Skocz do zawartości
marinefreak

Spienione pcv czy kratka

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro już tak dyskutujemy to wypadałoby zaznaczyć przy jakim litrażu. Np. ja mam 105l w obiegu i zaledwie 9kg skały więc jest różnica jak przy 230kg


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Litrażu, grubości dna i planowej ilości skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zrobione jak Stani i jestem zadowolony.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się ze do nano czy piko rafy nikt nie wstawia kratki :), ważne zachowanie zamiarów do proporcji i tego jaki mamy zbiornik. Ja wstawiałem tez z powodu iż pózniej i tak przewidywałem (słusznie) ze skala będę krecil żeby osiągnąć zamierzony efekt.

Sent from the sea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plyty pcv pod cala konstrukcja, zasilikowane boki. Skaly na tym prawie 100kg.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dałem kawałki kratki rastrowej tylko w miejscach gdzie skała styka się z dnem. I w kilku miejscach kratka została polana klejem i na niej ustawiana była skała. Raz dało to stabilniejszą konstrukcję, dwa zapobiega punktowemu naciskowi skały na dno akwarium. No i podczas ustawiania nie było obaw, że dno się porysuje i była również możliwość przesunięcia większej już sklejonej konstrukcji po dnie zbiornika.

W ten sposób nie mam kratki na całym dnie, piasek ją przykrywa, nie ma za dużo miejsc, gdzie mógłby zbierać się jakiś syf.

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dałem kawałki kratki rastrowej tylko w miejscach gdzie skała styka się z dnem. I w kilku miejscach kratka została polana klejem i na niej ustawiana była skała. Raz dało to stabilniejszą konstrukcję, dwa zapobiega punktowemu naciskowi skały na dno akwarium. No i podczas ustawiania nie było obaw, że dno się porysuje i była również możliwość przesunięcia większej już sklejonej konstrukcji po dnie zbiornika.

W ten sposób nie mam kratki na całym dnie, piasek ją przykrywa, nie ma za dużo miejsc, gdzie mógłby zbierać się jakiś syf.

Pozdrawiam

Jarek

Oooooooo i tu kolega jaaarek powiedział coś bardzo istotnego odnośnie kratki rastrowej. Otóż przyklejenie jej do dna baniaka daje nam pewność, że przy kręceniu skałą w celu ustawienia lepszego układu, minimalizujemy ryzyko porysowania dna ziarenkami piachu. Cały widz polega na dystansie dzielącym skałę od szkła i tym co je dzieli. Faktycznie płaską powierzchnia jak spienione pcv w razie przypadkowego ziarnka piasku pomiędzy płytką a szkłem powoduje silny, punktowy nacisk na szkło. Tymczasem kratka rastrowa i to przytwierdzona do dna taka by sama nie powodowała żadnych ruchów i przesunięć, daje nam pewność, że nawet ziarnko piachu czy ukruszonej skały nie będzie powodować punktowego nacisku na szkło.

Ale wywody:). Ale dzięki temu znalazłem idealne dla mnie rozwiązanie.

Bardzo wam dziękuje za wasze opinie. pomimo że każdy ma własny punkt widzenia na pewne sprawy, nie oznacza to że wasze pomysły są złe...są inne i skoro u was się sprawdzają to super. Taki brainstorming jest zawsze konstruktywny.:)

piwko dla każdego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja pod skałę podłożyłem spienione pcv i obleciałem krawędź silikonem nic nie powinno się dostać pod pcv

Pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.