Skocz do zawartości
swish

Drugie 72L z sumpem ok 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Po 3 miesiącach od zamówienia w końcu doczekałem się mojego zestawu :). Będzie to moje drugie akwarium z sumpem i hydrauliką, chciałem się z Wami podzielić tym faktem i jednocześnie prosić o porady i sugestie zanim wszystko pokleję i ubiorę w całość.

1. Foto tak wygląda całość w budowie :)

2 .Foto spływ poniżej 6 cm od krawędzi komina

3. Foto rewizja w połowie grzebienia krawędź, przycięta pod kątem

4. Foto powrót - zastanawiam się czy nie wyciąć trzech zębów w grzebieniu i umieścić niżej, na końcu kolanko 45 stopni jest, może dać 90 st.?

5. Foto sump plus szafka, tu się zastanawiam nad wytrzymałością tej konstrukcji, jeszcze nie zalane a delikatnie po objęciu górnej częsci akwarium i poruszaniu troszkę się kiwa, jak widzicie zastosowałem dodatkowe wzmocnienia... a mimo to.

Sump, dolewka z tyłu, może obrócić go?, troszkę ciasnawo, a jeszcze rurki, jeszcze zawór spływu, ale z tego co widzę inni też w szafkach się nie gonią :), pompka Jebao FA 1500, taką polecili w sklepie do tego zestawienia.

6. Foto - Światło DIY, zakupione od kolegi Sygena, jestem zadowolony, jednak po ubraniu w całość okazało się że razi w oczy siedząc na sofie i spoglądając na akwarium. Możnaby obniżyć, ale czy nie będzie za mocne (45W - obecnie około 10-12 cm od lustra)

Na razie tyle :), jeśli coś mi się nasunie napiszę, niby wydawało się że wszystko pójdzie dobrze, a jednak zawsze ta niepewność :)

Pozdrawiam,

Swish

post-23169-0-84893400-1464636317_thumb.jpg

post-23169-0-98315000-1464636923_thumb.jpg

post-23169-0-14453700-1464636933_thumb.jpg

post-23169-0-75630000-1464637082_thumb.jpg

post-23169-0-36889900-1464637174_thumb.jpg

post-23169-0-82290300-1464637495_thumb.jpg

Edytowane przez swish (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że rurki idą w całości przez przelot od komina do miejsca gdzie są dzielone np dwuzłączką i skręcone pod szafką.

post-23169-0-89993900-1464687047_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba badania szczelności już za mną :) wszystko gra, chyba że dopiero się rozszczelni po czasie.

https://drive.google...iew?usp=sharing

Poziom wody w kominie wygląda w ten sposób, jak się okazuję ustawienie tego za pomocą zaworu na spływie to nie lada wyczyn

https://drive.google...iew?usp=sharing

W akwarium chciałbym dolać wody ale wtedy poziom zwiększa się w sumpie a nie w zbiorniku głównym, na razie dla mnie to większa filozofia, ale jestem zadowolony z faktu kiedy wyłączyłem pompę obiegową spłyneło tyle wody do sumpa że lustro w nim było na poziomie 6 cm od krawędzi, czy to dobrze?

https://drive.google...iew?usp=sharing

https://drive.google...iew?usp=sharing

W sumpie ten poziom też jest za wysoki tak?

Edytowane przez swish (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to testuje i myślę co z tym poziomem wody w zb. głównym i tą rewizją. Idąc za lekturą kolegów z forum ściąłem ją 45 st., przyciąłem w połowie grzebienia. I teraz jeśli woda się lekko przelewa już słuchać siorbanie, poza tym nie zwiększę poziomu wody w akwarium, bo rewizja jest za nisko i nie pozwoli na to, tak?

Czemu więc jej nie ustawić wyżej i ściąć normalnie, przecież ma się tylko przelewać tamtędy wody kiedy coś będzie nie tak.

Wiem że temat pewno wałkowany wielokrotnie ale ja dalej tego nie rozumiem. Teraz woda w kominie jest 3,5 cm poniżej krawędzi i chodzi bezszelestnie i nic delikatnie nie przelewa rewizją, bo jest poniżej jej dolnego ścięcia jakieś 1,5cm.

To samo kwestia ustawienia w kominie tej wody za pomocą zaworu na spływie, otóż jest to nie lada wyczyn, ponieważ czasem wystarczy delikatnie doknąć go ( nawet nie ruszyć) i już mam różnice w kominie 10cm w dół lub w górę.

Tak na razie testuje sobie to wszystko zanim wyleje te wodę testową i wprowadzę życie bo wtedy będzie za późno na zmiany :)

pozdrawiam

Swish

Edytowane przez swish (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:coffee:Tomek, może jakaś aktualizacja postępów ???


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.