Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem 112l optiwhite 80:35:40cm. Jeszcze nie zdecydowałem czy sump czy bez. Wyjdzie to jak już dostanę zamówione elementy tj sprzęt itp. Dlatego też wstępnie zdecydowałem, że moje aqua wyposażę przy pomocy:

-Odpieniacz tunze doc ski mer 9004

-filtr tunze 3162

-Pompki cyrkulacyjne koralia 5000l/h sztuk dwie

-Grzałka eheim jager 100w

-Oświetlenie 2x arcadia marine blue 55cm/24 Watt

-filtr Ro aqua medic easy line

-żywica aquaforest demineralization rekin

-Piasek Preis-bora bora 8kg

-Skała sucha 15kg (mam czas)

Jak wam to wygląda na start?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo szkło i wydaje mi się że oświetlenie za słabe. Tzn pomyśl o lampie na 4 świetlówki. Dwiema oswietlisz tylko środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał w przyszłości :) narazie mam lampę pokrywową która dostałem razem z aqua. Zapewne ją przerobie ale puki co jest jak jest. No a pokrywa musi być bo aqua będzie stało na szafce rtv a w domu biega kot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2x55cm w zbiorniku 80cm to się raczej nie sprawdzą

jak koniecznie chcesz 2 sztuki to celuj raczej w 35W (74cm)

ale lepiej dać 3-4 sztuki bo można pokombinować z kolorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem jakimś znawcą. Ale zamiast jakiś filtrów, które trochę kosztują wolałbym zainwestować w sumpa. Nie trzeba wiercić dziur możesz kupić pudełko przelewowe. Sump (o ile mas zna niego miejsce) jest o wiele wygodniejszy i daje więcej możliwości.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie miejsce może być problemem. Wszystko i tak będzie zależeć od wielkości sprzętów :) a co do filtra to jest w kwocie pomp obiegowych więc na jedno wychodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo akwarium i ten sam zestaw filtracyjny. Funkcjonuje to od roku. Co mogę powiedzieć. Filtracja daje na razie radę, choć nie ma wielkiego obciążenia. Ledwie kilka bezkręgowców i trzy rybki. Trochę miękkich korali i lps. Ważne - jeżeli magnesy w twoim odpieniaczu i filtrze są gołe to je koniecznie zabezpiecz. Oświetlenie, według mnie to minimum 4 x 24W a to i tak nędznie i nie ma chyba szans na żadnego SPS. Ale ta cyrkulacja?!!! To jest 5000l/h na jedną czy na dwie pompy? Bo jeżeli na jedną to będzie można w takim akwarium spokojnie prać pranie. Nawet sumarycznie 5000l\h to na takie akwarium zdecydowanie za dużo. Mogło by być ale to wtedy bez piasku, lampa 6x24 lub 8x24 i same SPS. Ale chyba nie o to ci chodzi na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne - jeżeli magnesy w twoim odpieniaczu i filtrze są gołe to je koniecznie zabezpiecz. Oświetlenie, według mnie to minimum 4 x 24W a to i tak nędznie i nie ma chyba szans na żadnego SPS. Ale ta cyrkulacja?!!! To jest 5000l/h na jedną czy na dwie pompy? Bo jeżeli na jedną to będzie można w takim akwarium spokojnie prać pranie. Nawet sumarycznie 5000l\h to na takie akwarium zdecydowanie za dużo. Mogło by być ale to wtedy bez piasku, lampa 6x24 lub 8x24 i same SPS. Ale chyba nie o to ci chodzi na początku.

Co do zabezpieczenia mógłbyś to bardziej rozwinąć? bym jak już kupię szybko się z tym uporał :)

Co do lamp to na pokrywie zamieszczę max jedną jeszczę 24. Może rozwiązaniem były by dodatkowe oświetlenie led. Jakieś dwie lampki punktowe lub listwa? ;)

A co do cyrkulacji to 5000l na jedną pompę. Z tego co ludzie piszą to morskie lubią zróżnicowane prądy wodne więc dwie to optimum. No ale jak za mocne to co byś proponował? Jako właściciel podobnego modelu akwarium ;)

AQUAEL - DECOLIGHT DUO MARINE 2X6W LED naprzyklad takie coś na ścianie bocznej przy górnej krawędzi zdało by egzamin? Bo oświetlenia przeliczanie kuleje u mnie :p

Oczywiście chodzi mi o jakieś w miarę rozsądne cenowo rozwiązanie bo nie ukrywając już reszta sprzętu jest nieźle kosztowna ;)

Edytowane przez Dongorzal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz dodać led to może zetlight lancia 28W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z magnesami chodzi o to że firma Tunze wypuściła takie, które nie są zalane żadnym tworzywem i w morskiej wodzie prędzej czy później po prostu rdzewieją, A rdza w akwarium morskim to wielki problem. Ja swoje zabezpieczyłem zalepiając je klejem do korali. Firma Tunze podobno zdała sobie sprawę z błędu i teraz magnesy zabezpiecza, ale kupując zestaw nie wiadomo, może trafić się taki ze starszej produkcji. Takie lampki jak zaproponowałeś to równowartość mniej więcej jednej świetlówki T5 24W. Tylko jak to chcesz umieścić pod pokrywą. Pokrywa w akwarium morskim to konieczność rozwiązania problemu chłodzenia. Jest to jak najbardziej możliwe np. reefmax, ale trzeba to zrobić dobrze. U mnie jest chińska lampa podwieszana 4x24W, akwarium odkryte a latem i tak montuję baterię 4 wentylatorków do schładzania wody. Cyrkulacja 10000l/h to stu krotność twojego akwarium. Mało co by to przeżyło, a za cenę 2 takich pomp, kupisz lampę na 4x24W i dwa cyrkulatory, jakie nadają się do twojego akwarium tj. np. dwie Koralie 1600. Ja miałem na początku 2x Tunze 6015 i to okazało się za dużo. Teraz jest jedna Tunze i Koralia 900. Pamiętaj że ten wewnętrzny filtr Tunze to też jakaś cyrkulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to Pompki zmieniam na 2x 1600. No i zostaje te oświetlenie :-( wywalając pokrywę odpada mi możliwość montażu akwarium na szafce rtv :/ bo tej pokusie klakier się nie oprze. No cóż trza będzie kotwić ścianę pod zawiesie aqua :p

Hmmm a same ledy, bez śwetlówek generowały by mniej ciepła od t5 nie? :) widziałem gdzieś kiedyś na necie projekt panelu led do IT yourself przy śmiesznie niskich kosztach. Tylko teraz zastanowić się nad mocą i ilością diod ;) posiada ktoś samoróbki?

A jak nie to może ktoś wie jaką moc potrzebowałbym na samych ledach?

Dobra moc to będzie taka jak tu w sklepie na stronce dla lampy led o mocy 2x54watt. W jednym rzędzie jest 18 diod o mocy 3 wattów każda. 12 białych 6 niebieskich.

Dobrze planuje te ledy czy więcej trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chcesz te ledy dać do tej pokrywy, czy zakupić prawdziwą lampę led do akwarystyki morskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kosztów takiej gotowej lampy :) jeśli cena była by znosna to pomyślałbym nad gotową :)

A jeśli koszt wysoce duży, to skłaniałbym się nad budową ewentualnie też zmianą na inne źródło oświetlenia. Ehhh kręcę jak baba :/

Ewentualnie jednak zastosuję tutaj belkę na cztery świetlówki t5 24 Watt, gdyż jak na razie jest to tańsza opcja a o ledach pomyślę w przyszłości :) a co do świetlówek. To takie cztery wystarczą?

post-26993-0-04596700-1463597209_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to światło jak na razie 4x t5 a ledy na inną okazję zostawię. To teraz kwestia preparatów ;)

-Zestaw testów JBL - combiset

-AQUA MEDIC - REEF LIFE SYSTEM CORAL B KH buffer

-AQUA MEDIC - KALKWASSER POWDER - WAPŃ W PROSZKU 350G

-AQUAFOREST - STONE FIX KLEJ DO SKAŁ 1,5KG

-AQUARIUM SYSTEMS - TK-505 - HYDROMETR

-EQUO L'EVOLUZIONE - BIO-SOIL AKTYWATOR

-Aquaforest Sea Salt 10kg

Jak by jakaś z nich była zdupna proszę o koment i propozycję czegoś lepszego. Aha i przepraszam za duże litery ale zastosowałem metodę kopiuj wklej co do powyższych :)

Modyfikacja lamp. Jednak stawiam na 6 razy 24w. Cztery z powyższego postu i dwie 10000k oryginalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie przed zakupami :) decydując się na 6x24w obmyślilem sobie wziąść każda z innej parafii tej samej firmy- pacyfic blue. I oto one:

-Crystal blue

-Pigment Int

-Spectra plus 19500k

-Schallow water 15000k

-Ultra Wide UV

Szósta będzie zapewne zwykła biała z zestawu lampy o barwie 10000k. No i teraz pytania. Czy taki zestaw jest ok? Czy raczej coś zmienić? Jak tak to na co? No i najlepiej czemu? Oraz jak je grupować? Lampa podobno ma zasilanie dla trzech par świetlówek. Założę tam programatory czasowe trixie, tylko nie wiem w jakich kolejnościach ja włączać/wyłączać i jaki czas pracy im ustawić :) liczę " jak zwykle" na pomoc uczynnych, doświadczonych kolegów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra poczytałem, pomyślałem i wymyśliłem. Dwie aktoniczne Crystal blue będę oddalał pierwsze, na ok 10h. Potem jedną Crystal blue z Pigment Int, 8 godzin dwie po aktonikach. Schallow water z uv, na 7 godzin, godzinę po ostatniej parze. I zobaczymy jak to będzie. 3 aktoniczne, dwie białe i jedna specjalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprzęt zamówiony, już do mnie zmierza :D :D za Dwa tygodnie ostatnie elementy dotrą i zaczynamy zabawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeeeest już sprzęcior. Teraz czekamy tylko na szafkę pod akwarium :( niestety zamiast dzisiaj będzie dopiero na poniedziałek/wtorek :( to teraz tylko montować filtr ro-di, kombinować z resztą sprzętu :) hehehe Lubinie powstaje kolejna solniczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zastanawiam się nad przesiadką z reef maxa na akwarium z sumpem i normalnym odpieniaczem bo jakoś mi nie jedzie z tym reef maxem :(

Też mogę mieć akwarium o wymiarze 80 cm długości ale zastanawiam się nad szerokości bo w tej chwili mam blat 45 cm i zastanawiam się nad wymianą na 55-60 ale widzę że ty masz jeszcze mniejszy. Nie za wąsko masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem? Dla mnie jest ok :)

A wracając do tematu to dzisiaj przyszła zamówiona szafeczka pod akwarium :) lampa zamontowana na stropie a i wody z 60 litrów z podmianki się znalazło dzięki uprzejmości Andrzeja z Lubina :) dziekówka za to :D jutro ma przyjść skala no i zaczniemy zabawę :)

Zastanawia mnie ta lampa bo na sześć świetlówek mam obecnie jedną biała 10000k cztery niebieskie i jedną różowawą. Nie przesadziłem że stosunkiem barwy aby? :p

Dodałbym zdjęcie barwienia tej lampy ale forum nie chce odbierać zdjęć z mojego sonego z3. A nie mam pojęcia jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia w telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy dodawaniu zdjęcia nie masz jego edycji? Moim zdaniem dobrze dobrane światło.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O udało mi się jednak zmniejszyć rozmiar. Tak lampa świeci po odpaleniu :)

To to żółte to niby biała lampa na moim telefonie reszta w miarę się zgadza

post-26993-0-26886800-1465330888_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.