Jump to content

Nod85

Klubowicz
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jaworzno
 • Zainteresowania
  Nurkowanie
 • Akwarium
  200x60x60

Recent Profile Visitors

767 profile views
 1. Oczywiście pytałem w Zabrzu. Nie maja do 40stki, do mniejszych bez problemu. Jednak ja mam pompę DCP-20000 i wolałbym by pracowała na maksymalnym króćcu.
 2. Szukam wszędzie ale nie mogę znaleźć: wąż silikonowy do podłączenia pompy obiegowej do hydrauliki. Potrzebuje na krócieć 40mm jak poniżej
 3. Nod85

  Jaka sucha skała?

  a ma ktoś jakieś opinie o: - Arka myReef-Rocks - D-D Aquascape Natural Aquarium Rock
 4. Nod85

  Jaka sucha skała?

  Parę lat temu uruchamiałem na żywej, tym razem mam większy zbiornik 1700l i z racji tego, że chce się skupić na dokładnym ułożeniu skały (pewnie kilka dni). Co obecnie warto wybrać? naturalną suchą, czy jakieś sztuczne? co jest obecnie TOP?
 5. mam taką propozycję, ale coś mi tu nie gra
 6. Robię sump (185x50x60h) do nowego akwarium (240x75x93h). Planuje DSB z refugium. W starym akwa mam 3 komory: odpieniacz / DSB+refugim / powrót Zastanawiam się czy to jest optymalne, czy lepiej coś zmienić, czy dodać jakieś większe przejścia na siporax,watę/wegiel itp? może macie jakieś ciekwe rozwiązania którymi można się zainspirować?
 7. Nie zawali się to przy takich rozmiarach 240x75x90h ? nie rozszczelni się?
 8. Witam, Jestem na etapie zakupu akwa 240x75x90h i zastanawiam się nad stelażem pod to. Stelaż będzie obudowany płytą meblową 18mm i chciałbym aby ona była zlicowana z akwarium, osiągnać efekt jak na zdjęciu: I teraz jak to zrobić? rozumiem, że tam gdzie są zawiasy można pionowe profile cofnąć i zawiasy się mieszą. Ale jak zrobić by fronty i boki schowały się (zlicowały) z akwarium? Zrobić stelaż mniejszy o 18mm z kazdej strony? ale wtedy będzie to wisieć w powietrzu bez podparcia?
 9. Ale jak przenieść obecne akwarium? Jedynie rozporcjowac: Wylac wodę, odlepić koralowce wyciągnąć piasek, skale, zniszczyć dsb, ale co mi to da. Równie dobrze mogę wtedy włożyć do nowego szkła.
 10. Nowe akwa zamowione. ma być za 2 tyg. na miejscu. Dzięki, rodi zrobię z nadmiarem w jakiś beczkach, boję się że akwa nie zdąży dojrzeć na tyle by wszystko przetrwało
 11. Będę przeprowadzał się i przenosił akwa z mieszkania do domu. Tzn zwiększam szkło z 720l na 1600l. Obecne akwa ma ok. 5 lat. Głównie LPS i trochę łatwych SPS. Jak się do tego zabrać? Jakieś wskazówki? Mam mało czasu bo mieszkanie sprzedałem i muszę opuścić do końca kwietnia. Myślałem o suchej skale aby mieć więcej czasu na jej układanie. Wodę z podmianki, piasek i trochę luźnej dojrzałej skały mogę przełożyć do nowego akwa. Nie chcę sprzedawać korali i ryb, czy jest szansa na wpuszczenie po ok. miesiącu? Jakie bakterie, jakieś wskazówki?
 12. Kończę budować dom w którym będzie ok 1400l akwa. jestem na etapie wyboru rekuperatora i mam do wyboru jednostkę z odzyskiem wilgoci z powietrza oraz taką bez. Zastanawiam się czy zaleta odzysku wilgoci, dla nas z baniakami nie jest wadą? Czy brać z odzykiem czy bez? myślę, że akwa sporo będzie parować i lepiej pozbyć się wilgotnego powietrzą niż je odzyskiwać???
 13. No właśnie znajduje wszędzie tabelki które kończą sie na 200cm długości i 60cm wysokości :/
 14. Masz jakies materiały, informacje ktore mogą sie przydac? Skąd i jakie diody?
 15. no właśnie, ważna też jest cisza, najlepiej z biernym chłodzeniem - akwarium będzie obudowane do sufitu, a wewnątrz odciąg do rekuperatora. akwarium o planowanych wymiarach 240x80x70 więc takich kessil by weszło w cholere?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.