Skocz do zawartości
nanoreef

Akwarium 72l- wątpliwość.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to na pewno wina nadmiernego oświetlenia, a nie np. złych parametrów wody?

Raczej tak, po dołożeniu czwartej świetlówki zoasy nie chciały się otwierać, lpsy pompować. Po powrocie do trzech t5 w kilka dni korale wracały do formy. Kostka wody ma 59x34x36 co daje 1W/1L brutto. 1,33W/L było za dużo dla miękkich i lpsów. Zapewne to czy od lustra do dna jest 36, czy 60cm ma znaczenie, przy większej wysokości zbiornika pewnie można dać więcej W/L.

Co ciekawe przy czterech niebieskich swietłówlach quadri siedział na miejscu, ale przy 3blue i 1 coral plus, uciekl za skały, a potem siedział na tylnej szybie pod powierzchnią. Po powrocie do 3 wrócił na miejsce.

Oświetlany 2x24 tworzył bąbelki tylko na połowie, która była bliżej powierzchni.

Lepiej kupić Lampe 4x24, swoją przerobiłem na 3x24(nawet miała fabryczne otwory montażowe), dodałem też drugi kabel i mam dwa kanały;)

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wersje są złe, skłaniałbym się bardziej ku 2x24W, ale jeszcze zapytam sprzedawcy w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma u siebie w takim samym akwarium 4x 24 t5 i jak miałem parametry spoko to wszystko ładnie rosło. Teraz jest kiepsko bo mi się system załamał

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka


47c16383f2e22693e2a7e3780cdbfefbu1608a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2x24 ,pewnie itak za chwilę, będzie nowy projekt..

Poćwiczysz z miekasami , a później pewnie nowy większy zbiornik, a lampa pójdzie na targowisko.

Ja bym kupił używkę i nowe świetlówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bierz minimum 3x24W!

Miałem dokładnie taki sam baniak i 2x24W nie da się dobrze dobrać bo przy 1 niebieska + 1 biała jest kiepska barwa światła, trzeba dać 2 niebieskie 1 białą i wtedy jest fajnie i wybarwienie lepsze.

2x24W to padlina w takim akwarium uwierz mi, zaczynałem od 2x24W i szybko dokładałem trzecią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.