Skocz do zawartości
hex222

Fish Only - nie do końca!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po ponad rocznej przygodzie i eksperymentach ( ze wzlotami i upadkami ) z akwarium 60l zacząłem planować przesiadkę na większy metraż :)

Mianowicie chciałbym mieć zbiornik zbliżony do FO ale... chciałbym tam mieć jakieś miękasy jak Briareum i kilka Discosoma czerwonych dla kontrastu ( zamysł jest taki żeby głównymi bohaterami były ładne ryby ale i coś się bujało i świeciło pod ledami :) czyli takie FO ale nie dokońca :) )

I teraz moje plany co do sprzętu :

Akwarium 250 - 300 l + sumpik

Oświetlenie jakieś ledy co bym mógł regulować żeby nie świecić zbyt mocno. np Razor 120 W świecący na 20 - 30 %

Cyrkulacja jakieś dwie Tunze

troszkę skały i BRAK PIASKU żeby detrytusik się nie osadzał ( może nie którzy powiedzą że jak w sklepie zoologicznym albo ze nie naturalnie ale szczerze mówiąc tak mi się podoba a o gustach się nie dyskutuje :yes )

Odpieniacz np. Deltec SC 1456

No i coś na nutrienty i tu myślę o biopelletach np w filtrze : TMC V2 Bio React 1000

Może jakieś małe refugium...

Co do obsady to :

A. Melanopus / Clarkii ( must have )

Chrysiptera hemicyanea

Żółtek

Imperator ( marzy mi się ale czekam na uwagi )

Hepatus?

Slimaki jakieś też dożucę np Astralium kilka szt 5-10 szt / Pusiostoma Mendicaria

Pozostałe sprawy to :

Sól - IO

Bakterie FM co tydzień

Podmiany raz na 1-2 tygodnie może rzadziej, może częściej zależy jak pelletki będą ciągnęły nutrienty.

Karmienie z automatycznego karmnika 1-2 razy dziennie plus nori dla żółtka i co drugi dzień miąsko .

Co myślicie wszelkie uwagi i konstruktywna krytyka mile widziana na pewno czegoś nie wziąłem pod uwagę albo o czymś zapomniałem.

Pozdrawiam.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Ci do zbiornika FO dobry odpieniacz baaa ja mam miekkasy i ukwialy oraz duza ilosc ryb :)

P.s. imperator fajna ryba ale niektore osobniki potrafia zjesc korale :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie super pomysł. dodałabym jeszcze ukwiał, dla kontrastu i dla tych błazenków. Jeden duzy okaz na tle trawki i grzybów bedzie robił fajny efekt, zwłaszcza przy niebieskim świetle. Briareum posadziłabym na dnie, bo widzę, że nie chcesz piachu, to może trawnik? :)

Wybierając rybki nie będziesz ograniczony tym, czy ktoś zjada korale czy nie, jedynie litrażem i ich wzajemnymi antypatiami... no właśnie, litraż. 250-300L i imperator? Ta ryba rośnie bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik443 jeśli imperator zje korale to trudno zje trawę za 30 zł ( szczepka ) i grzyba za 7 zł ( to niech zje )

Nik@ co do ukwiala to myślałem o tym ale tu chyba trzeba by troszkę lepiej poświecić jak przy trawie i grzybach a imperator fakt duży ale zanim taki urośnie ohoho trochę czasu minie ( ale faktycznie to mnie najbardziej zastanawia - rozmiar )

Ale patrząc na FO z YT to można by powiedzieć ze nie bedzie ciasno choć to chyba nie nalpszy wzorzec do naśladowania :

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez hex222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hex moze zje trawke i grzyba za 37zl ale wtedy bedziesz miec nie mieszany tylko prawdziwe FO :) aha moj imperator lubi pogonic troche nasa i chelmona ale krzywdy im nie robi. Na Twoim miejscu jak chcialbys FO kupilbym ze 3 srednie skrzydlice - robi wrazenie :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no skrzydlice piękne ale raczej sobie daruje mam dziecko 3 letnie i kiedyś mogłoby sie zdarzyć ze włoży rękę do środka i wyładujemy w szpitalu a skrzydlice "na patelni" :) wole dmuchać na zimne

Co myślicie o filtracji?? Da to radę czy coś dodać. A no i zapomniałem wspomnieć o lampie UV oczywiście bedzie zamontowana na jakimś bajpasie i okresowo włączana z automatu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z większych rybek w 360L mam tylko żółtka, jeszcze jest młody, myślę że rozmiar M i mam wrażenie, że taki litraż to już minimum dla niego. Widzę, że Ty planujesz 3 większe ryby w jeszcze mniejszym zbiorniku.

Przemyśl to jeszcze i może postaw większy zbiornik, jeśli chcesz te rybki mieć. Człowiek się do nich przyzwyczaja, nie raz jedzą Ci z ręki i żal się z nimi rozstawać, jak wyrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wiecej mam powiedziec Ci :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale gęsto tam tych ryb :) 4-5szt to dużo w takim litrarzu a jest ich 16?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale patrząc na FO z YT to można by powiedzieć ze nie bedzie ciasno choć to chyba nie nalpszy wzorzec do naśladowania :

nie lepiej otworzyć konserwę ? widok jest .. podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.