Skocz do zawartości
nowy_zarażony

TANIE MAREE

Rekomendowane odpowiedzi

Raffy to że jestem administratorem na "tamtym" forum nie uprawnia mnie rozpętywania wojny. Jesteśmy kumplami, sprzedałem Ci kilka rzeczy i jest GIT

Zacznijmy od tego że jestem tu GOŚCIEM(status), i nie miałem nic do udowodnienia w linku, którego dałem. Po drugie nie ja tu wytoczyłem pianę. Piona nie jest nawet zarejestrowany na "innym" forum. Tak aby to było jasne. Nowy jest, był i będzie.

Po co miałbym krytoreklamować sklep eRybka? Każdy z Was dobrze mnie zna i wie skąd pochodzę nie od WCZORAJ.

Zrozumiałem na czym polegają sklepy netowe tak jak nie byłem zadowolony TYM faktem UM-UM tak ostatnio nie byłem zadowolony z eRybki!!!!!!!!!!!!!!!

Pożarłem się z Przemnkiem, obraziłem i co????????

A no to, że ostatnie zakupy zrobiłem w Um-Um a nie w eRybka. Tomkowi padł serwer, nie miał czasu, telefonów nie odbierał-DOKŁADNIE TAKI PRZYPADEK JAK PRZEMKOWI ileś tam czasu temu.

Mnie zależało na szybkim załatwieniu sprawy. W poniedziałem złożyłem zamówienie a w czwartek miałem już towar. Pani Irmina poinformowała mnie na gg od ostępności produktów, dowiedziałem się, że dostawa KNOPA będzie we wtorek. W czwartek miałem paczkę u siebie. CZY JESTEM ZADOWOLONY? BARDZO!!!!!!!!!!!!!!

I co teraz powiecie?

Dalej myślicie, że miałem na celu reklamę????

NIE z serca dałem linka tym, którzy chcieliby tanią pompę doSWOJEGO MARZENIA!

pozdro i nie ma być żadnych wojen!!!

HAWK! powiedziałem! (chyba tak to się pisze) :)


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu cóż - na wstępie powiem że co jak co, ale poparcia z Twojej strony się nie spodziewałem - ale cieszy mnie że widzisz meritum mojego przejazu - wracając do tematu - NIGDY nie miałem pretensji czy też jakichkolwiek uwag w sytuacji, gdy ktoś pytał gdzie może kupić to czy tamto - i gdy padały nazwy innych sklepów. Przecież ja na pewne rzeczy nie mam wpływu - nie mam pewnych produktów w ofercie, na stanie, komuś będzie bliżej do łodzi niź 3city - przypadków moze być wiele - i nawet nie chce mi się tego kontrolować. Po przeczytaniu tego forum czy innych informacji w necie każdy kupi tam gdzie będzie chciał - gdzie musi się spodoba oferta/ceny/strona www/włosy właściciela - to jego niezalżeny wybór. Więc nie przypominam sobie sytuacji w której kiedykolwiek reagowałem na takie pytanie/odpowiedź.

Natomiast drażnią mnie próby wykorzystywania forum do włąsnych interesów przez właścicieli biznesów mniejszych czy większych - tak jak wiem że są na tym forum osoby kupujące towar w hurtowniach i sprzedające je potem po pretekstem wyprzedaży wieloletniej skały czy krewetek w super cenie - itd.

Osobom Tym wysłałem swoje prośby/spostrzeżenia na priva - i wydaje mi się, że sprawa jest załatwiona. Ja nie ograniczam ich rozwoju! Ja jedynie chcę, że jeśli ma cokolwiek przybrać inną formę niż niewinnego ogłoszenia na targowisku - niech to odbędzie się na określonych zasadach.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario-sz - nie należę do osób które się obrażają/gniewają czy też długo chowają uraz w sobie - jestem zodiakalnym baranem i mimo ze rogatym - to chyba raczej o dbrym sercu :)

ZAWSZE staram się z konstruktywnej krytyki pod moim adresem wyciągać wnioski - i choć to czasem jest przykre - trudno, staram się na to nie obrażać i nie popełnić błędu w przyszłosci.

Rozumiem, ze intencje miałeś dobre - jednak wyszło to trochę niezręcznie - część osób jak smk, aquamaniac czy inni redaktorzy w sposób bardziej obiektywny niż być moze mój oceniają tego typu wypowiedzi - faktem jest to że gdybym usuwał tego typu posty to bym został zjedzony żywcem. Stąd staram się nie ingerować - i tyle. Czasem(i dobrze) zmoderuje jakiś post któryś z pozostałych redaktorów - i wierzcie mi cyz też nie - ja nie wpływam na nich - czy to naciskami czy w jakikolwiek inny sposób - po prostu kiedyś jasno sprecyzowałem, czego nie chciałbym na forum - tak chciałbym zeby zostało.

Dlatego też moim zdaniem w interesach nie można się gniewać - czy to Klient-sklep czy też sklep - Klient(tymbardziej) - mamy setki Klientów którzy kiedyś robili u nas zamówienia, potem przestali - czy to z powodów sowjego niezadowolenia , czy też z powodu prywatnych animozji - a teraz czasem robią mniejsze czy więszke zamówienia - i to mnie cieszy, bo oznacza to, że sklep nie jest widziany jako prawa kieszeń Pana Przemka - tylko jakaś forma współpracy wielu osób które go tworzą - i każdy czasm moze popełnić bład - jedyie ten ich nie popełnia kto nic nie robi.

To nie jest zadne wytłumaczenie - ale ja zawsze staram się być ostrożny w ferowaniu wyroków i opini - ostatnio czekałem na karabinek szturmowy m4a1 i potrzebny był mi koniecznie na "strzelankę" - karabinek przyszedł kurierem w piątek - ale bez baterii - i mimo że chciałem obsługę sklepu rozstrzelać - to sam się zastanowiłem, czy gdyby podobna sytuacja się zdarzyła - co poskutkuje lepiej - wydzieranie się i obrażanie - czy też po prostu spokojne zadzwonienie i wytłumaczenie powodów swojego rozczarowania - i być moze dzięki temu okazało się , że jeden z kolegów właścicieli sklepu mieszka w 3 mieście i moze mi podrzucić swoją baterię na ten weekend...

A mogłem przeciez napisać - wy @#$%^& i d#$%^& - tą patelnie to sobie w d... wsadźcie. Nie dałoby mi to zupełnie nic.

Tak trochę oftopic się rozpisałem - ale tylko po to, by przekazać swoją opinię i spojrzenie na te sprawy - nie będzie sklepów bez Klientów i odwrotnie - to taka forma symbiozy. Oczywiście można zmieniać swojego żywiciela - ale nie należy określać wszystkich jedną miarą...

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co pol roku ta sama dyskusja, odnosze wrazenie, ze wiekszosc nie czyta ze zrozumieniem tego co ma Przemek do powiedzienia, a pewnie z 50% forumowiczow zawdziecza mu chociaz posrednio mozliwosc postawienia baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No qrcze,

nie zagladalem wczesniej do tego watku, bo nie stac mnie na .... tanie rzeczy.

Ale teraz widze, ze sprawa /biega/ o cos zupelnie innego.

Ja rowniez moge miec pewne zastrzezenia do RS (np.mieli w ofercie LiveSand ktorego nie mieli WTEDY na stanie), ale dostalem na mail sprostowanie i daleki jestem od "wieszania psow" na RS. Inni tez maja swoje potkniecia (np. eRybka podawal nieprawdziwe dane tech. o pompach).

Ale czym innym jest publiczne wyrazanie niezadowolenia z um-um czy RS, czy chwalenie innych sklepow,

a czym innym zamieszczanie oferty handlowej przez konkurencje.

Przemek po to kupil serwery, zainstalowal soft, pewnie oplaca tez jakiegos technika, aby to wszysto chodzilo (na ogol) jak nalezy, placi za domene /nano-reef.pl/ i prad, zeby zwiekszyc popularnosc i czestotliwosc odwiedzania jego stron przez internautow.

To normalne i oczywiste, ze trzeba cos dac ludziom (mozliwosc wymiany doswiadczen i pogladow /nawet tych negatywych pod wlasnym adresem/, mozliwosc kup-sprzedaj w Targowisko i inne) zeby ktos tu w ogole zagladal.

Ale czemu do cholery, ma z tego za darmo korzystac ktos inny?

Nie wiem jak inni, ale ja doskonale rozumiem intencje Przemka.

Jezeli Przemek ma w ofercie cos fajnego (np. zarnik Pacyfik Sum, z ktorego jestem bardzo bardzo zadowlolny, thx. Przemek) to kupuje w RS, a jak cos innego w innym sklepie jest tansze to kupuje u konkurencji.

A jak zgodze sie na brak gwarancji i ew. zwrotu towaru, to pogadam z kmati, zeby cos przywiozl z Reichu.

Era "calkowicie darmowgo" internetu sie skonczyla. Ktos (Przemek) zaplacil za to, abysmy mogli sie tu wypowiadac i on ustala tu pewne reguly.

A nie wydaje mi sie, zeby te reguly byly nazbyt restrykcyjne dla zdecydowaej wiekszosci uzytkownikow.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie tak dokladnie bylo , producent podal zle tane techniczne , Tomek podal to co oni podawali a ze Ty jestes dosciekliwy i sam sprawdziles podnoszenie wody przez pompe to inna para kaloszy :)

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem, jak można nie kumać najprostszej rzeczy pod słońce że forum jest prywatne. To nakłada jakieś ograniczenia i każdy z nas niemile widziałby bezpośrednie linki do konkurencji i wychwalanie pod niebiosa kogos tam. To jest przecież biznes a nie forum na Onecie.

Dobrze, że takie forum wogóle istnieje (podobnie jak drugie aquaref) , rozwija akwarystykę morską, daje możliwość wymiany/odsprzedaży morskiego życia i sprzetu i stanowi na naszym polskim, raczkującym rynku fajną lagunę.

Ja również jak Piotr kupuje w różnych miejscach jak mi pasuje. Tak zresztą robi większość z nas :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to przeze mnie ta burza, bo ja zablokowałem poprzedni temat.

Już poprzednio wytłumaczyłem dlaczego to zrobiłem i widze że większość rozumie, moza nowym i pioną (oj piona ty zawsze masz odmienne zdanie niż inni i ciągnie cie do tematów gdzie jest pyskówka,co? :) )

Więc wyjaśniam kilka spraw:

- zablokowałem ten temat z prostej przyczyny: uważałem że są na tym forum jakieś zasady (nawet jeśli są one niepisane) których nie wypada przekraczać. Co innego napisać że fajne/tanie pompy można kupić w erybka czy w korale.pl czy gdzie tam jeszcze, a co innego podawać bezpośredni link do pełnej oferty z allegro. Mariusz nie mówie że miałeś złe intencje, ale po prostu nie wypadało tego podawać w tak dosłowny sposób. Przede wszystkim temat powinien się pojawić w ogólnym a nie w targowisku bo zostało to (przynajmniej przeze mnie) odebrane jako oferta handlowa

- mam możliwość kasowania / blokowania / przenoszenia / edytowania wszystkich postów, jednak nie wprowadzam tu cenzury, a nawet jestem wielkim przeciwnikiem robienia czegoś takieo. Zazwyczaj jak przeglądam forum i mi się natkie jakiś post wrzucony 3x z rzędu, pliki graficzne wstawione jeden po drugim czy post nie w tym temacie to go poprawiam. Dwa razy zablokowałem temat: raz podczas pyskówki olka ze zbyszkiem i teraz drugi raz

- to że mam status redaktora nie wynika z moich jakiś wyjątkowych kontaktów czy czegoś takiego, a kiedyś przez przypadek go dostałem jak optowałem za powstaniem specjalnego działu dla nowicjuszy i choć dodatkowe zajęcie mi niepotrzebne to mam nadzieje ze czasem moj drobny wkład sie przydaje

- nie wazelinuje Przemkowi, ja go nigdy nie widziałem na oczy, a jedynie rozmawiałem z nim kilka razy telefonicznie i na gg w sprawach mojego zamówienia

- nie mam żadnych z tego tytułu rabatów na zakupy itp (mam taki rabat na niektóre produkty w um-um jak kazdy klubowicz po zalogowaniu sie)

- nie faforyzuje żadnego sklepu. Bardzo lubie kupować u Tomka (bo zawsze z nim jest miły kontakt), w korale.pl (szybka i bezproblemowa wysyłka), jak i w reefshopie (sporo tanich produktów i duży wybór).

Mógłbym się też czepiać jakbym chciał. U Tomka ostatnio czekałem na profiluxa długo aż mi się wycofał klient na mojego (w sumie nie jego wina bo dostawca zawalił), w reefshopie nie moge sie zawsze doprosić o faktury i mam niezałatwioną reklamację na reaktor siarkowy (trochę też z mojej winy). Ale sa rozne sytuacje i jestem w stanie je zrozumiec na nikogo sie nie obrazajac.

Podsumowując: zablokowałem temat ponieważ uważałem że nie wypada tak bezpośrednio reklamować obcej oferty handlowej w dziale targowisko. Jak by to było w dziale ogólnym i link tylko do pompy to bym nie zareagował, bo uważam że nie należy ingerować w forum za bardzo.

Uważam że mimo że Przemek nie musi być zachwycony, to nie da się uniknąć i nawet nie powinniśmy unikać pisania o ofercie innych sklepów bo do tego jest forum, jednak błagam róbcie to z wyczuciem.

Takie jest moje zdanie i obstaje przy swoim że zrobiłem dobrze.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli przy pompkach jestesmy to wlasnie siedze i sie niesamowicie glowie nad mompa aquabee ktora ma 7 wat i w zaden sposob nie chce zastartowac :/ znazcy startuje ale poznije dostaje wibracji , traci swoja moc i tak juz zostaje nic sie wiecej nie dzieje , wibraji dostaje az ja podrzuca :] macie jakis pomysl?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, ja staram się być obiektywny i rozumiem, że jeśli ktoś chce postawić ogromną tablicę reklamową na terenie Twojego ogrodu to za darmo tego nie zrobi.

Niepotrzebnie przy tych wątkach rozmowa przechodzi na niewłaściwe tory - ten sklep jest cacy, a ten be oraz tamno forum jest jedyne słuszne lub te. Dajcie spokój. Przemku to piszę również do Ciebie - nikt nie jeździ po Tobie na aqua-reefie i niepotrzebna jest ta segregacjia forumowa.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek : skoro Niutus dostał info na priva i BANA to raczej nie mógł się zalogować żeby to info przeczytać. Logiczne chyba. Pytałem - nie czytał nic i bardzo prosi o maila w tej sprawie na aquazoo@aquazoo.pl

Pozdr

Mikołaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

a jesli przy pompkach jestesmy to wlasnie siedze i sie niesamowicie glowie nad mompa aquabee ktora ma 7 wat i w zaden sposob nie chce zastartowac :/ znazcy startuje ale poznije dostaje wibracji , traci swoja moc i tak juz zostaje nic sie wiecej nie dzieje , wibraji dostaje az ja podrzuca :] macie jakis pomysl?

Podejrzewam wirnik Ja kiedys kupiłem pompkę i jedna z łopatek miała taką nadlewkę po wtrysku i nie była wyważona dobrze w związku z tym. Rzucało pompą na wszystkie strony. Nożykiem zeskrobałem i działało OK.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja się dziwie Mikołaju, że jeszcze ty nie dostałeś bana za ten link do sklepu w stopce. Cały czas o tym piszemy. Czy masz odrobinę taktu i wyczucia?

EDIT:

Żeby nie było, że raptem jestem jakimś wielkim przyjacielem Przemka ale też mam swój biznes i go pod tym względem rozumiem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze cos innego calkiem :D mysle ze ten falownik od loccutusa nie podpasil tym pompkom i rozmagnesowal sie wirnik poprostu bo to sa te dwie pompki ktore podpinalem pod niego :)( wlozylem inny wirnik wlasnie i pompka dziala ...kurcze szkoda bo bylem przekonany ze falownik moze w taki sposob dzialac , ale one nadal dzialaly z tym falownikiem heh , nie rozumie dlaczego przestaly dzialac jak je podpielem bez falownika ? i mysle ze z falownikeim dalej by smigaly , nic nie kumam juz .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju, rozmowa dotyczy form reklamy konkurencji (dla Przemka) na tym forum, a nie kwestii zadowolenia z zakupów w danym sklepie. Jak ktoś chce mieć reklamę to trzeba za to płacić i tyle. Tak jak pisałem, dla mnie takie linki - to jakby ktoś bez mojej wiedzy postawił tablicę reklamową w moim ogródku i nawet się nie zapytał czy może to zrobić. Trzeba uszanować pewne zasady, o których Przemek pisał niejednokrotnie także w tym wątku.

Co do adwokata, to ja się wypowiedziałem tylko po to aby nie powstała następna niepotrzebna wojna. Przemek wie o tym, że jestem niezadowolony z obsługi jego sklepów i więcej zakupów tam nie zrobię i mam nadzięję, że rozumie przyczyny takiego stanu rzeczy.

EDIT:

Czy naprawdę musi ktoś Ci zwracać uwagę na ten link? Dla mnie to jakbyć w szedł w zabłoconych butach do salonu obcych ludzi gdzie na podłodze leżą perskie dywany.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah na co niektorych forach za sama reklame innego forum w stopce dostaje sie banana a co dopiero za reklame konkurencyjnego sklepu

@Mikolaj, wg mnie - NAJPIERW dostal PW a po totalnym olaniu prosb w nim zawartych - bana. wg mnie debata znow nie doprowadzi do niczego nowego - server i forum jest PRYWATNA wlasnoscia i przyzwoitosc nakazuje szanowac zyczenia gospodarza.

BTW, Przemku, zmieniliscie ostatnio providera albo co ? od ostatnich 3 tygodni jakos czesto w godzinach wieczornych mam zonka - zerwer nie odpowiada, odpowiada zbyt wolno, strona chwilowo niedostepna i inne takie.. ? ma ktos tez cos takiego ? czy to "uklad" i "szara siec" blokuje pakiety do niemiec ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikołaj - no jak nie przeszkadza, przeciez kurcze strone wczesniej napisał. Nie wiem czy to trzeba pisać do każdego z osobna? Nikt by nie miał na to ocoty ani czasu.

Ja mam portal turystyczny a czy w stopce albo z boku mam podany link do tego portalu? Mimo że płacę grubą kasę na google i w onecie i mógłbym darmowy link wstawić. Ale wyraźnie przemek kilkukrotnie piasał że nie życzy sobie linków komercyjnych. I naprawde nie ma sie co obrazac. On placi w koncu rachunki za te forum (i on wyciąga zyski z niego bo to świetna reklama dla jego sklepu).


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Przemku, ja staram się być obiektywny i rozumiem, że jeśli ktoś chce postawić ogromną tablicę reklamową na terenie Twojego ogrodu to za darmo tego nie zrobi.

Niepotrzebnie przy tych wątkach rozmowa przechodzi na niewłaściwe tory - ten sklep jest cacy, a ten be oraz tamno forum jest jedyne słuszne lub te. Dajcie spokój. Przemku to piszę również do Ciebie - nikt nie jeździ po Tobie na aqua-reefie i niepotrzebna jest ta segregacjia forumowa.

Rebciu ja juz sie na ten temat nawet nie wypowiadam , jeszcze na starym forum napisalem ze koneic obrzucania sie wzajemnie blotem i jest wlasnie tak jak mowisz od tamtej pory nikt nic zelgo o tym forum czy tez na temat sklepu nie powiedzial ani nikt nawet nie traci czasu zeby o tym myslec , bo sa wazniejsze sprawy .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk dokladnie, tez tego nie robie, mimo, ze Twoja dzialalnosc ma sie nijak do morskiego tak jak i moja, uwazam to za niestosowne, prwoadzic jakas rekalme tutaj, nawet jezeli ktos sprzedaje buty - wydaje mi sie, ze trzeba zapytac wlasciciela o zgode

moze napis pomoze - REKLAMA JEST PLATNA - takze dotzyczy to innych forow :)

Nie rozumiem, macie tutaj bardzo duzo wiedzy na temat Waszego hobby, zamiast wspierac to forum to je niszczycie - gdzie tu logika ?

Wildtom - znam fora na ktorych za glupi temat dostje sie bana, nie myslac nawet o opcji "szukaj", a link to juz hmmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link usunięty. Z mojej strony koniec tematu.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze. Jak zaczynałem swoją przygodę z morskim jakieś 3 lata temu, na tym forum było ciekawiej - a przynajmniej miałem takie wrażenie. Teraz coraz częściej dyskusja schodzi na tematy nie mające związku z morszczyzną, tylko zastanawiam się po co....


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie chciał żeby mi np. ktoś wywiesił reklamę w moim ogródku bez pozwolenia. może to zbyt duże uproszczenie ale jeśli właściciel forum tak sobie życzy to inni powinni to uszanować. dla mnie to proste. sam prowadzę forum i wiem jak jest.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.