Skocz do zawartości
tedeus63

Błazenki a ukwiał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 2 błazenki i ukwiała Quadricolor , błazny siedzą cały czas pod cyrkulatorem czy jest szansa by wprowadziły się do ukwiała? .Mam je już ponad miesiąc i żadnego zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam mam 2 błazenki i ukwiała Quadricolor , błazny siedzą cały czas pod cyrkulatorem czy jest szansa by wprowadziły się do ukwiała? .Mam je już ponad miesiąc i żadnego zainteresowania.

Nie ma reguły. Jedne się wprowadzą od razu po kilku dniach, drugie- po pół roku, a trzecie- nigdy. Można je też "na siłę" przyzwyczaić. Poszukaj na YT. Są filmiki. U mnie ukwiał jest 2 miesiące i ZERO zainteresowania. Nie naciskam, bo pływają po akwarium, a tak by siedziały w jednym miejscu. Jak się wprowadzą- ich sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 4 miesiącach zasiedliły i teraz przy włożeniu ręki do zbiornika nieźle kąsają

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby pływały po całym akwa to by było ok ale one cały czas pod cyrkulatorem siedzą ,No nic po prostu trzeba czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No natury nie oszukasz;) będą chciały to w nim zamieszkają.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o ciekawej metodzie. Wkładasz błazenki z ukwiałem do kotnika lub innego małego zbiornika i w bardzo szybkim czasie zaskoczą do czego służy ukwiał.

Ja za miesiąc własnie taką metodę zastosuję.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam metodę z kotnikiem :-) zasiedlenie ukwialu trwało 2 dni :-) wcześniej pływały pół roku omijając ukwial:-)

Edytowane przez LOBOS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak poszło ,a druga rzecz nie chcę ruszać ukwiału po spacerował mi po całym akwa przez dwa tygodnie a teraz pięknie siedzi w miejscu już 2 miesiąc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie ten filmik miałem na myśli pisząc wcześniej. Jest ich cała masa na YT.

daj znać jak poszło ,a druga rzecz nie chcę ruszać ukwiału po spacerował mi po całym akwa przez dwa tygodnie a teraz pięknie siedzi w miejscu już 2 miesiąc .

Co wcale nie oznacza że jutro nie może powędrować gdzieś indziej :) U mnie też siedział, znalazł sobie miejsce na ponad miesiąc niby mma stałe... Karmiłem ile wlezie, a i tak mu coś nie popasiło i zaczął łazić ze 4 dni zanim znalazł nowe miejsce. Póki co siedzi już 3 tygodnie w nowym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz blazny hodowlane czy dzikie z odlowu?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1otr nie kracz jak siedzi nich siedzi :). ,piotr1 błazny mam najprawdopodobniej hodowlane miały po 2 cm jak kupiłem ,nie pytałem w sklepie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z nimi jeszcze pływa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie 2 pterapogony i od jutra będzie doktorek,poprzedni mi wyskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien te blazny w sklepie na dzikie z odlowu to zaczna sie normalnie zachowywac.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jeszcze maluchy, mogą być zestresowane dla tego cały czas siedzą pod cyrkulacją. Druga sprawa, że pterapogony jak są parą mogą je ganiać. Zaobserwuj czy błazenki pływają po zgaszeniu światła. Normalnie powinny pływać po całym baniaku jak są nie zadomowione w ukwiale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem hodowlane i zero zainteresowania, aktualnie mam z odłowu i zaskoczyły w ciagu 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było zabawniej ja mam samczyka WF i samiczkę hodowlaną. Jeszcze zabawniejsze jest to że samczyk jest standard pomarańcz (ale prawdziwy pomarańcz nie wyblaknięty) a samiczkę czarną. Oba od listopad 2014 w jednym ukwiale siedzą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał quadri i błazenki. Po ponad roku braku współpracy poddał się i wymienił na wspaniały. Po 2 dniach popłynęły do ukwiała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem parkę błaznów hodowlanych i od razu na drugi dzień po zakupie siedziały w ukwiale, a miały może z 2cm ;) Jak mam do wyboru rybkę hodowlaną a z odłowu to oczywiste że wybiorę tą pierwszą. Jeśli jest możliwość ograniczenia odłowów ryb z rafy to zawsze warto to wspierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje młode blazenki, też hodowlane miałem w kotniku z ukwialem. Ładnie w nim zamieszkały, już myślałem, że sukces. Przesiadka do baniaka i blazenki znów pływają po całym zbiorniku i ukwial mają w nosie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


ea1f6667d0041b07cd7dddee4a2430aeu1278a1123.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz dnia ani godziny, moje błazny od ukwiała nie odpływają. Zostały przeniesione razem z quadri do nowej bańki od razu do niego wskoczyły. Przez chwilę chciały się przenieść do cripnynopsisa ale był już zajęty przez kraba...

Edytowane przez KODI (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.