Skocz do zawartości
Tygrys z Warmii

Opiekun 432 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co prawda aktualnie niema się czym chwalić. Akwarium wychodzi z dosyć poważnych tarapatów. Jednak wszystko jest już na dobrej drodze. Zbiornik stoi u mojego Taty i niestety nie mogę codziennie go doglądać. W zbiorniku planuję zmianę cyrkulacji na Jebao RW-15 i zamontownie

Loc-Lina zestawu podwójnego.

Zbiornik: 120x60x60

Lampa: T5 8x54W

Odpieniacz: Reef Octopus XP-3000INT

Pompa Obiegowa: Newa Jet 4500

Zdjęcie kiepskiej jakości jak będę mógł to zrobię lepsze. Pozdrawiam

post-26885-0-69917700-1463738763_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x54w dla samych Sarcophytonów,straszna rozrzutność.

Nie myślałeś by trochę urozmaicić obsadę koralową?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ale w tej chwili zbiornik się stabilizuje. Dodatkowo musiałbym zrobić trochę miejsca ponieważ jest dosyć ciasno.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny rozmiar. Jak długo akwarium istnieje?

Ale obsadę korali koniecznie musisz urozmaicić.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoi w tym miejscu rok czasu jednak od stycznia parametry w zbiorniku szalały a w dodatku przez 3 tygodnie z całej lampy działały 4 świetlówki. Na szczęście już jest coraz lepiej :)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Tygrys z Warmii (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej o życiu znajdującym się w zbiorniku.

Ryby:

-Amphiprion Melanopus (parka)

-Mandaryn wspaniały (parka)

-Pterapogon Kauderni (4)

-Chrisiptera Parasema (4)

-Chromis Viridis (4)

-Zebrasoma Flavescens

-Siganus Vulpinus

-Naso Lituratus

Do niedawna w zbiorniku rządził samiec Pseudanthias Squamipinnis który zamęczył 7 osobników swojego gatunku i rozstawiał po kątach wszystkie mniejsze ryby. Niestety odszedł kilka dni temu na wieczną rafę.

Edytowane przez Tygrys z Warmii (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu zapadła decyzja o przeniesieniu zbiornika do mojego mieszkania. Cała operacja musi poczekać do wiosny ale czas już wszytko dokładnie zaplanować. Przy okazji przenosin zostanie zmieniona lampa z T5 na 2x LUMINI GEMIS 120W. Ułożenie skały również zostanie całkowicie zmienione ale o tym napiszę przy innej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weź zrób porządek z tymi sarkosiami bo coprawda ten na środku jest fajny ale musisz zrobić miejsce dla innych korali bo narazie jest bida...i tak jak wcześniej pisali palenie ośmiu rurek dla sarco to pieniądz wyrzucony w błoto...

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu 2 mniejsze sarko trafiły do nowego domu robiąc więcej miejsca dla przyszłych LPS i mniej wymagających SPS. Jednak nowe korale muszą poczekać do wiosny i przeniesienia akwarium do mojego domu. Zakupiona została również nowa cyrkulacja jebao rw-15

06.01.2017

Edytowane przez Tygrys z Warmii (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium skała została przestawiona aby poprawić cyrkulację. Jedna rzecz mnie jeszcze martwi czy aby mój sarko nie jest zbyt duży do litrażu. Zaczynam się zastanawiać czy nie lepiej znaleźć mu nowy dom gdzie będzie mógł się spokojnie rozłożyć. W tej chwili potrafi osiągnąć 60 centymetrów średnicy i jestem pewien że mógłby być większy gdyby dać mu do tego warunki. large.20170204_171722.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na małą aktualizację. Akwarium przeniesione 01.04.2017 do mojego mieszkania :) Niestety dwie krewetki nie przeżyły. Cała reszta na szczęście ma się dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.