Skocz do zawartości
Tom

Pompa perystaltyczna AM ??

Rekomendowane odpowiedzi

uzywa ktos tego ? tn_rd3_m.jpg jest tam kazda z pomp osobno programowalna ?

cena w porownaniu do takiego grotecha calkiem calkiem


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki pikne, kosztuje to ustrojstwo niecale 950 zloty co w porownaniu do grotecha (370 euro) wydaje sie calkiem calkiem. ma ktos moze namiary na cos tanszego? potrzebne mi to ustrojstwo bedzie do ballinga


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno się też zastanawiałem nad tą pompą. Niepodoba mi się jej programowanie . W AM ustawia się dozowanie czasowe więc tak naprawde na początku nie wiemy ile to jest cieczy w ml i trzeba to sprawdzić . Na domiar złego odkładanie się preparatów zawęrzać może wezyki dozujące i trzeba bedzie znowu sprawdzać ile pompa daje. Grotech to dozuje w mililitrach a więc wszystko jasne od początku.Cena kozystna ,ale kontrola nad dozowaniem trochę słaba.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba wszystko kreci sie dokola tego czy te pompy podaja w miare stala ilosc cieczy na minute

jesli tak to nie potrzeba chyhba tych wszystkich pier**l, kontrolerow itp, wystarczylo by jakas tania pompe pery z ebaya podlaczyc do czasowego wlacznika i po klopocie. tylko pytanie jak to jest z ta "staloscia"


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z trwaloscia tych wezykow?

Bo slyszalem rozne opinnie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedys czytalem na tym forum ktos sie tego pozbywal bo nie byl z tego produktu zadowolony trzeba by poszukac w archiwum.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam reef-dosera na 4 kanały, sprawdza sie super. do ballinga jak znalazl. Podaje rowniez pokarm codzien 5ml. Dokladne pompy.

Sa dwa minusy- ustawiasz nie godzine w ktorej ma sie zalaczyc poszczegolna pompka, tylko przerwe miedzy zalaczeniami, czas pracy i te ustawienia licza sie wlasnie od momentu zaprogramowania. Ale co gorsze po wylaczeniu pradu, pompy same nie staruja i wszystkie ustawienia trzeba robic od nowa, w tych godzinach, kiedy wlasnie poszczegolne pompki maja sie wlaczac. Trzeba pewnie podlaczyc pod upsa. Ale z tego co wiem to rozne kontrolery AM maja ten sam problem po wylaczeniu pradu.

@danek, i co z tego ze Grotech ma ustawienie w ml, skoro kazda pompa ma inna wydajnosc zaleznie od wysokosci na jaka musi pompowac wode. W AM raz sprawzasz ile podaje i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z tego co pamietam to byl problem z ustawieniami teo ustronstwa.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mmedenski

skoro tak piszesz to mozna chyba przyjac ze ilosc cieczy pompowanej na min jest w miare stala? bo skoro tak i skoro te pompy sa i tak na czas programowane to mozna zamowic 3 pojedyncze pompy za grosze z uk-eja i podpiac je do zwyklych gniazdek z zegarem i nastawic kiedy i jak dlugo maja pompowac? koszt potrojnej zamknalby sie wtedy w sumie okolo 400 zloty a POWINNO (??) to funkcjonowac rownie dobrze ??


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, stale leja to samo. Wprawdzie nie mierze tego, ale widze po czasie w jakim oprozniane sa butle z ballingiem i pokarm.

Ja mam doprowadzone do pompek troche ciensze wezyki, no i sama pompa jest na 1,5m od podlogi, wiec musze pilnowac by sie nie zapowietrzyly, bo moze nie pociagnac tak wysoko. Ale jak nie wisi za wysoko to spokojnie pociagnie nawet z pustego weza.

Jasne, ze takie pompki mozna podpiac pod zegary ze sterowaniem sekundowym i bedzie chodzilo super. Napewno lepiej niz z oryginalnym softem AM. Masz z ballingiem spokoj, tylko zmieniasz butle.

W tych pompkach AM sa silniczki Mitsubishi, Grotech ma ciensze te wezyki w srodku, pewnie dlatego ma opinie super dokladnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki brachu o to mi chodzilo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

pojedyncze pompy za grosze z uk-eja

A te grosze to ile? Nowe? ebay czy sklep?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem do tej pory takiej pompy tylko 4 kanałowej i musze przyznac ,że jest ok. Programowanie jest bardzo proste. Jedyna wada to ,że przy zaniku napiecia trzeba ja recznie zresetować. Obecnie uzywam Grotecha , zamieniłem z tego względy ,że potzrebne mi jest 11 kanałów, ale z AM tez byłem zadowolony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.