Skocz do zawartości
Engell1

osmoza się ciągle blokuje mimo otwartego kranu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Cos nie moge dojść do ładu z moją osmozą RODI :(

Mam zawór elektromagnetyczny po RODI i jak spławik w sumpie opada to zawór się włącza i POWINNA dolewać się woda. . . Problem w tym, że jak moja osmoza napotka na opór tzn. w tym wypadku zawór to ona się jakoś blokuje ?!? Otwieram i zamykam kranik z kranówką a osmoza ani drgnie, teraz muszę ją rozmontować i jakby wypuścić z niej ciśnienie i dopiero wtedy zacznie działać . . .

Czy to normalne ?? Wydałem sporo kasy - Vertex Puratek 100 ale od początku na nerwach mi to działa

Proszę o komentarze i pomoc

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zawór elektromagnetyczny po RODI

a dlaczego po RODI

powinno być przed, może przez to membranę uszkodziłeś


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź elektrozawór czy dobrze podłączyłeś, nie wiem też czy jednak nie powinien być na ciśnieniu z sieci, może cewka nie przerzuca jeśli jest po membranie bo za małe ciśnienie.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego zawór przed osmozą ? ja mam osmozę pod zlewem w kuchni a akwarium stoi w pokoju i jest to kilka metrów, dlatego mam osmozę w kuchni a zawór przy akwarium bo komputer sterujący też mam pod akwarium.

Jakbym podłączył zawór przed osmozą to musiałbym ciągnąć ponad 10m przedłużacza z akwarium do kuchni aby komputer po tym jak spławik spadnie na dól włączał elektrozawór . . .

Czy ja też coś źle kapuje ??


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego. Jak przyjdzie rachunek za wodę to zrozumiesz. Stosując zawór za RO cały czas wymuszamy ciśnienie w obwodzie obmywajacym membranę. Czyli z ogranicznika cały czas leci woda. Gratuluję.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdzielę . . . niby wiem, że to ma sens ale . . .miałem 5 lat temu już akwa i dałbym sobie rękę odciąć, że miałem tak zrobione . . .

Wiem jak zrobię, filtr RODI przenoszę pod akwarium i tu będę miał zawór elektromagnetyczny przed filtrem podłączony pod komputer czyli będzie się włączał tylko jak spadnie poziom wody a osmoza nie będzie blokowała. . . . ale będę musiał pociągnąć dwa wężyki po ok 12metrów, jeden doprowadzający wodę a drugi z brudną wodą spowrotem do zlewu . . .tak na pewno nie miałem :veryangry:

Tylko cały czas nie daje mi spokoju fakt, że kiedyś działało tak jak mam teraz a teraz nagle nie działa . . . :wallbash:

Edytowane przez Engell1 (wyświetl historię edycji)

Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy woda leci z ogranicznika i będziesz wiedział.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż mi głupio pytać ale co to jest ogranicznik ?

Jak teraz odłączyłem wężyki i spuściłem ciśnienie z filtra wszystko działa jak powinno . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz w tej osmozie zawór czterodrogowy? Szukałem w sieci ale wyszlo mi kilka różnych wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawór montujesz zawsze przed osmozą nigdy po bo nic ci to nie da będzie cały czas cisnienie na osmozie i woda będzie sie lała w kanał jak zamkniesz wode na wyjściu z osmozy do baniaka


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zawór czterodrogowy . . .

no już kapuję, że muszę zamieścić zawór elektromagnetyczny PRZED osmozą ale to mi komplikuje całą sytuację :(

no i zagadka się rozwiązała . . . poszedłem do piwnicy i znalazłem przedłużacz :)

Czyli osmoza zostaje w kuchni a przedłużacz ciągnę z kuchni do pokoju no i elektrozawór PRZED osomzę . .

Sorki za zaśmiecanie forum ;)


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest tak do końca z tym zaworem przed. Jeżeli w systemie jest zainstalowany zawór czterodrogowy to właśnie po to aby można było zainstalować zawór na końcu układu. Ja bym najpierw sprawdził poprawność dzialania elektrozaworu przez podłączenie go do wodociągu za zaworkiem(kranikiem) i wymuszenie działania. Jeżeli po kilkukrotnym "kliknięciu" zaworem on się nie zawiesi możesz przyjąć,że działa i zastanowić się nad podmianą chociażby chwilową zaworu czterodrogowego bo on jest drugim podejrzanym w tej całęj gmatwaninie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz w zestawie zamontowany zawór czterodrożny to możesz zostawić obecną konfigurację. Zawór działa w ten sposób, że w momencie gdy wykryje niskie ciśnienie na obwodzie wyjściowym .... czyli pobór wody z filtra RO ..... to otwiera jednoczesnie zawór na wlocie do filtra RO. Czyli taki zestaw może działać, jednak jest stosowany raczej w systemach podzlewowych z kranem. Co do ogranicznika to jest to dławica zamontowana na wylocie brudnej wody z RO. Zadaniem jej jest ograniczenie wypływu wody obmywającej membranę.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kruszyna ma rację. Po pierwsze zawór czterodrożny odcina zasilanie membrany i ptzez ogranicznik nic nie powinno lecieć. Jesli nie ma zaworu czterodrożnego, to elektozawór montuje się przed membraną. Takie rozwiązanie zapobiega utracie wody, ale powoduje duże obciążenie elektrozaworu ciśnieniem z instalacji.

Jesli w Twojej konfiguracji z zaworem czterodrożnym dochodzi do "zawieszania" się czegoś, to tak jak koledzy piszą, najpierw sprawdź czy elektrozawór otwiera, potem sprawdź zawór zwrotny, a na końcu czterodrożny. Zawór czterodrożny najtrudniej sprawdzić, dlatego jesli pozostałe działają to wina ostatniego. Zawór zwrotny masz w kolanku pomiędzy membraną a zaworem czterodrożnym (tam gdzie wychodzą 2 wężyki).


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. Ja po prostu dałem ciała i źle podłączyłem dolewkę. Teraz naprawiłem bład i mam zawór elektromagnetyczny przed osmozą i włącza się tylko na godzinę dziennie dla pewności. Wszystko działa jak należy tylko zauważyłem, że zbiornik DI jest tylko do połowy zalany wodą . . .czy to normalne ? Miernik TDS pokazuje 0


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

albo masz przeciek - albo za nisko odpływ (ten wężyk z ogranicznikiem) i po prostu grawitacyjnie ścieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to źle, że woda jest tylko do połowy? Na początku było ok ... Może przez te moje podłączanie z zaworem po osmozie cos sie spieprzylo ?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.