄ PO KILKA NA SOBIE I NIGDY NIE WYMIENIAŁA SKAŁY TYLKO WYCIĄGA KORALE BO NIEMAJĄ RYBY GDZIE PŁYWAĆ JAK BEDZIESZ KIEDYŚ JECHAŁ DO BERLINA DAJ ZNAĆ TO PRZYJADE I TOBIE POKAŻE TO DOPIERO ZMIENISZ ZDANIE NA TEMAT SKAŁY JA MÓJ ZBIORNIK ZAŁOZYŁEM ZE SKAŁY Z 10 LETNIEGO AKWARIUM ,ZAPRASZAM PRZYJEDZ I ZOBACZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wlozylem miesiaczna skalke z fiji do nowej rafki i nawet nie mam grama glonu w akwarium to samo maja francuzi w nowo zalozonym zbiorniku u siebie wiec lepiej dac swieza skale a nie stary syf. Taka starzyzne to mozna dac na podbudowe na dno a nie jako jedyna skale w zbiorniku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ryszard, nie zmienie zdania, to ze macie piekne akwaria na starej skale to nie znaczy ze sie fosforany w takiej skale nie zbieraja i ze przy spadku pH te fosforany nie zostana oddane z powrotem do wody. Prawa fizyki to sa i to ze ktos ma piekne akwarium na starej skale wcale tego nie zmienia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AquaManiacowi, mi zreszta tez, chodzilo o sytuacje kiedy to pH spadnie i rozpuszcza sie fosforany.

Czesto ludzie wymieniaja czesc starej skaly na nowa aby uniknac nagromadzenia sie w niej szkodliwych substancji.

To samo z podmianami duzych partii wody raz na jakis czas. Uniemozliwia to nagromadzenia sie substancji, nie tylko tych szkodliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszard u Ciebie nie spadlo ale generalnie zdarza sie ze pH w baniaku spada, czasami nawet dosc nagle, np nie dalej jak kilka dni temu Jacaga pisal wlasnie ze mu spadlo pH. Jestes doswiadczonym akwarysta i masz swoje podejscie ale nadal uwazam ze lepiej jest wziasc swierza skale, spadki pH zdarzaja sie i najlepszym.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam zdjecie zbiornika Ryszarda. Zbiornik jest naprawde swietny.Rozmawialem z nim na gg i Ryszardowi bardziej chodzi o to ze przez 5 lat od momentu zalozenia zbiornika bedzie w skale duzo wiecej zycia niz w nowo zalozonym poniewaz w swierzej skale wiekszosc zycia jest juz martwa. Moderatora prosze o przeniesienie tego watku do innego dzialu bo nie pasuje do dzialu targowisko. Link do zbiornika

http://www.nano-reef.pl/datas/users/482-akwarium%20perfekt1.jpg


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam z opowiadan zbiornik Ryszarda i w rzeczywstosci jest on jeszcze piekniejszy :( No ale ja sie bede upieral przy swoim, balbym sie zakladac akwarium na starej skale ze wzgledu na zawarte w niej fosforany. Z pewnoscia na skale takiej jest mnostwo gabek, rurowek i innych dobroci ale ja balbym sie o te nieszczesne fosforany.

A czy przenosic watek?... Jozef chcial kupic pare kilo skaly a watek sie rozwinal, nie chce przenosic na ogolny watku o tytule "kupie...".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac to zmien tytul na np skala z frachtu czy z dojzalego zbiornika a ogloszenie Jozefa zostaw zawsze ktos moze sobie poczytac o wyzszosci jednego nad drugim a tu nie znejdzie w targowisku:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.