Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupiłem programatory czasowe mechaniczne pod moją lampę. Zamontowane, właśnie testowane :)

Już za jakiś czas będę mógł wstawiać czyściciele i pierwsze miękkasy. Stąd też pytanie. W jakiej odległości musi być skala od drugiej , na której posadze np briareum, by koral nie przedostal się na pierwszą? Jak wygląda rozmnażanie wegetatywne korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze korala możesz przycinać :) i nie pójdzie dalej niż chcesz :)

Nie o to chyba chodziło. Pytanie jaka powinna być odległość aby koral sam nie przeszedł na skałę obok. Takie np Briarium robi fajne kępki trąbki i często jest umieszczane w baniaku na osobnej skałce na piasku. Jak daleko taka skałka powinna stać od innych skał aby koral sam nie przeszedł na tą drugą?

Tenshuchiyu mobilnie z LG G3


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja :D

A tak wracając do tematu to jaki gatunek korala miękkiego mógłby zatrzymać ekspansję briareum? Euphyllia paraancora dała by radę? Z ogólnego opisu pisze, że to wredniak a jak jest w praktyce? Duże to się rozrasta i jak do innych?

https://www.whitecorals.com/en/-Euphyllia-ancora-Green-Stem-E_160613_01.html a taką to muszę w przyszłości mieć. Pieeeekna

post-26993-0-97890900-1466781168_thumb.jpg

Edytowane przez Dongorzal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tu dodać filmiki? Byłem przed chwilą w kinie na dniu niepodległości 2 z moją i znajomymi. Wpadamy na jamę i pokazuje akwarium. Włączam maks światło i co? I coś podłużne zasówa w zbiorniku. Mam na filmie tylko nie wiem co to :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeźroczyste prawie z czarną kropką w części przedniej. Podłużne i bardzo szybkie. Pocinało przy powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakość ścieżki dźwiękowej nie odpowiadam :) nagranie chwili i po pijaku ;)

A stronę znam tylko nawet za bardzo nie wiem w jakiej kategorii tego szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieczorne fastynacje są najlepsze :) akwarium morskie potrawi zaskakiwać tym pro , jak i lajków :) czy dobrze napisałem ? :p whisky w krwi :)

a z koralami , najlepiej zacząć od tych miękich malo wymagających , zobaczysz jak się rozrastają i potrafią być piekne , a z czasem polecisz w acropory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekówka dziękówka. Skorzystałem z rady Tist i poszukałem tego w dziale robale i chyba mam skurczybyka: http://pl.reeflex.ne...Nereis_sp03.htm

ewentualnie to: http://pl.reeflex.net/tiere/3876_Phyllodocidae_sp02.htm

Chyba bede musial sie na to zaczaic

Edytowane przez Dongorzal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylowilem dzisiaj kraba na gapę, przy okazji czyszczenia żywej skały z resztek zdechłego zwierzątka. I nie wiem co z nim robić. sumpa nie mam. A drapieżnik w moim aqua mi nie potrzebny. W ostateczności splukam go w wiecznym klozecie, choć bym nie chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że drapieżnik ?

Jeżeli jesteś pewien to wstaw fotki w dziale oddam - może komuś się przyda. A jak nie to niestety egzekucja ...


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto procent. Czarne szczypce z małymi ząbkami na końcach. Jeden dużo większy od drugiego

Po plukaniu no2 wzrosło do 0,2. Cholerne trupki

post-26993-0-40331000-1467125051_thumb.jpg

Edytowane przez Dongorzal (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

Tak sobie czytam i analizuję. Wiesz mam dobrą radę, poczytaj dokładnie mój temat.

http://nano-reef.pl/topic/84067-akwarium-54l/

a potem aktualny temat

http://nano-reef.pl/topic/86149-nowa-solniczka-112-l/

Ukwiała sobie podaruj... Mój strasznie wędrował aż go trzy razy zmieliło. Po ostatnim wypuścił toksyny i padła Xenia. Kup sobie tego kraba co mam, na prawdę polecam, super wcina glony a do tego ładnie ubarwiony. Na początek z korali załatw sobie Xenie pulsującą i posadz ją na osobnej skale i jakieś zoa jak chcesz. Do utrzymania czystości piasku proponuję babkę kopiącą (ta z filmiku jest dobra) tylko wcześniej poczytaj o plusach i minusach. Jak drobne masz podłoże, jak mąka czy taki drobny piasek?

W akwa masz dwa cyrkulatory o mocy 10000 l/h razem?!

Ja mam jeden 1800 l/h a drugi 500 l/h i robią wirówkę.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam długo nie pisałem, gdyż jakiś miesiąc temu dowiedziałem się że w moim domku zalęgnie się nowe życie i nie mówię tu o akwarium. Tak więc lekarze, apteki bieganina i remont graciarni na pokój dla dziecka. Uff dzieje się. Obecnie mam fazę tankowania. Dlatego też akwarium osłonięte jest folią aby nie dostawaly się pyłki do wody.

No ale bądźmy chronologiczni. Jakiś tydzień po ostatnim wpisie zamówiłem 3 ślimaki trochus histo, dwa babylonia sp, jednego blue leg kraba oraz korale miękkie. Lobophytum, szczepkę zoa oraz rhodactis sp 7. Na drugi dzień po aklimatyzacji. Jeden trochus histo padł pod kraba ciosem:p a lobo, które położyłem na piachu zarobilo wgryzienie ze strony babylonia. Oczywiście zaraz przelozylem je na skałę. Trochę zaniedbywalem w międzyczasie akwarium robiąc tylko dolewki. No i teraz moim oczom ukazało się morze zieleni. Pełłno zielonych glonów. Padła mi od nich zoa. No tak to jest jak człowiek niecierpliwy i chce coś wpuścić na hurra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.