Skocz do zawartości
TMK

Pochwalę się... błazenki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem, że mam wielkie doświadczenie, ale wyhodować 3 sztuki jest ciężko.Dużo łatwiej 30. Choćby dlatego, że jak karmisz to większość żarcia jest niezjedzona i zasyfia wodę. A jak dasz mało to nie znajdą jedzenia i padną z głodu.

Było ich więcej, ale padły

Niestety te 3 sztuki również odeszły. Błazenki nadal trą się regularnie, ale niestety coś musi podjadać ikrę, bo z dnia na dzień jest jej zawsze coraz mniej. Przed samym wylęgiem zostaje raptem kilka sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany wody wygladaja tak Przez piewsze 2-3 doby nic tylko wyławianie padnietych.

Potem około 50% dziennie odsysajac osad z dołu i nową rozrobioną wodę kroplówkowo

po ok 2 tygodniach zwiększam ilość wody w baniaczku i wtedy wymieniam co drugi dzien

Wyjadanie ikry jest problemem. Mozna spróbować poprawić parametry wody (bo moze jajka gniją i są zjadane przez rodziców) albo wiecej karmić,żeby inne głodomory nie zjadały jajek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij i ode mnie gratulacje- piekny widok, tyle maluchow!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli część ikry jest zbielała to na 2-3 dobę można ją usunąć małą strzykawką z igłą.Trochę jest z tym zabawy,samczyk też to zrobi tylko,że na jedno spleśniałe usunie 10 zdrowych.

Warto zostawić światło nocne aby samczyk widział wieloszczety ,kraby,krewetki, ślimaki i inne stwory mające ochotę na ikrę.

Odkąd zostawiam światło/3% na 2 żarnikach ledowych/ to nie mam strat w ikrze.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikra nie pleśnieje. Jest ładna i duża. Może spróbuję z tym światłem w nocy, bo faktycznie za dnia nikt do nich nie podejdzie. Ostatnio widziałem jak małe wężowidło kręciło się w pobliżu jajek i pani błazenkowa natychmiast chwyciła je do swojej paszczy, odpłynęła dalej i wypluła. Krewetek i krabów nie mam, ale wieloszczety a i owszem. Problem pojawił się od jakiś 6 miesięcy. Wcześniej z ikrą było wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wrotki daje tal aby w 1 ml było z 10-15 sztuk. Technicznie to biorę pojemnik do testów NO3 saliferta i tu na oko wiem ile to cm3 więc pobieram wodę i patrzę. I w zależnosci od zapotrzebowania dolewam

Do błazenków dajesz 10- 15 sztuk na cały miot, czy dajesz tak dużo wrotki że w pojemniku z małymi błazenkami jest ich tak dużo że po nabraniu 1 ml wody z baniaka w tym 1 mililitrze znajduje się 10-15 sztuk? To znaczy jak zjedzą te piętnaście sztuk to dolewasz następną partię, czy chodzi o to że wrotki i tak się namnażają?

Czy przed podaniem wrotki przygotowujesz ją kropelkowo na szok osmotyczny czy po odcedzeniu od razu do baniaka?

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do błazenków dajesz 10- 15 sztuk na cały miot, czy dajesz tak dużo wrotki że w pojemniku z małymi błazenkami jest ich tak dużo że po nabraniu 1 ml wody z baniaka w tym 1 mililitrze znajduje się 10-15 sztuk? To znaczy jak zjedzą te piętnaście sztuk to dolewasz następną partię, czy chodzi o to że wrotki i tak się namnażają?

Czy przed podaniem wrotki przygotowujesz ją kropelkowo na szok osmotyczny czy po odcedzeniu od razu do baniaka?

Biorę mililitr z akwa z błazenkami i sprawdzam ilość wrotek. Jeśli jest mniej niż dziesięć dodaję. Jeśli jest dużo więcej czyli np 25 to podmieniam wodę.

5 dniowe błazenki jedzą więcej niż mniejsze. a jak głodują to są słabsze. Czasem też wrotki zaczynają się mnożyć (w końcu są w zielonej wodzie) i wtedy skaczą parametry wody: więcej amoniaku, mniej tlenu o fosforanach i rozwoju bakterii nie wspomnę.

Po odcedzeniu wrotek od razu do baniaka. Staram się, żeby parametry były zbliżone zwłaszcza zasolenie- wiec szoku nie mają.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.