Skocz do zawartości
shanhaevel

Aquael nano reef 30l - moja pierwsza solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Po przestudiowaniu bardzo długiego artykułu o solach na ww. stronie, wybór pozostał mi między dwoma solami Aquaforest i Tropic Marine Pro Reef. Wybrałem Aquaforest ze względu na łatwiejszą możliwość zakupu tej soli jak i cenę. Zobaczymy jak się spisze:)

Dodatkowo zakupiłem włączniki/wyłączniki automatyczne do prądu i od jutra zaczynam świecić w akwarium w trybach:

Niebieska lampa: od 7 do 11,

Biała lampa: od 8 do 10.

Co tydzień będę zwiększał o godzinę, aż do czasu docelowego:)

Najbliższy zakup to 2 woreczki na wkłady filtracyjne oraz wkłady: Purigen i Phosguard:)

PS. Udało mi się zrobić zdjęcia ślimaków z akwarium:

https://goo.gl/photos/dKBSGNzJXY5Hwju36

Edytowane przez shanhaevel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się w hydrometr z termometrem firmy JBL. Wykonałem nim test i zasolenie wyszło mi 1.018 czyli ok. 24 psu więc jest chyba trochę za niskie. Chcę utrzymywać zasolenie na poziomie 34 psu i teraz moje pytanie czy mogę dodać sól prosto do zbiornika czy robić to przez podmianę wody? Na zagranicznych forach doczytałem, że dodają inny sól bezpośrednio do akwarium, ale wolę się upewnić:)

Pobrałem program AquaCalculator i obliczyłem w nim, że musiałbym dodać bezpośrednio do baniaka 360 gr soli aby podnieść zasolenie do poziomy 34 psu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody jak narazie cały czas utrzymują się bardzo dobre:) wody nie podmieniałem, wydłużyłem czas świecenia i jak narazie obeszło się (odpukać) bez glonów:)

Tak się zastanawiam nad tym z jakich zwierzątek będzie składała się ekipa czyszcząca (mam ją zamiar wpuścić za jakieś 3 tygodnie, jak parametry nadal będą ok) ale jak narazie pewny jestem tylko 2 zwierzątek:

- 1 x ślimaka turbo,

- 1 x lysmata amboinensis - krewetka czyszcząca,

- i tu mam dylemat co dać jako 3 zwierzątko, czy kraba pustelnika, czy też Valencitennea strigata lub Valenciennea puellaris, ale niestety o każdym z tych zwierzątek wyczytałem wiele niepochlebnych opinii:/ (ślimak, że brudzi i zostawia śluz, a babki, że potrafią zrobić w akwarium sajgon:/

Bardzo proszę o jakąś poradę jakie zwierzątko dać jako trzecie do mojego akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i jak tam miesiąc po starcie ?

Ja na Twoim miejscu wrzucił bym slimaka kopiącego, żeby troche poprzerzucał piach, ewentualnie krab pustelnik lub jedno i drugie :)

Ja w swojej 30 mam 2x turbo, 1x krewetke czyszcząca, 1x slimaka kopiącego i krab sobie jeszcze pomyka .

Jakbyś potrzebował jakiejś fachowej porady czy coś kupic za dość dobre pięniądze to mam sklep pod Rzeszowem gdzie można uzyskać troche wiedzy i kupić co nieco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie rybki valenciennea nie nadają się do 30l, rosną bardzo duże.

Mam armię ślimaków, z 6 rodzajow i nie ma śluzu :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

No i jak tam miesiąc po starcie ?

Ja na Twoim miejscu wrzucił bym slimaka kopiącego, żeby troche poprzerzucał piach, ewentualnie krab pustelnik lub jedno i drugie :)

Ja w swojej 30 mam 2x turbo, 1x krewetke czyszcząca, 1x slimaka kopiącego i krab sobie jeszcze pomyka .

Jakbyś potrzebował jakiejś fachowej porady czy coś kupic za dość dobre pięniądze to mam sklep pod Rzeszowem gdzie można uzyskać troche wiedzy i kupić co nieco ;)

Ślimak kopiący doszedł, nawet 2 nassarius i babylonia:) niestety aktualnie największy problem mam z glonami zielonymi:/ i już nie mam pojęcia jak sobie z nimi dać radę:/ a ten sklep to gdzie jest jeśli można wiedzieć?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak kopiący doszedł, nawet 2 nassarius i babylonia:) niestety aktualnie największy problem mam z glonami zielonymi:/ i już nie mam pojęcia jak sobie z nimi dać radę:/ a ten sklep to gdzie jest jeśli można wiedzieć? :)

Sklep jest w Trzebownisku- pod Rzeszowem jak jedziesz na Lublin nazywa sie Zoo Szop

Też mam problem z zielonym nalotem na szybie... jak wyczyszczę szkło to za chwile znowu pokazuje sie zielony nalot ;/

Wychodzi na to ze pasowało by minimum 2 razy dziennie czyscic szybe i moze by to jakos wyglądało ;/

Jak często Ci sie pojawiają glony na szybie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest w Trzebownisku- pod Rzeszowem jak jedziesz na Lublin nazywa sie Zoo Szop

Też mam problem z zielonym nalotem na szybie... jak wyczyszczę szkło to za chwile znowu pokazuje sie zielony nalot ;/

Wychodzi na to ze pasowało by minimum 2 razy dziennie czyscic szybe i moze by to jakos wyglądało ;/

Jak często Ci sie pojawiają glony na szybie ?

A mają tam osmozę?:) nalot robi się bardzo powoli po jakimś tygodniu. Ale glony zielone nitkowe i valonia pojawiają się dużo szybciej niestety:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mają tam osmozę? :) nalot robi się bardzo powoli po jakimś tygodniu. Ale glony zielone nitkowe i valonia pojawiają się dużo szybciej niestety:/

Myślałem ze nie możesz dać rady z glonami na szybie.. Co ciekaw robię ,okazało sie ze zielony nalot na szybie o wiele wolniej sie pokazuje jak na kaskadzie skręcę prąd wody dość sporo (ponad połowę)- wcześniej kaskada chodziła na max.. jak czyściłem szybę to za godzinę znowu nalot był widoczny, teraz przy skręconej kaskadzie nalot pojawia sie po dniu od czyszczenia.

Pytasz o to czy maja wodę czy cały system do osmozy ??

Maja jedno i drugie ;) chodź jeżeli chodzi o cały system osmozy to lepiej popatrzeć na allegro widziałem ze można już dorwać za 130 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.