Skocz do zawartości
Nod85

Sprzęt do 720litrów 200x60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kilku długich latach bez akwarium (wcześniej było 200l z paletkami), postanowiłem postawić rafowe.

Zamówiłem już szkło 200x60x60cm, stelaż na wysokość 75cm, w ścianie czekają już wyprowadzone: kanalizacja i przyłącze wody.

Mam pytanie odnośnie całego sprzętu, zależy mi aby wszystko pracowało maksymalnie cicho, proponowano mi coś takiego:

Odpieniacz: Deltec SCC 2061

Cyrkulacja: 2x Blau Wave Motion 20000

Obieg: Jebao DC-1200

Lampa: Giesemann Matrixx II 1550 8x80

Największy mętlik mam odnośnie oświetlenia, czy nie lepiej HQI + T5 ? Ledy odpadają?

Na początku miękasy, ale chciałbym później spróbować sił z LPS SPS dlatego nie chce się ograniczać lub później zmieniać sprzęt.

Z góry dzięki za sugestie i uwagi :)


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz weź od Sebastka, ja mam od niego WS250. I obecnie pracuje na 1/3-1/2 mocy. Daje naprawdę radę i jest mega cicho.

Jako cyrkulację używam maxspecta gyre xf-150. Ma powera, działa na full obecnie, podobne mam wymiary do twoich.

Obieg mam Jebao DCT 12000.

Z lampy mam pacific sun Metis 4x145W Led i nie zamienię na żadne T5.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz weź od Erniego śmiga doskonale i jest tańszy od Sebartka, cyrkulacja minimum 6500l/h najlepiej jebao.

Na aliexpresie też znajdziesz fajne lampy led za niedużą kasę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie pewnie wkradł się chohlik i ta dc-1200 to pewnie dc-12000 ?

Tapnięte mobilne z mikrofali :)


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie pewnie wkradł się chohlik i ta dc-1200 to pewnie dc-12000 ?

Tak, oczywiście miało być dc-12000

oj, cały czas dylemat nad lampą, chciałbym kupić coś porządniejszego. Zależy mi na wzroście korali i żywym, nasyconym oddawaniu barw.

Coś z Pacific Sun (LED) czy HQI + T5 ?


a6d7d3e8311ae8fd266f71f8f699c233u1428a1280.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze wziąć opcję LED + T5 od pacific sun. Masz polską firmę, łatwy i szybki serwis jakby coś się stało - w mojej padł komputer, tego samego dnia mi go wysłali. Otrzymany nowy wymieniłem i odesłałem zepsuty. Od początku do końca świetna pomoc (email, telefon) gdzie osoba, która podawała instrukcje wiedziała o czym mówi i co jest nie tak i jak pokierować klienta.

Dlatego uważam że jakość lamp + mega polski serwis = dobry trafny wybór.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne akwarium które odpale lada moment. Zecydowałem się na odpieniacz EX-250 od Twistman-a. Nie chcę sprzętu o wartości średniej krajowej kupionego bez paragonu itd... kwestia gustu.. a kupuję od polskiego producenta więc już w ogóle super..

Co do oświetlenia, tutaj nie ma jednej idealnej odpowiedzi. Obejrzałem kilka baniaków i zdecydowałem się na HQi. Wsadziałem 2x250W + 2x150W. LEDy przekonują mnie tylko w rachunku za prąd. Ale jak wspomniałem, każdy lubi po swojemu...

A co do obiegówki, to mam też Jebao 12000. Cyrkulację mam RW-15 i RW-4 ale dokupię jeszcze pewnie kolejną jebao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.