Skocz do zawartości
ghroro

Lysmata Wundermani - pływanie stylem grzbietowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy, chociaż forum obserwuję biernie od ponad roku.

Mam pytanie o sposób pływania krewetki Lysmata Wundermani. Kupiłem trzy sztuki bo miałem problem jak to większość nowicjuszy z aiptasią, która namnożyła się wszędzie gdzie się dało. Mimo obaw czy zaczną ją jeść, jak straszono w internecie, cichcem wykończyły cała plagę w trzy dni, teraz mam problem jak je karmić, bo rybek nie mam więc wszystkie porady "poradzą sobie na resztkach" się tu nie sprawdzają. Dokarmiam mrożonym solowcem i kulkami dla krewetek (Ultra marine soft shrimp), same dokarmiają się moim naskórkiem, bo co wsadzę rękę żeby coś zrobić w środku to ją podgryzają. Chyba mają się dobrze. Przeszły w ciągu dwóch dni pierwszą wylinkę po włożeniu do zbiornika, typowe, bez problemu, a jedna przeszła już kolejną więc chyba jest im OK.

Ale do rzeczy. Moje pytanie dotyczy ich zachowania. Głownie siedzą podwieszone w różnych kryjówkach do sufitu i tańczą, to samo jak im się zdarzy zejść na dno, to też tańczą, no i czasem szybko wędrują po piasku lub wolno po skale. To wszystko wydaje się normalnym zachowaniem. Ale jak zdecydują się gdzieś przepłynąć to płyną stylem grzbietowym. Przeszukałem to forum, przeszukałem internet, ale nie udało mi się trafić na taki sposób pływania. Tak jak widziałem na różnych filmach to krewetki pływają grzbietem do góry, przebierając szybko swoimi kończynami. Moje wszystkie trzy pływają brzuchem do góry. Bardzo sprawnie i szybko, ale zawsze brzuchem do góry. Nawet jak mają przepłynąć kilka centymetrów, żeby się gdzieś schować to odwracają się i stylem grzbietowym pomykają do kryjówki.

Czy to się zdarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ciągle są pochowane, tylko w nocy wychodzą. W dzień czasem wyjdą ale jak tylko zobaczą jak zbliżam się do szyby uciekają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, krewetki bardzo często tak pływają i to zależy głównie od osobnika. One w ogóle traktują grawitacje jakby nie istniał dół i góra.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez tak pływa, jak ją czasem czyszcząca pogoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. W sklepie jak się o to pytałem byli mocno zdziwieni i stąd pytanie na forum.

@chmieles2 moje też się chowały na zbliżanie do akwarium, do czasu aż skojarzyły zbliżanie osoby z zanurzającą się pipetą z której wypływał mrożony solowiec :smiling: Teraz się ścigają do końcówki pipety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie zależy jak masz ustawioną skałę. Jak masz tarasy z dolną powierzchnią to bardzo często tak pływają i chodzą też do góry nogami. Jak masz tylko górkę ze skały to tego nie zaobserwujesz


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie karm ich solowcem- szkoda krewetek.

Kup sobie mieszankę owoców morza (ośmiornice, kalmary, krewetki itp), zmiksuj je i karm je małymi porcjami papki z owoców morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. W sklepie jak się o to pytałem byli mocno zdziwieni i stąd pytanie na forum.

@chmieles2 moje też się chowały na zbliżanie do akwarium, do czasu aż skojarzyły zbliżanie osoby z zanurzającą się pipetą z której wypływał mrożony solowiec :smiling: Teraz się ścigają do końcówki pipety.

Przećwiczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nanokaczor, dlaczego solowiec jest szkodliwy dla krewetek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.