Skocz do zawartości
keikan

REEF MASTER LED Kraków wita

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. Już myślałem, że z moim egzemplarzem jest coś nie tak ;)


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ma dotrzeć do mnie Hydor Koralia 1600. Po kilku tygodniach użytkowania Tunze 6025 uznałem, że jest on zbyt mocny do Reef Mastera. Próbowałem ustawiać go w różnych pozycjach i na różnych wysokościach. Efekt zawsze ten sam: wirówka w akwarium. Prąd wody za mocno obmywa skałę, a piasek cały czas zmienia swoje położenie. Obawiam się, że tak mocny prąd nie spodoba się miękasom.

Ogólnie rzecz biorąc - za kilka dni będę miał na sprzedaż praktycznie nowy cyrkulator Tunze 6025 z opakowaniem i ksero rachunku zakupu w e-rybce. Ma dopiero 3 tygodnie, więc jeszcze długo na gwarancji. Jeśli ktoś by taki potrzebował to sprzedam za cenę Koralii 1600 z wysyłką czyli łącznie 125 PLN (Cena Tunze 6025 w erybce to 170 PLN)

Z innych nowinek - w akwarium mam już 4 aseteriny. Jedne łażą po szybie, inne po skale (ciężko je wypatrzeć, ale mam taką ok. 1 cm więc tą jakoś zauważam).


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Jebao RW-4,malutka,regulowana moc,kilka programow,wg mnie do RM-a idealny :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Jebao RW-4,malutka,regulowana moc,kilka programow,wg mnie do RM-a idealny :).

baszurek nadaje mobilnie...

No właśnie zauważyłem ten cyrkulator dopiero gdy koralia była już opłacona i w drodze :(

Chyba, że po prostu nie odbiorę przesyłki a zamówię osobno Tego Jebao...


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zakupiłem Jebao RW4 ;) Z erybką dogadałem się, że odsyłam nieodpakowaną Koralię i zwracają mi kasę na konto.

Ciekawy ten Jebao... Poczytałem trochę i myślę, że u mnie będzie mógł spokojnie chodzić na 50% mocy.

A z ustawienie programu poczekam, jak go dostanę. Ciekawie brzmi to falowanie w tył i w przód. Jak prawdziwe fale.

p.s.

Wczoraj w nocy przy świetle aktynicznym wypatrzyłem na skale coś fosforyzującego. Jakiś pojedynczy polip wielkości ok 2 mm. Raz się otwierał i był żarówkowo-zielony, a raz się chował całkowicie w skałę.

Aż jestem ciekawy co to takiego ;)

Jak podrośnie to pstryknę mu zdjęcie.

W piątek powinienem dostać testy Tetra 6 w 1 . Jeśli NO będzie ok to spróbuję wprowadzić kraba pustelnika (mam w nano 20 L). Zresztą skoro asteriny żyją już tydzień i rosną (największa ma już prawie 1 cm) to powinno być ok.


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego falowania dwie pompy trzeba, jeśli mamy to samo na myśli. Używam tej pompy i jestem zadowolony. Na początku szła na 30% mocy teraz idzie na 60-70% dając ten sam efekt. Słyszałem, że nie tylko u mnie jest taka utrata mocy, ale że one tak mają. Dobrze, że jest zapas mocy, więc nie będzie problemu.

Co do polipa to może jakieś zoa?

A asterinami się nie sugeruj, bo one są wyjątkowo twarde. Poza tym nie chodzi o to, żeby życie żyło, ale żeby żyło i się dobrze czuło.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego falowania dwie pompy trzeba, jeśli mamy to samo na myśli. .

Być może opis mnie zmylił, ale miałem na myśli program W1.

Co do wydajności, to myślę, że mnie będzie wystarczać jej połowa, czyli 2000 L/h

Zobaczymy jak już ją podłączę.

p.s.

Właśnie - czy jej podłączenie jest skomplikowane? Jak to wygląda?

Cyrkulator w akwarium -> przewód -> sterownik -> wtyczka do kontaktu?


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle erybka się spisała na medal. Wczoraj po południu doszedł cyrkulator Jebao RW4.

Podłączenie banalne. Sterownik prosty w obsłudze. Naprawdę jestem zachwycony.

Aktualnie mam program W1 z moca ustawioną na 3 kropce. Jest idealnie. W trybie nocnym przełącza się na 1 kropkę.

No i dużo ładnie wygląda od tego wielkiego Tunze 6025. Jedyny minus to brak regulacji ustawienia cyrkulatora w poziomie...cóż nie można mieć wszystkiego (przynajmniej za te pieniądze)

Korzystając z porad kolegi Tenschuhiu do pierwszej komory filtra wrzuciłem owatę.

Wczoraj wieczorem zobaczyłem coś ciekawego na piasku, ale nie zdążyłem zrobić zdjęcia.

To coś miało ze 2 cm długości.. Taki ruszający się ogonek z pióropuszem.. Wyglądało jak wijące się nasiono dmuchawca..

Pokręciło ogonem zostawiając na piasku posklejane ziarenka i zniknęło gdzieś.

Do akwarium trafił ślimak z rurką (nassarius). Zjada glony z szyb akwarium

Zamówiłem siporax więc niebawem trafi do środkowej komory filtra.

Mam taki zamiar, że górna komora to będzie gąbka i owata, środkowa Siporax, a dolna oryginalne bioballe

Mam jeszcze trochę Zeolitu (w słodkowodnym doskonale likwidował glony), ale czytałem na tym forum, że zbytnio wyjaławia wodę morską, więc raczej nie użyję


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak regulacji ustawienia cyrkulatora w poziomie

Tego nie rozumiem. Ją się reguluje standardowo, we wszystkich wymiarach (poza przód-tył oczywiście).

To coś miało ze 2 cm długości.. Taki ruszający się ogonek z pióropuszem.. Wyglądało jak wijące się nasiono dmuchawca..

Pokręciło ogonem zostawiając na piasku posklejane ziarenka i zniknęło gdzieś.

Ale zagadkę dałeś. Teraz będę chodził i o tym myślał:)

Musisz na to się zaczaić z aparatem.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie rozumiem. Ją się reguluje standardowo, we wszystkich wymiarach (poza przód-tył oczywiście).

Więc dziś w domu po pracy jeszcze potwierdzę, ale wstępnie mogłem kierować strumień wody tylko góra-dół a nie stwierdziłem możliwości prawo-lewo,chyba że poprzez przesuwanie magnesu w poprzek szyby.


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawo-lewo możesz okręcać wokół osi magnesów. Wtedy to co teraz jest góra dół będzie lewo-prawo. Ta pompa ma bardzo standardową budowę i chyba nic jej nie brakuje.

No chyba, że źle zrozumiałem i jest jeszcze jakaś opcja.

Falowanie W1, W2 bardzo fajnie działają. Trybu nocnego też używałem, aż gdzieś przeczytałem, że w morzu przecież w nocy fale nie ustają i zgodziłem się z tym. Na niskim biegu nie jest głośna i u mnie ledwo ją słychać w nocy (a akwaria w sypialni).


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Być może nie sprawdzałem opcji kręcenia wokół osi magnesu :) mea culpa!

Po prostu w Tunze 6025 był inny system kierowania strumieniem.

Potwierdzam - pomiędzy głośnością Tunze, a Jebao 4 na najwyższym biegu - duża różnica na korzyść Jebao

Co do W1 - ciekawe jak to się ma do zużycia wirnika..Takie ciągłe on/off chyba ma na to wpływ?


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarły testy. Proszę o interpretację.

Akwarium zalame 3 tygodnie temu. Wyniki na dziś:

ph=8.4

KH=3

GH=8

NO2=0

NO3=10

Jak to wygląda? Można powoli zasiedlać?

Edytowane przez keikan (wyświetl historię edycji)

53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź KH jeszcze raz. GH (twardości węglanowej) w morskim nie mierzymy standardowo. Powinno być mniej więcej między 7-9 dKH.

Poza tym KH to reszta ładnie to wygląda. Jeśli będziesz podnosił KH, to postaraj się robić to wolno. Na przykład o 1 dKH na dzień.

Jeśli chodzi o zużycie wirnika to też jestem ciekawy czy ma to wpływ na żywotność. Elektronice to powinno być obojętne. Mechanicznie mogą być przy rozruchu większe obciążenia, ale pewnie producent to przewidział i są jakieś zapasy na taką okazję.

Dobrze jakbyś w zoologicznym dla pewności przed zakupem zrobił test na NH3/NH4. Jak będzie 0, to przy okazji tej samej wizyty możesz zakupić część ekipy sprzątającej.

Z tego co widzę, to akwarium zalane 3 tygodnie temu, więc zapewne plagi dopiero przed Tobą. Ja bym nie kupował jeszcze żadnych korali, bo glony, cyjano, czy okrzemki mogą Ci je zadusić.

Jeśli jeszcze nie czytałeś to tu masz ładnie opisaną sprawę ekipy przez Testera:

http://reefhub.pl/ekipa-czyszczaca/

Możesz wrzucić też poglądowo zdjęcie zbiornika.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi. Kupilem sodę oczyszczoną i będę dozował jej roztwór delikatnie.

Dzis zobaczyłem nowego mieszkańca: pięknego , chyba 6 centymetrowego wieloszczeta w kolorze stalowo niebieskim.

Do tego pojawiają się nowe pióropusze gdzieniegdzie. Za małe, żeby identyfikować.

ps.

Nie wiem czemu nie pojawia sie moje ogłoszenie sprzedaży cyrkulatoraTunze 6025. Dodałem wczoraj, a dziś nie ma nastronie...

Czyżby moderator go nie zaakceptował?


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piuropusze to rurówki. Pewnie wiesz, ale wieloszczetów nie chwytaj gołymi rękami.

Co do ogłoszeń, to nie używam tego działu, ale z tego co wiem, to ogłoszenie musi spełniać WSZYSTKIE wymogi. Sprawdź regulamin i to, czy wszystko się zgadzało w Twoim ogłoszeniu z wymaganiami działu.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia sprzed chwili.

Tak to teraz wygląda. Przy okazji na tym zdjęciu z bliska widać jakiś polip...Ciekawe co to..

post-22253-0-25494400-1470489551_thumb.jpg

post-22253-0-44474300-1470489619_thumb.jpg


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Świetny układ skały i dojrzewanie już w zaawansowanym stadium. Zaraz się zacznie "zabawa" :)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się wszystko zazieleni ;)

To małe zielone świecące to zapewne też rurówki sam mam ich parę. Ta na ostatnim zdjęciu też.

Myślę, że nie powinieneś się sugerować testami paskowymi bo są na prawdę nie dokładne.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dziwnie niskie Kh, a przecież nie masz konsumentów (korale twarde albo glony wapienne)

Ja obstawiam że masz złe zasolenie albo zły pomiar.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dziwnie niskie Kh, a przecież nie masz konsumentów (korale twarde albo glony wapienne)

Ja obstawiam że masz złe zasolenie albo zły pomiar.

zasolenie sprawdzam co jakis czas i jest ok. Byc moze to wina testow paskowych (albo zle je odczytuje)


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej sprawdzić na świeżej solance. Nie wiem jakiej soli używasz, ale łatwo znaleźć jakie powinno być Kh - zazwyczaj świeża solanka ma Kh 7-9.

Ten test to do słonej wody?

A czym zasolenie mierzysz?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom Kh jest ważny a testy kropelkowe nie aż takie drogie. Ja bym proponował zakup takiego testu. Odczyt jest bardzo prosty i wszystko będzie jasne.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mierzę "spławikiem", gdyż ten "uchylny" wydawał mi się mało czytelny.

Co do testów...hmmm. Nie pisało na nim nic o słonej wodzie :( a na zdjęciu na opakowaniu skalary i pielęgnice.

Nie myślałem, że są różne testy do słonej a inne do słodkiej wody..

Muszę się jeszcze dużo nauczyć...


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.