Jump to content

marinefreak

Klubowicz
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Gregor
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Polska

Recent Profile Visitors

869 profile views
 1. Z tego co wyczytałem na stronach zachodnich, reefbot korzysta jedynie z reagentów na bazie płynów. Czyli dla No3 musisz kupić reagenty np firmy API lub Tropic Marine. Dla PO4, Mg i Ca wystarczy RedSea. Kh oczywiści może być Saliferta. Tekst z reefkinetics.com "Where can I buy test kits for my ReefBot? The test kits do not come with the ReefBot but can be bought online. You can find a list a below: Alkalinity: Salifert (Buy Now), RedSea (Buy Now), API (Buy Now) Calcium: RedSea (BETA) , API (Buy Now) Magnesium: RedSea (Buy Now), Giesemann (Buy Now) Nitrate: API (Buy Now), Tropic Marin (Buy Now) Phosphate: Giesemann (Buy Now), API (Buy Now), RedSea (Buy Now)"
 2. lol:)...nie ma sprawy.
 3. Euphyllie lubią lekkie bagienko ale widać że zupkę masz trochę za słoną. Wysokim zasoleniem możesz narobić dużo szkody w akwarium. Proponuje jak najszybciej rozcieńczyć z RO i powinno być lepiej. Swoją drogą to azotany masz raczej trochę za wysokie nawet jak na Euphyllkę. Nie chodzi o to żeby wyzerować azotany i fosforany ale żeby trzymać je stabilnie na równym poziomie akceptowalnym przez zwierzaki. U mnie trzymam No3 na poziomie 0,5 fosforany 0,04-0,09 i wszystko ładnie polipuje. Jeśli obawiasz się PO4 kup Phoshat Out Atti...Świetnie ściąga fosforany i do tego jest znacznie tańszy od Rowy. Reasumując, spróbuj robić mniejsze podmianki ale przynajmniej raz na 2 tygodnie, optymalnie raz na tydzień. Zobaczysz diametralnie poprawę.
 4. Taaa:) Pan marek też fazował szkło lol...może dlatego były szczeliny w silikonie.
 5. A czy ktoś słyszał o Akwarlux z Wwy? Nigdzie nie mogę znaleźć specjalnie żadnego treściwego info na temat ich prac. Może ktoś z Was coś słyszał o kolegach z Akwarluxu. lol to dobrze, bo facet kiedyś skleił mi kostkę w opti, w którym szczeliny silikonu w ubytkach albo raczej ich braku między dnem a pionami, były na grubość paznokcia. Jak zaniosłem nowe akwarium do lokalnego szklarza w celu sprawdzenia silikonu, to facet tylko pokiwał głową ze zdumienia, że można taką pracę z rąk wypuścić.
 6. Czy może chodzi o gościa ze Słupska...Pana Marka szklarza? :)
 7. Cześć, Powiedzcie co myślicie o tym "potworku". Ześlizgnął sie ze skałki podczas wyjmowania ze zbiornika. Mierzy około 7cm długości i jest płaski jak żyletka. Pełznie jak ślimol i wydaje mi się, że dostrzegam na jednym końcu małe wypustki jak u ślimola. Może ktoś z Was miał z tym typem do czynienia i może coś "pożytecznego" o nim napisać. Spodziewam się, że jest niezłym trutniem w moim zbiorniku. Czekam na Wasze zdanie.
 8. W końcu się doigrał Pan szanowny Paragon. Więc w końcu już wszyscy wiedzą co sobą reprezentujesz i "jak się nosisz" , jak to sam napisałeś Panie szanowny Paragon. Jak widać, nie ma tu znaczenia czy napisałeś 2tyś "pościków" czy 2.
 9. Bober :), pretensje możesz mieć wyłącznie do siebie samego. Wybacz ale skoro jesteś facet dorosły, to czemu robisz tak naiwne ruchy, żeby wysyłać towar bez pieniędzy i nawet konkretnej woli co do wysłania towaru z drugiej strony, a potem skarżysz się na forum jak małe dziecko. Nie znam osobiście ani kolesia który wyraził chęć zakupu Twojej pompy ani Ciebie. Jednak skoro "wrzucasz"na ogólne forum tak mrożący krew w żyłach wątek to musiałem dodać swoje 5groszy :). Takie historie mnie osłabiają. Tak koniecznie zrób jak szanowny pan Paragon mówi. LOL ....dosłownie przedszkole jakieś Zgadzam się natomiast całkowicie z Sylwkiem. Policja prychnie ze śmiechu jak usłyszy taką historie za 100kę. Ludzie dajcie spokój bo szkoda weekendu na pierdoły. lol
 10. Problem okazał się w głowicach:( Dzięki za Wasze podpowiedzi.
 11. Witam Was, Czy ktoś może doświadczył podobnego zachowania pompy dozującej AN, przejawiającej się dziwnym terkoczącym dźwiękiem podczas pobierania dawki płynów ballinga? Co to może być i jak to naprawić? Zauważyłem, że od mniej więcej 3 tygodni dźwięk ten najbardziej doskwiera na module podłączonym do KH.
 12. Dori i tak nie będzie tego wszystkiego pamiętała...lol...przecież ma niepamięć wsteczną :) Mój Hepcio jest wspaniały. Nie mogę narzekać :). Jest pierwszy do jedzonka i to najciekawsze, że zawsze chwyta najpierw to co jest najbliżej dna żeby nie stracić pokarmu wpadającego w skały. Rewela :)lol Prawdziwy odkurzacz a przy tym bardzo pocieszna rybcia.
 13. Zdecydowanie im większy start tym lepiej:). Łatwiej zapanować nad równowagą biologiczną w większym zbiorniku ze względu na mimo wszystko mniejsze wahania parametrów przy zabiegach. Koszta są fakt faktem większe ale nie ma takiej delirki jak z małymi nano rafkami przy każdej podmianeczce albo co gorsza jej braku. W kwestii przesiadki na większe w przyszłości to fakt, zgodzę się, że sprzedajesz za półdarmo. Tak to już jest z używanymi sprzętami. Jednak nie bacząc na wszystko, zdecydowanie polecam Tobie w miarę Twoich możliwości na start z jak największym baniakiem. Upewnij się tylko, że na pewno tego chcesz:).
 14. Dla mnie niezawodna jest od lat dolewka Tunze z 2 czujnikami (podczerwień i pływakowy)....Pływakowy siedzi zwykle w zbiorniku na solankę żeby nie przelać przy "produkcji. Natomiast RO jak to ro, dolewam na czuja raz na jakiś czas 60l i po temacie.
 15. marinefreak

  Osad solny.

  Też się nad tym zastanawiałem. Dobre pytanie...osobiście strącam kawałki soli prosto do zbiornika. Tak się składa że u mnie najczęściej ma to miejsce w okolicach komina i przy większym przepływie nie ma to znaczenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.