Skocz do zawartości
hummel

Tunze 9004 na co zamienić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ten odpieniacz i hobby zmienia się w irytację

Przy każdorazowym umyciu go przez szczeliny jak i dołem idzie masa bąbli, akwa białe od powietrza

Odpieniacz irytujacy , prycha, dławi się walczę z nim już 4 miech, jak się ustabilizuje to potrafi tydzień ''pochodzić'' normalnie ale nie o to chyba chodzi...

MASA babli idzie szczelinami po bokach i dołem pomimo wstawienia gąbki, nic nie pomaga

Na co wymienić to g..wno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładaj go na silikonie - bokami nie pójdą bąble.

Jak prycha to ma za mało powietrza, więc albo odkręć zaworek lub dodaj nawet brzenczyk z dodatkowym powietrzem - przy okazji poprawisz wydajność.

Nie myj go szczotką tak często lub myj po ściągnięciu samego kubka przy pracującym odpieniaczu. Każde umycie lub wyłączenie z prądu powoduje bąblowanie powietrza od spodu.

Dodatkowo nie trzymaj grzebienia w wodzie więcej niż 1 cm - inaczej również puszcza mikrobąbelki do wody pomimo założonej gąbki.

Mam akwrium od listopada zeszłego roku i również walczyłem z odpieniaczem, sprawdziły się powyżej przytoczone porady i jak najmniej zmian położenia, ponownych rozruchów itp. Pozdrawiam

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest z Twoim Tunze nie tak, ale jeśli chcesz go wymienić na coś, co będzie w zbiorniku głównym to chyba tylko na większe g…o. Używam go od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony, jakaś minimalna ilość wychodzi dołem, ale to jest nic w porównaniu np. z hydorem i kilkoma innymi, które wcześniej próbowałem.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że z ilości gówien na rynku to jest najlepszej jakości:)

On pieni bardzo dobrze, jestem pod tym względem zadowolony

Sylicon na boki już poszedł- po problemie

Ale na tę bablowanie dołem to chyba tylko muszę czekać... aż odpieniacz ''dojrzeje''

Nie jestem w stanie odkręcić mocniej jak pycha bo przelewa górą, za mocno pieni, muszę go wtedy 2mm głębiej zanurzyć

Prychanie mija ale głębiej zanurzony puszcza dołem masę tych bąbli

Nie ma złotego środka

ps. Nie wiem jak Wy odkręcacie na max i jeszcze pompke podpinacie...... u mnie powietrze na polowie to już za dużo i przelewa

A jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.