Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/przelot-przez-szklo-z-nakretka-o-srednicy-25mm-i5198011259.html

Najlepiej to takie masz możliwośc regulacji i nic się do przelotu nie wkleja a z powyźszych to chyba jednak vdl jest cześciej stosowany.

ta regulacja pomaga potem przy ustawieniu takiego poziomu wody w kominie, żeby nic nie chlupało i siorbało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam VDL i rury w kominie od góry mam tylko włożone, zawsze mogę je wyjąć i wyczyścić.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarioTriCity zdecydowanie te o których pisze Rybawl. Ja właśnie jestem w trakcie i są bardzo wygodne w montażu i póżniej w ewentualnej regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to używam tych pierwszych. Rury mam wklejone tylko od dołu. Od góry tylko wciśnięte w przeloty, wiec w każdej chwili mogę wyjąć rurki, przyciąć jak trzeba, umyć, sitko spływu tez mam bezpośrednio w przelot wsuniete. Jak dla mnie szkoda przepłacać.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Podepnę się pod temat aby nie zakładać nowego. Jakie wymiary komina (prostokątny) byście zrobili przy 3ech otworach - spływ, rewizja 25mm - powrót 20mm? Znalazłem projekt o wymiarach 20x10cm - nie za duży? Chciałbym jak najmniej powierzchni "zmarnować" w akwarium (80x50x50). Komin na wysokość 44cm? Zewnętrzny odpada. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę wkładać niż kręcić. Wybrałem te z pod 2. Może dla tego że nie widzę w miom kominie ręki żeby tam kręcić co chwile.

Poza tym one są chyba tak jakby podwójne od góry. W przelot 32 do wew. idzie rura 32 a na zew. 40

Edytowane przez Nilbul (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2016 o 16:45, rybawl napisał:

http://allegro.pl/przelot-przez-szklo-z-nakretka-o-srednicy-25mm-i5198011259.html

Najlepiej to takie masz możliwośc regulacji i nic się do przelotu nie wkleja a z powyźszych to chyba jednak vdl jest cześciej stosowany.

ta regulacja pomaga potem przy ustawieniu takiego poziomu wody w kominie, żeby nic nie chlupało i siorbało.

podepnę się też pod temat.

Czy w takim przelocie jak powyżej w linku, czyli skręcanym nie trzeba wklejać rur od dołu. Jest tam guma, taka jak w instalacjach sanitarnych, ale czy na wcisk się to utrzyma, nie wypadnie i nie będzie ciekło?

I czy utrzyma rurę spływu z dość ciężkim zaworem?

 

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnę się też pod temat.
Czy w takim przelocie jak powyżej w linku, czyli skręcanym nie trzeba wklejać rur od dołu. Jest tam guma, taka jak w instalacjach sanitarnych, ale czy na wcisk się to utrzyma, nie wypadnie i nie będzie ciekło?
I czy utrzyma rurę spływu z dość ciężkim zaworem?
 
Dzięki 


Nic się nie stanie
Gumę dajesz od strony komina podkładke teflonowa od strony nakrętki. Rurę wsuwasz do środka ustawiasz i skręcasz w nakrętce jest pierścień zaciskajacy (żółty) im mocniej dokrecisz tym mocniej trzyma. Wystarczy dokrecic ręka bez narzędzi

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ekspresowa odpowiedz.

rozumiem, że tym pierścieniem zaciskającym jest ta "guma" stożkowa. Rzeczywiście jest żółtawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za ekspresowa odpowiedz.
rozumiem, że tym pierścieniem zaciskającym jest ta "guma" stożkowa. Rzeczywiście jest żółtawa.

Tak.. to pierścień zaciskowy. Trzyma i uszczelnia rurę

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem takie, bo idea była żeby wszystko było rozkręcane w pełni. Obawiałem się jednak, że mi nie utrzyma zaworu, także dziękuję bardzo za podpowiedzi.:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.