Skocz do zawartości
Engell1

(pół)automatyczna podmiana przy użyciu AM SP 3000 Niveaumat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w sumpie zintegrowany zbiornik 25l na wodę RODI i kombinuję jak by tu zautomatyzować podmianę wody.

Czy to ma sens :

  1. Wodę RODI do zbiornika na dolewkę dolewam manualnie tzn. przy pomocy wężyka 4/6 który dolewa wodę RODI do sumpa - na końcu wężyka będę miał rozgałęzienie, jeden wężyk bezpośrednio do sumpa czyli automatyczna dolewka sterowana ARM i z zaworem magnetycznym a drugi wężyk poprowadzę do komory na wodę RO i zastosuję zaworek dzięki któremu będę mógł wyłączyć dolewnaie wody
  2. Wodę oczywiście solę manualnie i mieszam ( mam starą pompkę Tunze 6105 )
  3. jeden AM SP 3000 wsadzam do pojemnika na RODI a drugi SP3000 wsadzam do sumpa i teraz zaczynają się schody . . . Pompy Aqua Medic SP 3000 pompują 3 litry na godzinę więc na podmianę 25litrów potrzebowałbym ok. 7-8 godzin. Czy to ma sens ?? Dodam, że wodę z sumpa chciałbym wypompować wężykiem 4/6 lub ewentualnie jeden rozmiar większym i poprowadzić bezpośrednio do kanalizy ( tym samym traktem co wodi RODI do sumpa)

Czy ja to za bardzo komplikuje? macie jakieś inne pomysły ?

Proszę o komentarze


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

najpierw trzeba wypompować wodę a potem dolewać

dolewając i spuszczając jednocześnie - spuszczasz część świeżej w kanał

a chyba nie chcesz stopować systemu na kilka godzin żeby spuścić a potem dolać

2 "zwykłe" obiegowe i ewent redukcja na wężu

podobny temat z dziś

http://nano-reef.pl/topic/85299-P%F3%B3automatyczna+podmiana+solanki/

jak nie jest za wysoko to mogą wystarczyć np pompki z byle filtra "z deszczownią" za naście zł sztuka

.. albo jakaś 12V z łodzi czy campera

np. taka za 30pare - 40parę zł

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=ZANURZENIOWA&search_scope=category-148258&bmatch=base-relevance-spo-1-5-0510

niektóre podnoszą na 4m :) i 10l/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem taka z campera, podnosi niby 4m i nie jest to przesadzone, daje radę :)

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP 3000 przerabiałem dwukrotnie, jedną jako dolewkę wody a drugą jako zasilanie reaktora. Obie skończyły tak samo - nie wiadomo dlaczego zaczęły obracać się w losowym kierunku. Pomyśl o czymś innym.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.