Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium wypas

Jednak trochę czasu jeszcze potrzebuje

Ps. Kiedy na pępkowe wpadniesz?

Edytowane przez Zaleg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Może jutro :D Dam znać wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry na dziś (22.08.2016 Salifert):

-NO2- niewykryte

-NO3 może 1

-NH4 niewykryte

-Ca 435ppm

-KH 7,5

-PO4 niewykryte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd zbiornika na dziś:

-2x discosoma

-3 x montipora różowa (od Zaleg )

-2x Policopora (od Zaleg)

-2x Rhodactis

-2x Zoa

-1x montipora digitata (fiolotowo niebieska)

b75422f46675150fgen.jpg

I Stefan

35b3ea2785f5d944gen.jpg

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D

Apropo litrażu, to żałuje że nie zrobiłem większego akwa. Mogło by mieć tak 150cm długości :D

Do akwarium zostały wpuszczone:

-krewetka Lysmata amboinensis

-2x Turbo

-Salarias

-Valenciennea sexguttata

-krab Calcinus elegans

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. którzy czytają.

Już prawie 100 dzień od zalania akwarium na suchej skale.

Okrzemki prawie zeszły w 100%, zrobiłem małą podmianę 25 litrów. Koralowce ok, nawet są zauważalne przyrosty, zwłaszcza na montiporze.

Krewetka oraz pustelnik przeszły wylinkę parę dni po podmiance.

Do akwarium trafiło parę sztuk ryb i tym sposobem złamałem początkowe zamierzenia o 4, 5 rybach.

-Zembrasoma Flavescens,

-Hepatus,

-Labroides dimidiatus

-Amphiprion Ocellaris 2x,

-Pseudocheilinus Hexataenia

Wszystkie rybki szybko się zaadoptowały do nowego środowiska i mają się dobrze. Jedynie Hepatusa wysypało, ale wiem że to normalne, że trzeba poczekać i obserwować. Przyjmuje pokarm prawidłowo, rusza się też naturalnie, z dnia na dzień kropek mniej. Żółtek to najlepszy kolega z Doktorkiem, często podpływa pod niego celem poskubania po brzuszku, również nie gardzi towarzystwem krewetki czyszczącej. Naprawdę rewelacyjnie to wygląda. Hexateania cały czas buszuje pośród skał w poszukiwaniu "robaczków". Jak narazie wszystko super z ekipą. Początkowo żałowałem startu na suchej skale, ale teraz wiem, że to była bardzo dobra decyzja patrząc na świeże akwaria które się przewijają przez forum. Może to wszystko dłużej trwa, może skała jeszcze nie taka piękna fioletowa ale wystrzegłem się przykrych niespodzianek i dziwnych akcji, o których ostatnio dużo na forum. Już niedługo postaram się o szerszą foto relację.

Pozdawiam

09.09.2016

Parametry:

-Ca 390ppm

-Mg 1148 ppm

-NO2 niewykryte

-NO3 koło 2ppm

-PO4 niewykryte

-NH4 niewykryte

-kH 7ppm

Hepatus już prawie doszedł do siebie, wysypka praktycznie zniknęła. Żółtek król zbiornika, wszędzie go pełno, a jak zasiadam przed szybą akwa zaczyna jakiś bojowy taniec... chyba mnie nie lubi. Wczoraj wyciągnąłem Błazna z komina, a dziś Salariasa.

Pozdrawiam

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.11.2016

Parametry staram się utrzymywać. Miałem małe problemy po powrocie z wakacji. Zabrakło wody w dolewce.....ehhh. Ale bez strat, oprócz cyjano, później była ospa... ale dalej bez strat.

Parę nowych domowników zakupiłem między czasie.

Aktualne foto:

da5579d46dfe94c2.jpg

Edytowane przez tomo88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup:

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie walczę o życie tubastrey, która przyjechała do mnie we wtorek. Karmię ją pod kloszem z butelki, najpierw troszkę Polyp Booster z Polyp Labs póżniej mieszanką planktonów Sachem z różnymi dodatkami. Narazie wygąda to nie najlepiej ale się staram.

ea69bd7c52858d5f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Tomo

ładnie to wygląda :)

Muszę się jakoś zorganizować i zobaczyć na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Życzę powodzenia!

Do jakiej wysokości od lustra wody masz ustawioną skałę? Z prawej strony wygląda ok 20 cm pod powierzchnią. Będę startować z podobnym rozmiarem (nieco szersze i wyższe). Możesz zrobić zdjęcie z boku zbiornika? Chciałbym zobaczyć ile przy tej szerokości zajmuje skała.

Który model pompy obiegowej masz? I na jakim biegu chodzi. Chcę u siebie pod pompę obiegową podłączyć filtr przepływowy i się zastanawiam czy Jebao 12000 wystarczy - wydaje mi się, że będzie OK (będę miał ok 100-150 l wody w obiegu więcej). I jak się sprawuje pompa i cyrkulator RW 15 jeśli chodzi o głośność.

Edit: Jaką suchą skałę dawałeś i jak wrażenia?

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że dopiero odpisuje..ale to nowe forum....

Skała od lutra wody jakieś 20cm.

Jebao 12000 chodzi na full, ale mam w baypasie algea scrubber oraz lampę UV.

Falownik nie jest głośny, bardziej słychac obiegówkę i odpieniacz.

Skała sucha z Salariasa, polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No siemka może jakiś up, coś tu sucho....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy wiele się nie zmieniło. Bywało lepiej lub gorzej. Była walka z dino, z cyjano, co chwile wychodzą jakieś inne glony. Wszytko tłumaczę sobie dojrzewaniem. Staram się pilnować parametrów. Miesiąc temu zrobiłem Algea Scrubber :) Jak na pierwszą konstrukcję jest całkiem ok. :D Fotek narazie nie będzie ponieważ aparat mi upadł i zdechł;/ no chyba że z telefonu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.