Skocz do zawartości
djbovorta

Korale nie chcą sie pompować

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tylko niektóre korale nie polipują, to zmień im miejsce . Może mają za mało lub za duzo światła, za mocną lub za słaba cyrkulację.

Druga sprawa dlaczego podbijasz kh jeżeli masz 10? Jak dawkujesz kh,czy aby nie powodujesz skoków tego parametru?Stabilnośc to podstawa,nawet jeżeli jest trochę za nisko.

Trzecia rzecz to aminokwasy, witaminy i pokarm dla korali , najlepiej różnorodny,odpowiedni dla obsady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz nie podbijam Kh , podbijalem z 7,7 do wczoraj po trochu a dzis pomiar 10 i juz nie podbijam . Karmie korale taka pasta co sie do szyby przykleja i ona sie rozpuszcza oraz instant plankton no i to co ryby nie zjedzą . Raczej skoków dużych nie mam podbijalem tylko przeważnie Kh bo miałem niskie a tak to nic nie ruszałem jak sie pompowaly . Teraz nie wiem co jest nie tak ale juz szkielet wychodzi w jednym z moich ulubionych koralow . Bardzo bym chciał go nie stracić dlatego musze jak najszybciej mu pomoc a nie wiem jak . Podniosłem dzis Ca jak na razie brak zmian nadal sie nie pompuje

https://drive.google.com/open?id=0B2kmRrl5SmByX2txc0xjTHViYXc

https://drive.google.com/open?id=0B2kmRrl5SmByT3dRWU00LVZpWHc

Edytowane przez djbovorta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba obstawiłabym zbyt szybki skok KH... ja swoje KH podnoszę bardzo powoli, w ciągu miesiąca podniosłam o niecałe 1 a i tak nadal za nisko i korale nie chowają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ,zbyt szybko ok nie pompują sie ok ale zeby ginęły wyżej link ze zdj na którym widac odsłaniający sie szkielet . Jak nazywa sie ten koral ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca i Mg ma duże rozbicie, ale to chyba nie powinien być aż taki problem. Z tego co czytałem to zaleca się proporcje 1:3.

Może podniosłeś gwałtownie Mg, albo KH/pH w zbyt dużym tempie?

U mnie tak reagowały jak robiłem czasami zbyt gwałtowne korekty. Od tamtego czasu zrozumiałem, że jak się chce zaoszczędzić czas i wlać za szybko, żeby od razu skorygować, to się ten czas podwójnie traci zanim korale się ogarną.

Do głowy jeszcze mi przychodzi jakaś wojna chemiczna w okolicy tych korali. Nie zaszkodzi dać węgla jeśli go nie masz już włożonego.

No i po lepszym karmieniu też tak się czasami mi zwijały, ale nie wszystkie i nie na tyle dni...


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam węgla w sumie nawet zeby włożyć na dzien dzisiejszy . Chować sie mogą ale nie zeby szkielet wychodził . To jednoznacznie oznacza ze koral umiera . Przez dwa tyg jak mnie nie było nic nir było lane i Kh utrzymywało sie sie przed 8 ale jak juz wróciłem po tych dwoch tyg wyglądał jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ,zbyt szybko ok nie pompują sie ok ale zeby ginęły wyżej link ze zdj na którym widac odsłaniający sie szkielet . Jak nazywa sie ten koral ?

Mi się wydaje ,że jest to koralowiec z rodziny :

Acanthastrea


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym gościu monacanthus ciliatus ciagle wisi nad tym korale . Powinien jeść aiptasie ale żre tylko pokarm który daje innym rybom

Aaaa uzywałem jeszcze nie dawno ale to miejscowo na aiptasie preparat od red sea aiptasia-x moze to cos zaszkodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie słyszałem, że brzydal zżera korale. Nigdy osobiście go nie miałem.

Chyba winny znaleziony

Edit:

15noYqP9.png

http://reefhub.pl/ja...ziej-przydatne/

Aiptasia-x raczej nie szkodzi jeśli nie wstrzykiwałeś masakrycznych dawek.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał jeśli nie potrzebujesz. Gwarancji nie będziesz miał, że znów nie zacznie żreć LPSów, a aiptasie i tak musiałeś chemią załatwić. Do tego czasu bym sumpował. Tym bardziej, że on żre pokarm suchy tylko dojada na deser korale. Najlepiej przyznać uczciwie, że ma taki nawyk i ktoś z SPSami pewnie się znajdzie, żeby kupić.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie piszesz,że podmieniasz wodę na soli Red Sea Coral Pro ?.

Sól sama w sobie ma dobre wartości,sam na niej prowadzę zbiornik od początku i jest wszystko ok.

Co do twoich parametrów nie były złe KH 7.7/ Ca 360, no i magnez 1800 to troszkę za dużo ,dobrze by było mieć 1400/1420.

Magnez z czasem zostanie skonsumowany przez życie w zbiorniku więc się obniży.Jak dla mnie troszkę za bardzo ingerujesz w te parametry, za dużo lejesz specyfików i zbyt szybko.Powinieneś to ustabilizować najlepiej po prostu co tydzień robić podmianę wody 5-10% i robić testy wody co 2-3 dni.

Ja swój zbiornik 300l prowadzę na podmianach 20l tygodniowo,i od czasu do czasu dolewam tylko trochę płynu na podniesienia KH (nie znacznie) staram się tygodniowo trzymać 8,7-7,7

Co do brzydala to miałem tylko jednego i niestety tak jak twój przypadek mój obgryzał LPS-y.. więc szybko się go pozbyłem.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze nie leje praktycznie nic , podnosić Kh podnosiłem z miesiąc bo miałem bardzo niskie na początku chyba 5-6 dlatego kupiłem ref B . Tak sól red sea pro coral wiem ze jest bogata dlatego postanowiłem na niej jechać zeby jak najmniej dodawać innych środków . Kupiłem tego korala przed urlopem tydzien był ok jak kupiłem go nic nie robiłem juz z Kh bo miałem 7,7-8 wiec po co , pojechałem na urlop i po dwoch tyg jak wróciłem juz nie pompował sie i zacząłem zauważać szkielet . Sprawdziłem Kh 7,7 postanowiłem troche podnieść , przez tydzien po dodaniu ref B około 15ml wzrosło do dzisiejszego poziomu lecz korale od czasu powrotu z urlopu dalej wyglądają zle co nie które

Podmieniam wodę co dwa tyg około 20 L , te korale co kupiłem miał koleś co podmieniam co dwa tyg po 10% w zbiorniku 80L wiec tragedi u mnie nir ma . Do tego koleś używał kiepskiej soli chyba kent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One dosyć łatwo się regenerują. U mnie ostatnio spadła spora kolonia na acana i strasznie je przez noc poparzył. Zginęły tylko te główki, które były całkowicie bez tkanki. Tam gdzie zostało chociaż 1/4 szybko się regenerują.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok testy zrobione w sklepie :

Zasolenie 1,024

PH 8,2

Kh 10 podnoszone za pomocą ref B

No3 3

Po4 0

Ca 360 ( kupiłem i juz wlalem ref A z red sea)

Mg 1800

Z tych wyników po za MG wszystko jest ok.

Tak jak ktoś pisał wyżej cyrkulacja nie jest za mocna ? LPS-y nie lubią jak dmucha prosto w nie.

One lubią w miarę spokojny prąd wody. A inaczej brzydal już był przed tym całym problemem z koralowcami ? przed urlopem.Czy dopiero go teraz nie dawno kupiłeś ? bo może być ,że on jest głównym winowajcą tego całego zamieszania,że posmakowały mu LPS-y i jak ciebie nie było nie dostał odpowiedniej ilości jedzenia i brał się za koralowce.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był juz przed urlopem i przed kupnem koralow które są kiepskie . Raczej karmione były dość dobrze w trakcie mojego urlopu . Cyrkulacja napewno nie za mocna mam jebao wp10 i dc 2000 skręcone na polowe skali także max 1200L/H obiegowo

Edytowane przez djbovorta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam brzydala ze 2 miesiące. Nie byl slamazarą i przy karmieniu najadal się jak bąk. Ale zanim przyszla wieczorna pora karmienia szukal sobie sam jedzenia.Najpierw skubal aiptasie, a potem zasmakowala mu blastomussa. musiałam ją ewakuować do drugiego akwarium, do czasu,aż brzydalek znalazł nowy dom. Po 2 tygodniach blasto odzyskała zdrowie, choć parametrow nie udało mi się jeszcze poprawić do przyzwoitych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za często wsadzasz ręce... I mieszasz w tych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh-7,7 to super ale może zabrakło wyprawa woda

I oczywiście karmić trzeba zwłaszcza losy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh-7,7 to super ale może zabrakło wyprawa woda

I oczywiście karmić trzeba zwłaszcza losy

post-26562-0-95400700-1473662864_thumb.jpg


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.