Skocz do zawartości
tist

Moje zagłodzone słoneczko

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście nie do poznania....

Dobra robota !

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie kolega się wciął ze swoją :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, to nie tubka Tist, ale jest piękna! taka cytrynowa. A ciekawe, jak ma sie Tistowa tubeczka. Tist, daj znac, czy już polipuje ladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateusz/mk1t ładne to twoje słoneczko, jak widać na zdjęciach moje jeszcze nie domaga :dizzy:

Menda się chyba obraziła :baby: Albo ja się za szybko pochwaliłam :blushing: Wczoraj miała sesje szklankową, jak zwykle się troszkę napompowała... Ale już nie chciała wystawić polipów ani ciut ciut... Dodatkowo moja wspaniała dekoratorka (maroonka), wciąż ją przestawia z miejsca na miejsce :wallbash: Chociaż jak światła gasną to troszkę się "wychyla" :veryangry: Ale najważniejsze, że je i widać malutkie postępy

@Nik@ jak tylko coś się zmieni to wrzucę jakieś fotki ale znając moje zdolności fotografa to prawdopodobnie będą nieostre, mój szajsung się mnie nie słucha i nie mogę ustawić bydlaka :shock:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To Ty ją wyciągasz do sesji szklankowej z akwarium?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te korale wogole nie powinny być dopuszczone do handlu podobnie jak np heliofungie itp korale które są praktycznie niemożliwe do ubrania na dłuższą mete


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te korale wogole nie powinny być dopuszczone do handlu podobnie jak np heliofungie itp korale które są praktycznie niemożliwe do ubrania na dłuższą mete

Tubastrea i dendrophyllia są bardzo podobne do siebie, ponoc na podstawie cech zewnetrznych praktycznie nie do odróznienia. Z tego, co widzę u ludzi to udaje im się utrzymywac tubki w akwariach regularnie je karmiąc, ale dendrophyllie już cięzko utrzymac. Znam kolege z forum, który dzielnie walczy o zycie dendrophylli, ale ona nie chce ozyc.

http://www.magazynakwarium.pl/component/content/article/53-t/457-tubastrea-spp-i-dendrophyllia-spp.html

Może Tist trafiła się dendrophyllia?

Jesli to tubka, to problem lezy pewnie w tym, że kupiła koral w stanie skrajnego zagłodzenia i dlatego tak cięzko go przywrócic do zycia. Ważne, że koral cos tam zjada. Moja tez była kupiona po diecie, ale szybko się pozbierała i teraz cieszy oczy pieknymi kwiatkami. Nadal raz w tygodniu kubeczkujemy, żeby sobie porządnie pojadła, poza tym daje 2 razy w tygodniu w nocy pokarm dla korali, no i w dzień staram się robic tak, że wlewam ciut pokarmu dla ryb i czekam z pół godzinki, az tubka wystawi polipy i wtedy wlewam reszte partiami. Mysle, że cos sobie złapie. nalezy jej znaleźc takie miejsce, gdzie woda przepływa dośc szybko, nosząc pokarm, ale nie w zbyt silnym nurcie, żeby kwiatkami nie szarpało i nie wyrywalo jedzenia z polipów. mam wrażenie, że mojej przybywa główek, więc chyba jest szansa ją utrzymac.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej karmiłam pod butelką ale niestety w akwa się syfek zrobił, więc teraz robimy sesje szklaneczkowe. U Nik@ zadziałało, u mnie też jakieś efekty są choć mizerne (małe kroczki)


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te korale wogole nie powinny być dopuszczone do handlu podobnie jak np heliofungie itp korale które są praktycznie niemożliwe do ubrania na dłuższą mete

Tuba to piękny koral i jak dla mnie bezproblemowy, karmie raz w tygodniu i wystarcza jest tłusta i piękna - w dzień w ogole nie polipuje tylko w nocy.

Jesli nie masz czasu jej dokarmiac to faktycznie koral nie dla Ciebie.

Ja osobiscie uwazam ze Goniopory to b. cieżkie korale w hodowli i nie ma na nie recepty, no chyba ze sie myle i taka jest to poprosze na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Tuby trzeba mieć trochę wolnego czasu i cierpliwości, kilka zdjęć moich :)

5b3feae05361.jpg 774d5b26f720.jpg 9f042a217e80.jpg e8de98b75baa.jpg 66f9ff7a0bd8.jpg

O której godzinie robiłeś zdjęcia?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne :thumbup: Moja zaczyna nieśmiało polipować (też dopiero po zgaszeniu światła), już nie tyle co pompuje tkankę ale widać polipy, choć wciąż są w większości schowane :blushing:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.