Skocz do zawartości
Syrenka

Może uda się w tym założyć nano rafę?

Rekomendowane odpowiedzi

Korale tworzące rafy są organizmami kolonijnymi składającymi się z ogromnej liczby polipów, połączonych ze sobą jamą chłonąco-trawiącą. Każdy polip wytwarza wapienny szkielet, a po jego śmierci nowe polipy rosną na nim, co powoduje wzrost rafy. Dlatego też górne części raf koralowych zbudowane są z żywych polipów, a dolne z obumarłych (szkielety wapienne)

Pamietam jak dzis lekcje biologii w podstawowce:)

nauczycielka byla jedza i ciagle stawiala mi 2:)


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syrenko tu i teraz mi obiecaj ze nigdy przenigdy nie wpuscisz jednego samotnego blazenka do akwarium.

Parka blazenkow w 25L akwarium dla poczatkujacego moze skonczyc sie tragicznie... To jest za male akwarium dla nich, nie wiem dlaczego ale utarlo sie przekonanie ze blazenki to idealne rybki do malej nanorafy. IMHO jest to absolutnie bledne przekonanie, balzenki sa dosc wrazliwymi rybami, zdarza sie ze ciezko znosza aklimatyzacje do nowych warunkow, poza tym potrzebuja ukwialu i wcale nie sa takie male zeby je wpychac do 25L akwarium. Pomijajac juz klopoty z utrzymaniem stabilnych warynkow w takim akwarium....

Moim zdaniem CO NAJMNIEJ 50-60 litrow na parke malych blazenkow, co najmniej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh to już sama nie wiem co z tymi błaznami... nzalazłam stronkę i tu znowu pisze, że nie potrzebują ukwiału i wielkosć zbiornika 25-30

http://sklep.aquamedic.pl/go/_info/?id=333

Może ktoś mi powie jak można zrobić oświetlenie w miare tanio bo pokrywa odpada, zasilacz odpada, belka odpada- za drogie to wszsytko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za drogie to zadrogie, to naprawde nie zaczynaj z morskim baniakiem nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takich stronach sa czesto mocne przeklamania.

Belka nawet odpada? To ja nie wiem. Wydawalo mi sie, ze belki sa najtansze. W marketach mozna po 20-50zl znalesc bez wiekszego problemu i to pod T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20-50zł???? Belka? Są takie w Tesco, Obi? Bo to najbliższe supermarkety. W jakim dziale tego szukać, bo w oświetleniowym nie było niczego takiego (tesco) bo byłam nie dawno po lampkę na biórko ale belek nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem ostatnio w Praktikerze beleczke na swietlowke T8 i byly tez belki T5. Nawet statecznik jest elektroniczny co mnie milo zaskoczylo. Dalem bez swietlowki cos kolo 35zeta, a byly tez tansze i drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma praktikera, ale widziałam na allegro belki na 2 świetlówki 29zł ale świetlówki T8 a ja chciałam T5. Poszukam w Obi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.