Skocz do zawartości
błażej

co sie dzieje z reefshopem

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm, ostatnio coś bardzo uboga oferta na straonce, żadnych ciekawych ryb, miękasów, a twardzieli tez już nic nie zostało. dostawy miały być raz na tydzień......


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w poniedzialek ma byc dostawa. Czyli kolo srody beda zdjecia i informacje na stronie.

Ja ciesze sie z tego, ze ceny zwierzat poszly w dol. Glownie bezkregowcow. Pozatym mamy coraz to wiecej postow od nowych osob ktore zakladaja akwarium morskie. Mam nadzieje, ze akwarystyka morska bedzie sie lepiej rozwijala, a nie ma co ukrywac, ze jednym z ogranicznikow jest cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na szczescie spadaja, w Niemczech coraz wieksza konkurencja wymusila na wiekszosci sklepow obnizke cen na zwierzaki. Z jednej strony jest to dobre ale z drugiej czesc sklepow zaczyna cienko prząść. Ale jeszcze z innej strony w wiekszosci sklepow poprawil sie jednak serwis a wielu ludzi jest sklonnych zaplacic nieco wyzsza cene otrzymujac w zamian lepsza jakosc, wiekszy wybor itd... Ja na przyklad w moim miescie nic nie kupie juz u dwoch sprzedawcow bo mi absolutnie nie pasuje ich jakosc, jestem jednak sklonny pojechac 70 km do innego miasta gdzie jest piekny sklep z morszczyzna, piekne akwaria, absolutnie zdrowe zwierzaki i wybor taki ze sie w glowie kreci. Sa moze odrobine drozszy ale za to jesli chodzi o sprzet to maja po prostu WSZYSTKO a i zwierzakow wybor niesamowity, do tego kompetentni i przyjazni sprzedawcy, no po prostu sklep jakiego kazdemu zyczylbym w jego miescie. A ze cena nieco wyzsza... biedny jestem i nie oplaca mi sie oszczedzac na jakosci :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

A ze cena nieco wyzsza... biedny jestem i nie oplaca mi sie oszczedzac na jakosci

Swieta prawda !!!

(jedna z trzech prawd wg ks.Tischnera, pozostale to: tysz prawda i gowno prawda) :)

Masz racje Maniac, jak ktos ma kase zeby "za chwile" kupowac cos nowego, to niech kupuje tanie rzeczy.

Tez wole cos dobrego, nawet jak drozsze.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorzej cena jest wysoka i jakośc niska


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze spadaja uwas ceny bo umnie odwrotnie jeszcze teraz przed swietami to juz niemowie

taki szybki przyklad np. za zoltka sredniej wielkosci krzykna mi 200 euro

a ja kupilem po znajomosci w innym sklepie za 70 euro normalnie kosztowalby cos kolo 130 euro tak ze nieciekawie tutaj umnie z cenami noi wyboru zadnego niema ostatnio musialem zamawiac xenie i niepytajcie ile zaplacilem

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak zle? Kurcze zawsze myslalem ze w karajach majacych dostep do M. Srodziemnego takich jak Francja czy Wlochy akwarystyka morska jest tak popularna ze jest duzo sklepow i w miare tanio... Grecje tez zaliczylem sobie do takich krajow ale widze ze sie mylilem...

Za żółtka 200Euro to jest masakra...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Grecji ceny pod turystów :) i przypadkiem zapędzili się w podnoszeniu cen w morszczyzne :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac gdzie nie kupujesz jesli wolno spytac? Sa to sklepy wysylkowe? I oczywiscie gdzie kupujesz? Jesli jest to 70km to moge probowac zgadywac ale wokol ciebie to jest masa morszczyzny i morszczakow.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek nie kupuje w Zoo Koelle w Stuttgarcie, to sa po prostu rzeznicy i na Meerwasserforum znajdziesz sporo negatywnych opinii na ich temat. Drugi sklep ktory bojkotuje to Flora2000 w Filderstadt, pare kilometrow na poludnie od Stuttgartu, obsluga moze i mila ale zwierzeta trzymane w straszych warunkach, szczegolnie ryby, SPS-y i LPS-y jeszcze jeszcze. Do tego kupilem tam zbryloną sól wiec nie mam zamiaru wiecej ryzykowac, czy tym razem kupie towar dobrej jakosci.

Zaś moj ulubiony (obecnie) sklep to jest takze Zoo Koelle, z tym ze w Karlsruhe :) naprawde wart odwiedzin, piekne zbiorniki z twrdymi, tak pieknych LPS-ow w zadnym innym sklepie nie widzialem, duzy wybor SPS-ow od malutkich szczepek za 10 Euro do prawdziwych okazow, ryby w pieknej kondycji, zbiorniki nieprzerybione, baniak z miekkimi taki ze masz ochote zalozyc pletwy i rzucic sie na glowke do srodka :D zas na pietrze sprzet od AquaMedic do Delteca, do wyboru do koloru. Kupujac parke malych rybek dostalem szczepke naprawde pieknej Echinopory gratis :D

Wiem ze sa jeszcze inne sklepy w okolicy, ale np. All-Marine w Esslingen ma naprawde niewielki wybor, MiniMeer w Eggstein to samo, nie trafilem jeszcze do C. Schuhmachera w Holzgerlingen, podobno jest on calkiem niezly.

Generalnie nie kupuje wysylkowo zwierzakow ale raz wyjatkowo u Mrutzka kupilem Floridy i bylem zachwycony, zwierzeta przyszly w doskonalej kondycji i swietnie zapakowane

A bywasz kiedys w mojej okolicy? Mozemy zrobic maly rajd po sklepach :D Poza tym za tydzien sa w Stuttgarcie wielkie targi akwaterrarystyczne ale glownie z naciskiem na morszczyzne, beda wszyscy "wielcy" w stylu Knop, Mrutzek, Latka, Baur-Kruppas, Mohr, Schuhmacher itd... moze byś wpadl? :D Z Polski przyjezdza ekipa i robimy Miedzynarodowy Dzien Morszczyzny :D jesli masz czas i ochote to serdecznie zapraszam bo naprawde warto, cieply kąt i kubek wina na pewno sie u mnie znajdą, moj dom dla morszczakow stoi szeroko otwarty.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za obszerny opis. Wiem w takim razie gdzie moze kiedys zajrze. :)

A musze przyznac, ze tam jeszcze nie bylem. Przez siec kupowalem tylko muszle od Schumachera i musze przyznac, ze bylem naprawde zadowolony z przesylki. Byli nawet tacy mili, ze sie zameldowali tego samego dnia przez mail i spytali czy wszystko gra. :yes

Co do zaproszenia na Messe to z wielka checia ale jest jedna wielka przeszkoda czyli brak czasu. ;(

Wypada akurat w takim czasie kiedy mam nawal pracy. Zastanawialem sie czy nie jechac ze znajomymi z mojej okolicy ale naprawde nie dam rady.

Ale tak z ciekawosci to spytam kiedy masz nalot z Polski?

Moze jakims cudem uda mi sie cos przestawic i w koncu spotkac z kim normalnym. :D


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.