Skocz do zawartości
centka

Acanthastrea- 15 pytań

Rekomendowane odpowiedzi

1) Czy jak jedna głowa acany złapie jedzonko - to czy jest nakarmiona tylko ta główka czy cała kolonia?

2) Czy Acany mogą zmienić barwę z powodu zmiany oświetlenia, pokarmu itp ?

3) Czasem na forum pojawiają się fotki gdzie różne Acany się dotykają... Czy mam rozumieć że w obrębie gatunku się nie poparzą i można śmiało je "sadzić" w bliskim sąsiedztwie?

4) Czy da się je przekarmić?

5) Czy Acana może zostać poparzona przez Aiptasie? (Czy raczej Aiptaisia zostanie poparzona przez Acane)- zakładając ze rosną obok siebie

6) Czy częste karmienie spowoduje wzrost objętości główek czy raczej ich liczbę?

7) Mam kilka szczepek gdzie pomiędzy głowami wystają domki ślimaków osiadłych- czy powinienem je pozaklejać? Czy raczej Acaną to nie przeszkadza ?

8) Na forum są informację że niektóre pierwiastki wzmacniają kolor SPSów, czy LPSów też to dotyczy?

9) Czy kiełże i wieloszczety mogą podgryzać Acany ?

10) Mam jedną szczepkę gdzie nowe główki zaczynają rosnąć w cieniu (pod inną skałą) Czy główki oświetlone "wykarmią" te nie oświetlone? Czy powinienem ją przesadzić ?

11) Jak karmię główki "owocami morza" to często widzę jak kiełże lub krewetki próbują wykraść jedzonko z zamkniętej główki. Czy może to zaszkodzić koralom?

12) Czy Acany są raczej uważane za trudne w hodowli i czy łatwe( jeśli chodzi o LPSy)- większość sklepów opisuje je jako średnio- trudne....

A teraz kilka dziwnych pytań- które nie za bardzo wiem jak zadać, albo porostu są dziwne :p ...ale się postaram :)

13) Na różnych zdjęciach kolonie Acan wyglądają inaczej... czasami kolnie są płaskie a czasami mają kształt taki półkulisty. Czy to podłoże decyduje o wyglądzie koloni czy... nie ma reguły ??? ... tj na płaskim podłożu np szkło kolonia zawsze będzie płaska, a na skale kolonia przyjmie kształt tej skały

14) Czy jakiś konkretny kolor decyduje o cenie szczepki? Znalazłem w archiwum Ebay szczepkę składającą się z 3 główek za 1400 $ !!!

Mam wrażenie że najdroższe są te które mają w sobie komponentę koloru pomarańczowego. Ktoś to potwierdzi ??? :whistle:

15) Wiadomo że korale to zwierzęta... Czy jest możliwe aby zdechły ze starości ??? czy raczej wina ich śmierci leży zawsze po stronie akwarysty?

Na razie tyle... :)

ps: Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe spostrzeżenia dotyczące tych korali to byłbym wdzięczny za podzielenie się :animier:

pozdr


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nakarmiona acana przestaje polipować, niekarmione dalej polipują

2) zmieniają intensywność koloru zależnie od samopoczucia, warunków, światła.

3) lord z lordem ok, ale już lord z bowerbanki poparzy sie

4)moje nie, przestaja polipowac ;)

5)nie sprawdzałem

6)szczepka z dużymi głowkami mnożyła ilość, teraz jakby są drobniejsze. Sczepka wielkości paznokcia dokarmiana bardzo szybko oblewa tkanką szkielet(po urlopie ledwo żyła)

7)u mnie ślimaki przegrały bez mojej ingerencji

8) za mało źle, za dużo źle

9) nie zauważyłem

10) nie mam pojęcia

11) j/w

12) nie mam problemów, dobrze karmione fajnie przyrastają

13) są różne acany, bowerbanki przypomina favie, a lordy przeważnie kule z trąbkami

14) rainbow sa w cenie

15) nie wiem

Wysłane z Tapatalka

5ed29d39fb2f69d845ce516510027c2b.jpg1b59f0ff4174b84bd6ff94d8b92282ea.jpg

02726ff2c8efcc1aefd973084f40e896.jpg

1c4f650f2a284cd269529b1554f4e404.jpg

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.