Skocz do zawartości
ZiZi

Anemonia majano

Rekomendowane odpowiedzi

tym razem trafilo do mnie :D

przprowadzilem test mechaniczny, czyli jak sie schowal to wbilem w niego wykalaczke, dwa dni pozniej byly juz w tym miejscu dwa :), lacznie moze jest z 10 sztuk, planuje metode strzykawka + cieplo + wapn, w zwizku z tym mam pytanie, czy nadaje sie do tego wapno Calcium TM ? i czy potrafi to lazic po skalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lazic potrafi jak kazdy ukwial, a wapno TM IMHO sie nie nadaje do to jest chlorek wapnia, na pewno lepsze wyniki da wodorotleniek wapnia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie zyc, majano moga zjesc conajwyzej kielza. Jezeli trzyma sie populacje w ryzach. Zabija je elimiaiptas TM.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka sztuk ladnych zielonych i mi nie przeszkadzaja :D

nie dokarmiam, nie ruszam a one sie zbytnio nie mnoza :) w ciagu 6 miesiecy z 3 sztuk zrobilo sie dopiero 5 w dodatku sa w takich miejscach ze mi nie przeszkadzaja ani nie przeszkadzaja innym


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy i Fila maja w sumie racje: nie rozmnaza sie toto tak szybko jak Aiptazja a poza tym jest nawet calkiem ladne :)

Tyle tylko ze moze lazic i parzyc, no to juz do akwarysty nalezy decyzja co z tym zrobic, na pewno populacje mozna latwiej kontrolowac niz Aiptazje.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi to na razie zostawiam :), ladnie swieca na zielono pod aktynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam zupełnie inne doświadczenia i zdanie na temat anemoni majano. W swoim zbiorniku trzymam Tubastree i dużo ryb (ok30 szt w zbiorniku więc i karmie obficie ( 50 g mrożonej artemi i cyclopu dziennie + duża szczypta spiruliny 2 razy dziennie + żywa Nanochloropsis salina ok 100ml ). I niestety w tak karmionym zbiorniku anemonia z dwóch osobników w ciągu 3 miesięcy zrobiło się ok 50-60 po różnych zakamarkach. Zwierzę bardzo ładne ale jak napisał AquaManiac łazi i parzy więc zaraz były poparzone sps, stracony polip eupchylii i rany na tubastreii nie zaleczone do dziś. POTWÓR WĘDRUJE NOCĄ więc nie znasz dnia i godziny kiedy narobi szkód. Polecam wydłubywanie mechanicznie (pensetą do brwi) i Chaetodon auriga ale niszczy teżdużo korali ( no i żre aiptasie). W małych zbiornikach ze skąpom obsadą może być ciekawym urozmaiceniem , szczegulnie że istnieje kilka form barwnych.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jestem za tepieniem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie jednak poobserwuje, sproboje moze kontrolowac populacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.