Skocz do zawartości
big daddy

Sterowanie pompą AC

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam wolne wyjście z triakiem w swoim sterowniku i tak sobie pomyślałem żeby dac pod nie cyrkulator. Coś tam można potem pokombinować z programem i w jakimś choć stopniu uzyskać sterowanie na pomoce.

Co o tym myślicie? Próbował ktoś?

Jakieś za i przeciw?

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt? Nic?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ciekawy temat i dla mnie na czasie, kończę właśnie sterownik niedługo się pochwalę(na razie pierwsze testy).

Z Twojego tematu wyczytałem że nie bardzo udało się sterowanie taka pompą, ja myślałem raczej o czymś bardzo prostym. Mam w arduino jeszcze jeden wolny pin i wolnego triaka, mógłbym jakoś cykliczne włączać i wyłączać tę pompę. Taki efekt fali :)(jak w Wave boxie)

Zastanawiam się jednak czy to ma sens i czy się w to bawić.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak. Pompa strasznie hałasuje przy kolejnych włączeniach. Choć widziałem u znajomego koralie, do których jest sterownik (oryginalny), który właśnie tak działa. Więc to kwestia doboru pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiałem że będzie hałasować przy starcie no i może się od tego (zał i wył)oberwać wirnik. Ja mam jakieś tanie jvp 100 chyba podepnę pod jakiś włącznik i protestuje zobaczymy jaki będzie efekt.

Powiedzcie mi jeszcze czy te sterowane pompy dc się zatrzymują całkiem czy tylko zwalniają do jakiś minimalnych obrotów?

Magu pisałeś, że ta u znajomego się zatrzymywała, ale to była pompa sterowalna więc start mogła mieć "miekki". Pytam bo obawiam się o ten wirnik na dłuższą metę.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy które widziałem https://www.google.pl/search?q=koralia+smart+wave&espv=2&biw=1745&bih=999&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi4g4Dr1uPMAhVJQZoKHV6oBUoQ_AUIBigB są na 230V, sterowanie polega na włącz/wyłącz (naprzemiennie, bo są dwie, ale to pewnie się ustawia). Przy starcie silnik trochę gruchota, ale nie tak strasznie jak w mojej.

Co do pomp DC, to one są sterowane przez mikrokontroler, mogą zwalniać, lub całkowicie się zatrzymać. One z kolei mają miękki start (przynajmniej te które widziałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie pozostaje nic innego jak spróbować. Za wiele nie poszaleje bo mam tylko jeden pin a przydała by się jakaś regulacja czasu wygodniejsze niż podłączanie kompa. Nie można mieć wszystkiego :)

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.