Skocz do zawartości
kynek

ph

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze moze nie nalezy otwierac nowych tematow ale temat ph przebuszowalem wszystkiego co wyczytalem sprubowalem i nie potrafie rozwiazac problemu z mocno zmieniajacym sie ph.akwarium zalozone 3.5 miesiaca temu ,po miesiacu pojawily sie glony nitkowe ktore po dwoch tygodniach juz jch nie bylo miesiac temu wpuscilem dwa kraby pustelniki dwie krewetki,4 slimaki i dwie ryby blazenki przy parametrach no3-0 ,nh3-0,po4-0.06 ,ca420,mg1400,kh9.5 no i ph ktore wacha sie w ciagu 24 godzin miedzy 7.95a 8.35 to troche duze wachania akwarium 150l dzisiaj padla mi krewetka i jeden z korali sie nie otwiera reszta jest ok prosze o pomoc czy to wina jeszcze dojrzewania testy robie co trzy dni a wachania widze na apexe


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wahania pH są normalne w dzień rośnie , w nocy spada. Zakres pH masz bardzo ładny więc niczym się chłopie nie przejmuj. Ważne aby pH nie spadało poniżej 7 bo ci zacznie piasek znikać :) Przyczyny zgonu krewetki musisz szukać gdzie indziej.

Testy wody nie musisz robić tak często - spokojnie raz w tygodniu będzie OK.

Michał


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal dzieki powiedz mi jeszcze jedno czy zbyt duzy odpieniacz moze zabierac zbyd duzo wartosci odzywczych z wody codziennie plucze kubek z tego zielonego syfu.zero glonow wszystko wpucowaly slimaki i kraby nie mam narazie glonow wapiennych icos mi sie wydaje ze zbyt jalowo wyglada moje akwarium korale karmie co drugi dzien ryby codziennie krewetka zjada to co spada na dno od ryb dawkuje rowniez dwa razy w tygodniu energi coral na niektorych koralach dosyc duze przyrosty a akwa 150l odpieniacz do 400l jedynie co sie pojawia zielonkawy nalot na skalach i brazowy na szybach a tak zero jakich kolwiek glonow akwa mam prawie 4 miesiace


Baniak 15 Gal.Odpieniacz Aquarium system 75Gal.cyrkulacja max Jet 400,oswietlenie 50%daylight 10,000K,50% actinic 03 Blue (compact fluorescent) sol Tropic Marine Pro Reef

zwierzaki 3 slimaki ,1 krewetka ,1 blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.