Skocz do zawartości
Yakaposhi

800 litrów obieg + doprowadzenie wody w Bloku, warto ??

Rekomendowane odpowiedzi

Seb - ale my tu rozmawiamy o bardziej zautyzowanym systemie. Nie tylko dopływ automatycznej dolewki, ale również system ułatwiający podmiany wody z odpływem automatycznym. Kolega wyraził niechęć do biegania z wiaderkami przy podmianie.

Schemat, który zamieściłem wcześniej nie wymaga ŻADNEJ modyfikacji i dokupowania części jak zasugerowałeś. Wszystkie zawory poza pływakowym są w zestawie. Budowa jest skomplikowana, ale samochodu też i nie musisz kupować cylindrów osobno, karoserii osobno i kierownicy osobno. To gotowe zestawy są. Plug and play. Podłączasz wtyczkę do gniazda, jeden wężyk do zaworu w dolewce, drugi do ujęcia wody, trzeci do odpływu i system śmiga. A reszta to kosmetyka.

Co do linków z PDF captcha m się nie wyświetla i nie mogę pobrać. Jest tylko czarne pole.

System odpływu można zrobić bardzo podobnie.

Edytowane przez FunWorld (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O którym konkretnie przykładzie piszesz? Jeśli o pierwszym - to jest skomplikowany, niepotrzebnie. Jeśli o drugim, to zawiera zawór czterodrożny?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O schemacie, który wklejałem. Można go jeszcze zupgradować, ale w postaci uproszczonej i bez magazynu oraz źródła wody pitnej wygląda to tak:

http://snap.ashampoo.com/uploads/2016-06-29/eXMz7E2M.png

eXMz7E2M.png

Wszystkie konieczne elementy są zawarte i zmontowane w zestawie. Zamiast elektrozaworu można dać zawór analogowy jak w spłuczce toaletowej - też dawałem zdjęcie takiego. Koszt zaworu to około 120zł. Za używany zestaw niemal identyczny zapłaciłem po przeliczeniu 250zł + nowe filtry i membrana około 200zł. Cały system więc może się zmieścić w 500-700zł + rurki, zaworki i kolanka.

Listwy maskujące raczej ułatwiają estetyczne poprowadzenie rurek w porównaniu z kuciem betonu w podłodze (tym bardziej, że w bloku). Już pisałem koledze w prywatnych wiadomościach, że w przypadku zawalenia zbiornika (1000kg ponad może być) konsekwencje mogą być poważne. Im mniej integracji w strukturę budynku tym lepiej, a da się to zrobić ładnie i bezpiecznie.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zawalenia zbiornika? O czym Wy piszecie? :) Historia nie zna takiego przypadku, a dużo cięższe zbiorniki stoją w blokach:)

Ok, pnie będę dywagował, nie ma o czym, napiszę tylko ze zestaw RO do celów akwarystycznych może kosztować 400zł i będzie dawał równie czystą wodę jak ten który wkleiłeś, Twój pewnie oczywiście również działa, kwestia wyboru.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję, że coś się stanie. Ludzie zazwyczaj po prostu nie nacinają podłogi aby wrzucić tam węże z wodą. W blokach ogólnie rzadko są takie zbiorniki, ale to nie jest sedno tematu. Nie jestem architektem i nie umiem wyliczyć kratownicy, więc nie chcę drążyć tematu na którym się nie znam. Czytałem za to sporo postów, gdzie ludzie bardzo poważnie traktowali ten temat. Jak ktoś będzie chciał znaleźć informacje na ten temat to znajdzie. Może zacząć tutaj: http://www.african-cichlid.com/Structure.htm

Jak piszesz... Nie ma sensu dyskutować nad tym co lepsze. Cytuję pierwszy post:

Myślałem o filtrze RO w szafce, robić wodę i podmianki, żeby nie latać z baniakami po mieszkaniu.

i jest to meritum sprawy. Jednostka ma spełniać pewne wymagania. Nie jest pytanie czy warto kupić RO unit, ale o to jak to zrobić, żeby nie latać z wiadrami. Z całym szacunkiem do Twojej wiedzy i wkładu jaki włożyłeś w to hobby, ale czy zaproponowany przez Ciebie układ za 400zł rozwiązuje ten problem? Mój tak. Nie jest lepszy od tych za 400zł. Po prostu jest bardziej zautomatyzowany, daje większe możliwości jak te opisane powyżej i dzięki płukaniu oszczędza trochę membranę.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.