Skocz do zawartości
Sqesta45

Kupilem dwie ryby.W domu patrze jedna zdrowa a druga ledwo zipie i wyglada jakby cos ją zżarło..

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.Czekalem z tym postem do teraz gdyż czekałem na zwrotnego maila ze slowem przepraszamy ale nie ma odzewu wiec pisze.Wczoraj w godzinach popołudniowych wybrał sie z Częstochowy do Zabrza w celu kupienia jakiegoś zycia.Jako zwierzak pytałem Panią ktora mnie obslugiwala o to co mogę kupic do mojego zbiornika.Itym sposobem kupiłem dwie rybki jaką tam i garbika.Plywalo kilka sztuk.Powiedzialem ze biorę ibwtym czase oglądałem sobie korale .Po chwili poszedłem zapłacić gdyż zobaczylem ze rybki juz spakowane.wyszedlem.W drodze powrotnej podskoczylem do kolegi po szczepki do Katowic.Spoko gość i fajne szczepki q dobrej cenie.Wkoncu wróciłem do domu celem wypakowania zakupów i powsadzania do zbiornika i moim oczom ukazał sie on.Foto poniżej taka rybę dostałem w nagrodę za przejechaniu tylu km.Oczywiscie wyslalem maila do erybki ale gdzie tam żadnej odpowiedzi zadnego przepraszam.Jest dobrze?

post-25580-0-69565500-1469115849_thumb.jpg

post-25580-0-68196400-1469115871_thumb.jpg

post-25580-0-49234800-1469115888_thumb.jpg

post-25580-0-65714400-1469115906_thumb.jpg

Edytowane przez Sqesta45 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu, po 1-sze - pisz po polskiemu, a nie sypiesz z pośpiechu, że się czytać nie chce bo aż głowa boli, po 2-gie - byłeś na miejscu, zamiast oglądać i wybrać sobie życie polazłeś coś oglądać, kupiłeś kota w worku.

Sam sobie jesteś winien !!!!!!!!!!!!!!!!!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mały zrozumiały tekst. Ale jak ja byłem w E-rybce (Marki pod Warszawą) to nie zauważyłem ani 1 zwierzaka chorego ani w złym stanie. I nie sądzę żeby sprzedawali w taki sposób i niszcząc swoją opinie. Może było coś nie tak w transporcie czy coś? Napisz ogólnie coś więcej i bardziej zrozumiale. A czy zauważyłeś jakieś chore zwierzaki w sklepie? A poza tym to tak jak napisał kolega powyżej jak byłeś na miejscu to wybieraj które konkretnie chcesz i bądź przy pakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak to mówią "widziały gały co brały" ? - niestety NIE widziały

może mógłbyś tak napisać gdybyś zamawiał wysyłkowo - ale byłeś na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zauważyłeś jakieś chore zwierzaki w sklepie?

.... pisał, że nie oglądał co mu pakują.

Jeżeli post jest taki jak wybór ryby to równie dobrze można przyjąć, że była dobijana w czasie transportu.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... pisał, że nie oglądał co mu pakują.

Jeżeli post jest taki jak wybór ryby to równie dobrze można przyjąć, że była dobijana w czasie transportu.

Chodzi mi ogólnie czy na sklepie jakiekolwiek może zauważył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu nie jest winien niczemu, kupił towar i towar powinien dostać pełnowartościowy.

Pokazywanie palcem towaru i obecność przy jego zakupie to czasy komuny, te czasy już minęły

edyt. z Zabrza do Częstochowy jest kilka minut szybkim wozem, ryby pakują chyba w worki z wodą wiec obtłuc gnatow raczej nie mają o co.Dziwna sprawa

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest pewność że zostały sprzedane chore czy coś? Jest jeszcze chyba opcja że może w transporcie nie dały zbyt rady

A tak poza tym to tak teraz myślę że nawet jeśli rybki były już spakowane to przez woreczki i tak wszystko w środku widać, więc chyba dałoby się coś w razie czego zauważyć wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu nie jest winien niczemu, kupił towar i towar powinien dostać pełnowartościowy.

Pokazywanie palcem towaru i obecność przy jego zakupie to czasy komuny, te czasy już minęły

Darek, Ty tak serio ?

zakupy on-line to rozumiem, może sie zdarzyć że ktoś Ci bubla wciśnie, ale będąc na miejscu...? To już sobie wyobrażam kupno samochodu przez kolegę...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba wygląda tragicznie. Chociaż ma szanse na uratowanie. Na pewno transport jej tak nie załatwił.

Każdy sklep jest nastawiony na zysk, więc nie zawsze ta sprzedaż jest 100% etyczna. Ale co innego sprzedać żółtaka do 50 litrowego akwarium, a co innego zdychającą ewidentnie rybę.

Dla sklepu jest to duża strata finansowa, (nawet nie licząc postu na forum) to ten klient nic więcej u nich nie kupi. Wiec to samobójstwo. Dlatego trudno mi w to uwierzyć.

Czy wina kupującego, że nie popatrzył? W erybce nie kupowałam życia Kupuję w Krakowie, czasem wysyłkowo. Ale zdarza mi się, że kupuję na zasadzie proszę mi wybrać ładną, tłustą, zieloną (niepotrzebne skreślić) i idę oglądać coś innego. NIGDY nie zdarzyło mi się -niezależnie czy łowił właściciel czy pracownik żebym dostała zdychającego zwierza.

Dawno temu zdarzyło mi się kilka razy że wysyłkowa zamówione kolorowe zoasy czy inne były szarobure. Ale teraz jest konkurencja i sklepy inaczej traktują klientów


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, że przez woreczek widać było co dostał to wcale nie uważam za żadną komunę pokazywanie palcem "o tę chcę" ja np tak robię. Poza tym wspomniana Pani jak i inni pracownicy za każdym razem kiedy mają wiedzę na temat tego, że coś z danym życiem jest nie tak to o tym powiedzą. Odradzą zakup. Pomimo, że pewnie nie jeden szef by się na to wkur.... Ale w e-rybce pracują profesjonaliści i nie dopuszczają do takich sytuacji. Oczywiście zawsze można się uprzeć i wbrew wszystkiemu wziąć coś niepełnowartościowego w myś zasady nasz klient nasz pan. Obawiam się, że nie zawiniła obsługa sklepu a raczej obsługa transportu.

Białostocka Solniczka 112 L + 40 L Sump

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/84690-Bia%C5%82ostocka-Solniczka-112-L-%2B-40-L-Sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z #cop909 bez dwóch zdań.

Czasy komuny minęły, ale jeżeli jadę do sklepu kupić żywe zwierzęta, to właśnie po to, żeby je najpierw obejrzeć i wybrać to co najlepsze.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w słodkowodnym zawsze jak kupowałem to sam wybierałem które konkretnie chcę a bardzo często było tak że sprzedawca w sklepie mówił aby sobie wybrać konkretnie

I uważam to za najlepsze przy osobistym kupnie życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek, Ty tak serio ? zakupy on-line to rozumiem, może sie zdarzyć że ktoś Ci bubla wciśnie, ale będąc na miejscu...? To już sobie wyobrażam kupno samochodu przez kolegę...

No wiesz, ja uchowany cudem dinozaur jestem wychowany w innym duchu.Jeśli ktoś robi mi krzywde to się nie skarże tylko załatwiam sprawę deko inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem niejedną rybę w erybce. Jeden zakup trefny, mianowicie błazenki tuż po transporcie. Reszta ok, nawet chelmon super. Ostatni zakup hepatus (prezent od znajomych) i już po 1 dniu szalał w baniaku, ma się świetnie. Wybór ryb zawsze ze wskazaniem palcem. Chelmona poprosiłem nakarmić i wtedy wybierałem...

No wiesz, ja uchowany cudem dinozaur jestem wychowany w innym duchu.Jeśli ktoś robi mi krzywde to się nie skarże tylko załatwiam sprawę deko inaczej

i ja tak robię, popieram to co napisałeś.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ryba jest źle transportowana, to pada. Ale sama sobie odgryzła ogon w transporcie?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamara, a ile % masz pewności, że fota jest zrobiona zaraz po dotarciu do domu?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jeszcze chyba w worku to stąd pewnie takie stwierdzenie, taki mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie pij tyle, ja tam worka nie widzę a właśnie szklane !!!!!!!!1 :beer:


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem wysyłkowo kraba "weterana wojny" mitraxa, bez jednej nogi i bez jednej pary szczypiec.

Zgłosiłem to, w woreczku nie było tych elementów, więc musiał je stracić wcześniej.

Jednak nie było słowa że taki się trafił, czy takiego mamy czy przepraszam. Oczywiście ja mam tak, że zwierzę niech sobie żyje. nie jest niczemu winne.

Ale przez około 6 miesięcy był u mnie i padł.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie mam. Ale to wygląda na bakteryjny rozkład płetw, więc kupiona wczoraj po południu, dziś po południu wygląda jakby chorowała od dłuższego czasu. Oczywiście jest możliwość ,że właściciel obciął jej płetwy nożyczkami, albo mamy nową wyjątkowo zjadliwa bakterię.

Nie mam pojecia jakie jest wyjasnienie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, nigdy nie kupowałem on-line, tylko zakupy osobiste


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie pij tyle, ja tam worka nie widzę a właśnie szklane !!!!!!!!1 :beer:

Zgadza się, nie przyjrzałem się dokładnie i myślałem że to worek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczekajmy jak się sprawa zakończy i tyle. To nie achilles żeby mieć problemy z wymianą a zawsze można wyjść klientowi na przeciw ...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Ryba zdechla dzis rano.Wczoraj jak tylko przyjechałem z Zabrza(auto z klimatyzacja.Moze po 1h30min bylem w domu i odrazu zaczolem rozpakowywać worki.Fakt ze nie parzylem jak ładują mi rybę do worka ale to nie powód ze jak się nie patrzy to można komuś wcisnąć syf.Po druge widziałem jedna zdechla rybę zbiorniku.Po trzecie po tak krótkim transporcie ryba nie zżarła by swojego ogona.Bez przesady.Niepisalbym tego posta jesli dostalbym choc posta zwrotnego ze słowem przepraszam.Wcisniecie swiezakowi takiej ryby to istne cwaniactwo.Ja niczego nieoczekuje poprostu napisałem to co mysle i tyle.Kazdy ma swoje zdanie wierzyć nie wierzyć.Pisze jaki jest fakt.Juz kiedys kupywalem tam ryby i final byl taki ze wszystkie ryby i jedna zdechla na drugi dzień a potem w ciagu 3 tyg. Wszystkie zdechly.Tyle w temacie nie będę się więcej roztrząsał nad tym.Ale ten koleganco mi ladowal ryby wie o co kaman.

Edytowane przez Sqesta45 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.