Skocz do zawartości
Qbab

wystawa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądał foty tu pokazane na forum i wpadł mi do głowy pomysł zorganizowania wystawy "Morskie Akwarium", tytuł oczywiście do obgadania, a wyglądało by to tak że byśmy zrobili zestaw prac różnych autorów (czyli wystawa zbiorowa) i pokazywali to w róznych miastach. Wszystkie foty w formacie 25x38 (maks co pozwala zrobić lab cyfrowy fuji) lub 30x40 (to znowu max agfy), kazdy by zapłacił za swoje i w ten sposób można by obejść koszty :(

co wy na to?

Oczywiście przydało by się wyselekcjonować jakoś foty tak żeby pokazać tylko te najlepsze bo nie zapominajcie że te formaty wymagają już nienagannej jakości technicznej.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna byc minimalna rodzielczosc do takiego formatu?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex może Cię zaskoczę ale pokazywałem w tym formacie odbitki na wystawie z 3Mpix aparatu i nie było to straszne przeżycie dla oglądających :( wszystko zalezy od motywu, jakości aparatu (jakości obiektywu i matrycy) obróbki na kompie - bo tu juz trzeba się jednak trochę znać aby to dobrze powiększyć. Generalnie mozna przyjąć że dobre zdjęcie w tym formacie z 3mpix'ów się obroni - ale trzeba pamiętać zę to jest zabawa wtedy "ekstremalna".

Tak więc powiem w ten sposób - jak ktoś jest pewien że jego foty są bez zarzutu techicznie to z chęcią pomogę przy obróbce. A dodatkowo zawsze możemy przyjąć mniejszy format (czyli 25x38) to pomoże :)

oczywiście 6 Mpix'ów jest zalecane :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25cm (czyli 10cali) x 300dpi daje około 3000pikseli

30cm (czyli 12cali) x 300dpi daje około 3600pikseli

3000x3600 daje około 10mpix, zakładając że zdjęcia częściowo możemy resizować przyjąłem optymistycznie matrycę tylko 6mpix.

@Qbab pomysł mi się podoba broń cię bosze nie chciałbym nikogo do niego zniechęcać, ale nie chciałbym żeby ktoś poczuł się urazony że z powodów technicznych jego fotka została odrzucona i tyle.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex oczywiście że otymalnym rozwiązaniem jest dużo pixeli ale sam wiesz że to nie wystarczy bo sporo aparatów obecnie sprzedawanych ma ich dużo ale obiektywy mają taką jakość że to one ograniczają a nie matryca. Nie chciałbym też aby ktoś się obrażął jeśli fota odpadnie. To nie jest robota na "zapalenie płuc". proponuję abyśmy jeśli się zdecydujemy wyznaczyli termin do którego bedziemy dyskutować o fotach do wystawy, ustalili kto ostatecznie podejmuje decyzję o zatwierdzeniu skałdu wystawy (może jakaś grupa tak z 3-5 osób, oczywiście foty kwalifikowały by się na jpierw na podstwaie "wglądówek" o rozmiarach siecoiwych a potem już ostatecznie na plikach z których było by naświetlenie.

no i nie możemy zapominać że nie tylko cyfrą można robić - dobry slajd lub jeszcze lepiej negatyw w przypadku takiego tematu jak morskie akwa bo dziwne oświetlenie, może dać piękne efekty za rozsądne pieniądze.

Na początek może się wypowiedzcie czy znajdą się chętni :( do udziału w wystawie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakłam że znajda się chętni z dobrymi zdjęciami, ale powiedz mi jak wyobrażasz sobie same wystawy - gdzie miałyby się one odbywać, na jakich zasadach, kto to wszystko zorganizuje od tej strony? Masz może juz jakąs wizję?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do organizacji to jestem pierwszy chętny do roboty :( jeszcze ze dwie osoby i powinno być ok. jeśli idzie o stronę techniczną. Co do zrobienia odbitek to trzeba by okreśłić jedno miejsce gdzie robia dobrze (ja znam jedno takie w Krakowie) zebrać wszystkie pliki i zrobić na jeden raz to pewnie przy 40-50 fotach byłby nawet jakiś rabat :), co do miejsc pokazywania to w każdym mieście musiałby to ktoś koordynować tak wiec nie powinno być dużo roboty, w Krakowie moglibyśmy to pokazać pewnie np na uczelni albo knajpie, może jakaś galeria się zgodzi - można też zaproponować ogrodom zoologicznym - tam by by było nawet logicznie. Jak się ma fajny materiał to można rozmawiać :), problemem może być tylko z oprawą - ale jak by się postarać to można pokazywać bez antyram (ja wolę bez bo światło się nie odbija) tylko naklejone na karton, jedyny wymóg to dobrze pakować przy przesyłaniu.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co nikt nie chce się w to bawić ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl @alex

Powinnismy najpierw zebrac konkretne fotki a pozniej myslec nad wystawami. W miedzy czasie mozna wszystko planowac i ustalac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja też wchodzę w to :D (nie miałem dostępu do sieci dlatego się nie odzywałem)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie pomysl bardzo podoba...moje umiejtnosci pewnie nie pozwola na udzial w wystawie ale moge zasiasc w jury wybierjacym najciekawsze prace :D


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie pozostaje nic innego niż zbudowanie strony galerii :D

to jak robimy to jako kawałek nano-reef'u czy osobną stronę ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czysty html? bo tak chyba najlepiej i bazpieczniej aby wszyscy mogli oglądać :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za html bo jak siadam na starszym kompie jeszcze z netscapem i bez javy/flashu to nie moge ogladac...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to co alex robisz projekt ?

a potem proponuje aby każdy przeglądnoł swoje i innych foty i pozgałaszła po 4-5 najlepszych potem sobie podyskutujemy któr i dla czego i się je umieści w szablonie,

PS ja też się postaram napisać jakiś projekt - zawsze wybór jest lepszy niz jego brak :D


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<a href="http://www.i-g.pl/riddlah/galeria.jpg">Link do projektu</a>

Może się przydam, macie tu jakąś próbkę. Nie wiem dokładnie jak to widzicie - można to dopracować (chodzi o nazwę, może jakieś logo, nie dawałbym wogole grafik wizualizacyjnych poza zdjeciami w galerii)

Pozdrawiam


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.