Skocz do zawartości
Vertiscire

Bąble powietrza na skale

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jakakolwiek inna plaga może objawiać się bąblami powietrza niż dino?

Bąble są tylko w dzień jak pali się białe światło. Nie brałem tego od razu za dino bo nie było charakterystycznych brązowych glutów. Ot - mech koloru jasnobeżowego(detrytus?) który oblepiony był na gęsto pęcherzykami powietrza.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki cyjano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano to juz tez mam. A te bable wisza dobry miesiac i nic z nich nie rosnie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Czy odstawienie bakteri moze byc powodem wskoczenia i dino i cyjano?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano to juz tez mam. A te bable wisza dobry miesiac i nic z nich nie rosnie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Czy odstawienie bakteri moze byc powodem wskoczenia i dino i cyjano?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Może być - zacznij z powrotem dawać bakterie. Jak nie zniknie przez 3 tygodnie to to nie dino/cyjano

Miałem taki efekt "bąblowania" bez innych widocznych oznak jak cyjano czy dino. Wszystko znikło po zmniejszeniu światła. Mam 3 x 18W ledy i 33W Aquael compakt- pomogło wyłączenie 18W ledów.

Przy stabilnym zbiorniku ilość światła nie powinna mieć wpływu na nic innego niż glony i koralowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak bakterii zbiegl sie tez z dozowaniem mikro i szukam przyczyny. Nie wiem tylko czy mam czas 3 tygodnie bo dino obkleja korale niczym pajeczyna

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo kombinujesz z tym akwarium.Zostaw je na miesiąc nic nie rób,nawet nie patrz na nie.Nic nie dodawaj żadnych mikro srikro pikro...nic.Ono musi samo zaskoczyć ty mu ciągle przeszkadzasz.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie gapic jakk kazdy sps traci kolory tydzien po tygodniu?:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesz się że nie z dnia na dzień albo z godziny na godzinę

p.s.

weź może zamów jakiś zewnętrzny serwis i słuchaj ich rad - nie podam kogo ale to chyba wiadome :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całą frajdę z prowadzenia zbiornika mam oddać w ludze ręcę? Po moim trupie:) Na razie wracają bakterie a mikro stop. Skoro pojawił się syf po tych 2 zmianach to powinno przejść samo.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może inaczej - przestań czytań forum i posłuchaj rady kogoś doświadczonego i rób SAM to co ktoś Ci doradzi - tutaj będzie "milion" porad

p.s.

tylko nie zmieniaj osoby doradzającej co pół roku


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie po co te nerwy. Spróbuj metodą prób i błędów zrób jak mówisz same bakterie a jak to nie pomoże to tak jak ci radzą koledzy odstaw i czekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mogę odstawić nie problem. Tylko co z koralami które dino zaczyna obklejać każdego dnia coraz bardziej?


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odessać


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna sprawa,patrząc na niektóre twoje posty mam wrażenie że ciągle dokladasz coś nowego do zbiornika.A to błąd przy twoim problemie ze zbiornikiem.Nie wolno mając plagę dodatkowo obciążać zbiornika.

Dino cyjano często się pojawiają przy nagłych zmianach parametrów wody.A z tego co pamiętam to kombinowales kiedyś coś z sztucznym podnoszeniem po4 na siłę...

Więc tak jak napisał Paweł,kroczek albo obierasz drogę działania jednego mędrca...i zamykasz się na czytanie forum,pamiętaj że w tydzień nie zobaczysz poprawy,ja bym tu stawiaal na bardzo powolny dlogotrwaly okres.

Albo dalej kombinujesz i nie cieszysz się wyglądem.

Ja bym o wyprostowanie akwarium serwis poprosił.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to po4 to jedyna rzecz jaka ostatnio dodawalem. Zycia nie przybywa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak bakterii zbiegl sie tez z dozowaniem mikro i szukam przyczyny. Nie wiem tylko czy mam czas 3 tygodnie bo dino obkleja korale niczym pajeczyna

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Miałem identycznie pół roku po starcie zbiornika. Ze świadomością konsekwencji (dino by i tak zabiło korale) zacieniłem zbiornik na 3 tygodnie i pomogło. Korale bardzo to odczuły ale wszystkie przyżyły (euphylia miała frędzle na 5 mm :D) Tylko ja byłem pewny, że to jest dino.

Wiesz to po4 to jedyna rzecz jaka ostatnio dodawalem. Zycia nie przybywa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ja bym zostawił to akwarium w świętym spokoju, ewentualnie lał bakterii bo to nigdy nie zaszkodzi. Akwarium morskie to nie słodkie, w którym zrobisz podmianę 3/4, zresetujesz zbiornik i wszystko wraca do normy. Jak coś się rozhuśta potrzebuje czasu by wrócić do normy, nagłymi zmianami i brakiem cierpliwości tylko pogorszysz sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Ostatnio (5 dni temu)  na skale pojawiły mi się takie oto bąble

 

a640c5cadce0.jpg

65843c199c07.jpg

Czy wie ktoś może w jaki sposób zidentyfikować to ustrojstwo i jak się tego pozbyć?

b1.jpg

Edytowane przez qube256 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę to glon valonia -swoja droga dziadostwo ,na forum jest kilka tematów jak z tym walczyć.chcesz powiedzieć ze w ciągu 5 dni tak nagle się pojawiły? :P moim zdaniem trwa to zdecydowanie dluzej .. 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niwre37 dziękuję z identyfikację.  Bąble zauważyłem 5 dni temu ale faktycznie zielone "coś" od dobrych kilku tygodni rozwijało się na skale. No nic następna plaga, przez którą trzeba przejść.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plaga sama nie zniknie i jak nie będziesz szybko działał to Ci może cały zbiornik opanować ...


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z próbuj z krabem mitrax u mnie pomógł, szybko zwalczył valonie.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie valoni raz jest więcej, a raz mniej. Miałem kraba mitraxa i nie zdał u mnie egzaminu, nie był zainteresowany valonią. Lepiej mu wychodziło zrzucanie szczepek i przesiadywanie w pavoni, tak że aż brakowało jej sporo tkanki. Teraz mam kraba percnona i ten coś tam skubie valonie, ale o pełnym sukcesie lub nie będę mógł powiedzieć za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek zamówiłem kraba mitraxa. Zobaczymy czy doprowadzi baniak do porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qube256 napisał:

na początek zamówiłem kraba mitraxa. Zobaczymy czy doprowadzi baniak do porządku.

dołożył byś do kraba 90 zl i kupił borsuka Siganus vulpinus Twoje akwa nie jest może olbrzymie ale zanim borsuk podrośnie to minie trochę czasu i wtedy go najwyżej sprzedasz  ,to bardzo piękna i pożyteczna rybka :).

Zanim i o ile krab będzie to jadł to wieki mina ..:)  a jeszcze może byc tak ze porozsiewa zarodniki po całym akwa..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.