Jump to content

Nilbul

Klubowicz
 • Content count

  88
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mariusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lublin
 • Akwarium
  plan - 120x44x50

Recent Profile Visitors

639 profile views
 1. Nilbul

  Ślimak? Tylko jaki?

  To już wiem. Udało mi się złapać jednego
 2. Nilbul

  Ślimak? Tylko jaki?

  Dorwałem jednego. Trochę mały ale i tak się cieszę. Dłubałem trochę w akwarium podnoszę szczepkę a tu ten dziad. Poszedł ładnie pęsetą delikatnie do góry i do kubecza pod wodą. Teraz będę się mścił....
 3. Nilbul

  Ślimak? Tylko jaki?

  Pułapki nie działają. Dałem sobie spokój. Gdzieś czytałem że jak zje wszystko to z głodu padnie. Dopadł chyba ze dwie krewetki bo nie ma. Na pewno to nie szarpałem tego a widziałem niedawno małego dziada w sumie. Plan jest taki że mam czas.
 4. Nilbul

  Krabik tylko jaki?

  Kraba raczej łatwo złapać więc zobaczymy czy lubi ślimaki?
 5. Nilbul

  Krabik tylko jaki?

  Witam. Taki krabik malutki. U góry biała skorupa z kolcem. Wygląda jak asterina tylko biała. Łapy czerwonkawe. Profilaktycznie out, czy zostawić?
 6. Nilbul

  Czy rosną w dobrą stronę

  Dla jasności żeby czarów nie było. Pisałem z głowy i cała prawda jest taka: Na 90% było 4x7 led - te regulowane. I 100% 2x6 led - te bez regulacji Lampa wisi dokładnie na 21 cm. Stopniowo będzie 80%.
 7. Nilbul

  Czy rosną w dobrą stronę

  Zbiornik około 260 litrów długości 120cm wysokość 50cm. Lampa 120w DIY na power ledach z soczewkami 60 stopni . Chodzi na 80% wisi około 25 cm nad. Dzieki za odpowiedź. A ja myślałem że mało
 8. Nilbul

  Czy rosną w dobrą stronę

  Witam. Mam takie pytanie czy aby nie mają za dużo światła? Stoi to pod ledami z soczewkami i tak mi się nasuwa pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Czy nie rosną w dół?
 9. Nilbul

  Radiator/obudowa lampy led

  Wydaję mi się że to trochę przerost formy nad treścią. Frezarka dobry frez i ogień ### Tylko pamiętaj że to amelinium. Koszt CNC to pewnie 98% programowanie.
 10. Nilbul

  Kolimatory (soczewki) do lampy led

  Ja na power ledach mam takie. Zrobione na szczelnie silikonem. Na razie jestem więcej niż zadowolony. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6855177539
 11. Nilbul

  Ślimak? Tylko jaki?

  Muszle za małe. Ten cudak duży jest. Pułapkę zrobię, a raczej ze 3. Myślę że strzykawki 10,20 ml będą ok. I krewetka na wabia. Do ręki tego nie wezmę ;-)
 12. Nilbul

  Ślimak? Tylko jaki?

  A to bardzo dużo wyjaśnia. Dzieki wielkie. 100 % to ten gagatek bo turbo myślałem że tak krótko żyją. Niby są, ale tu muszla tam muszla. Tylko jak ja to złapie jak siedzi pod największym kawałkiem skały. Jeszcze raz dzięki.
 13. Nilbul

  Ślimak? Tylko jaki?

  Witam. Wczoraj w nocy z pod skały wyszło takie coś. W świetle lampki zaraz się schował. Trochę to spore i widzę pierwszy raz. To co było widać miało z 4 cm. Pewnie ślimak tylko jaki? Może ktoś wie? Z góry dzięki bo boję się teraz ręki włożyć.
 14. Nilbul

  Dwie pompy obiegowe

  Moim zdaniem taki układ musi być naprzemiennie. Jedna pompa chodzi w dzień druga w noc. Bez tego pompa którą stoi w wodzie powiedzmy rok raczej nie ma szansy na start. Wirnik to będzie nowa planeta pełna życia.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.