Skocz do zawartości
Marcin B

Podstawowe preparaty

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!!!

Chcę wykorzystać wizytę w Polsce, żeby zakupić trochę preparatów do mojej solniczki.

Czy ktoś może mi doradzić co i gdzie kupić? Niestety w Gorzowie nic nie znalazłem mimo wizyty w 6 sklepach.

Będę wdzięczny za podpowiedzi i rady.

W baniaku mam oryginalny filtr Juwela, czy mogę w nim umieścić Purigren i PhosGuard np. w skarpecie filtracyjnej?

Skickat från min iPad med Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość dziwne,że ponad 90 osób czytało mój post i nikomu nie chciało się napisać jakiejkolwiek odpowiedzi.

Przykre, ponieważ sądziłem, że to forum służy właśnie wzajemnej pomocy i wymianie informacji.

Pozdrawiam.

Skickat från min iPad med Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj konkretne pytanie to dostaniesz konkretną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż się ciśnie na usta - "k**wa ja pier**lę" - sorry ale nie mogłem się powstrzymać


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, więc zadaję konkretne pytanie.

W baniaku mam oryginalny filtr Juwela, czy mogę w nim umieścić Purigren i PhosGuard np. w skarpecie filtracyjnej? Jakie preparaty do denitryfikacji oraz pożywki dla korali możecie mi polecić, jakie preparaty do regulacji KH stosujecie?

Skickat från min iPad med Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję odpowiedzieć na twoje pytanie. Sam mam filtr Juwel Bioflow 3.0. W nim tylko siporax i watę filtracyjną na górze. Zrobiłem sobie koszyk na ten siporax tak że mogę co parę miesięcy wyjąć i wypłukać z detrytusu, który pomimo waty i tak jakoś się tam dostaje i zalega. Myślę, że spokojnie można dać w skarpecie media typu rowaphos czy węgiel ale skuteczność będzie ograniczona. W tym celu mam zewnętrzny filtr przepływowy- pompa zanurzona jest w górnej części filtra Juwel-a a powrót na zewnątrz do akwa.

Masz już odpieniacz kupiony/wybrany? Bo jeśli nie to bym na twoim miejscu kupił coś w stylu Deltec MCE 600, który ma komorę na media więc problem z głowy.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję odpowiedzieć na twoje pytanie. Sam mam filtr Juwel Bioflow 3.0. W nim tylko siporax i watę filtracyjną na górze. Zrobiłem sobie koszyk na ten siporax tak że mogę co parę miesięcy wyjąć i wypłukać z detrytusu, który pomimo waty i tak jakoś się tam dostaje i zalega. Myślę, że spokojnie można dać w skarpecie media typu rowaphos czy węgiel ale skuteczność będzie ograniczona. W tym celu mam zewnętrzny filtr przepływowy- pompa zanurzona jest w górnej części filtra Juwel-a a powrót na zewnątrz do akwa.

Masz już odpieniacz kupiony/wybrany? Bo jeśli nie to bym na twoim miejscu kupił coś w stylu Deltec MCE 600, który ma komorę na media więc problem z głowy.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za odpowiedź, odpieniacz mam Tunze 9006 , a chciałem tylko wykorzystać oryginalny filtr Juwel do którego mam pompę 1500 l/h.

Pozdrawiam

Skickat från min iPad med Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.